Vestel inverter plus split klima ısitma sorunu?

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
O nemden kaynaklanıyor. Başta bunu anlatmaya çalışıyordum. Bizim burası nemli. O yüzden cihazlar normal koşullarda çalışmıyor. Ama sizin durumunuz bunun da dışında. (Bende Aydındayım.)
Bende bu durumu anlayamıyorum yazın sorun yoktu klimanın gazı az olabilir mi bu yüzden yaparmı ben yenipazarda oturuyorum fark eder mi acaba nem bölge bölge

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bende bu durumu anlayamıyorum yazın sorun yoktu klimanın gazı az olabilir mi bu yüzden yaparmı ben yenipazarda oturuyorum fark eder mi acaba nem bölge bölge
Genel olarak bizde nem fazla. Yengbaza da da öyle. ☺️ Ayrıca ısıtma ve soğutma aynı koşullarda çalışmaz. Tavsiyem eğer klima ile ısınacaksanız, hazır önümüzdeki günlerde havalarda biraz ısınacakken kontrol ettirmeniz.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Genel olarak bizde nem fazla. Yengbaza da da öyle. ☺️ Ayrıca ısıtma ve soğutma aynı koşullarda çalışmaz. Tavsiyem eğer klima ile ısınacaksanız, hazır önümüzdeki günlerde havalarda biraz ısınacakken kontrol ettirmeniz.
Galiba öyle olacak çünkü hiçbir verim alamıyorum klimadan sürekli durup o modu alıyor nasıl olacak sorun nerde bulamayacağız galiba

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
bu kadar fazla defrosta düşmesi akla şunu getirir ya gaz eksik yada iç ünite kartında sorun var.
iç ünite devreden çıkıp dış unite yüksek basınca da kalıyor olabilir.
Ic ünite kartında sorun olsa mesela soğutmada sorun yapar mi çünkü öyle bir sorun yapmamıştı hiç

barbarosso Çevrimiçi

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Paylaştığımız resimleri ve yazdıklarınızı dikkate alarak gece dışarısı da epey bir ısı düşmüş durumda klimayı tekrar bir açıp gözlemledim.
İlk açılışta set edilen sıcaklık ve sağında defrost işareti ile ekran geliyor.dis ünite hemen devreye giriyor.ekranin üst orta kismindaki, kompresörün kaç kademe faal olduğunu gösterir çizgiler birer birer artarak yarım çember oluşturuyor(tam yük).fan işareti ilk çalışmada olmayıp, 1-2 dk içinde blower fan dönmeye başlayınca beliriyor.
Set edilen değere ulaşmaya yakın kompresör kendini kısıyor.bir kademeye kadar düşüyor çizgi.defrost 30 dk çalışma sırasında olmadı.
Son olarak servis çağırmadan önce ,bir anlamı olur mu bilmiyorum geçen yıl internet üzerinde okumuştum, kaynağı hatırlamıyorum;kumandanın üzerinde reset deliği oluyor,iğne gibi bir nesneyle oraya basıp kumandayı resetler misiniz?çok kişi bunun sorununu çözdüğünü söylemişti.

17004407386182003462931955411826.jpg

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Paylaştığımız resimleri ve yazdıklarınızı dikkate alarak gece dışarısı da epey bir ısı düşmüş durumda klimayı tekrar bir açıp gözlemledim.
İlk açılışta set edilen sıcaklık ve sağında defrost işareti ile ekran geliyor.dis ünite hemen devreye giriyor.ekranin üst orta kismindaki, kompresörün kaç kademe faal olduğunu gösterir çizgiler birer birer artarak yarım çember oluşturuyor(tam yük).fan işareti ilk çalışmada olmayıp, 1-2 dk içinde blower fan dönmeye başlayınca beliriyor.
Set edilen değere ulaşmaya yakın kompresör kendini kısıyor.bir kademeye kadar düşüyor çizgi.defrost 30 dk çalışma sırasında olmadı.
Son olarak servis çağırmadan önce ,bir anlamı olur mu bilmiyorum geçen yıl internet üzerinde okumuştum, kaynağı hatırlamıyorum;kumandanın üzerinde reset deliği oluyor,iğne gibi bir nesneyle oraya basıp kumandayı resetler misiniz?çok kişi bunun sorununu çözdüğünü söylemişti.

17004407386182003462931955411826.jpg
Dediğinize yakın şeyler bende de oluyor ama uzun çalışmıyor bende birde benim kumanda orijinal değil bütün işlemleri yapıyor ama üniversal kumanda kullanıyorum

Geri
Üst Alt