Vestel inverter plus split klima ısitma sorunu?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Buz birikmesi için çok soğuk olmazı lazım ben aydında yaşıyorum dis ortam sıcaklığı 10 derece içeriside 16 derece odadaki konumu yukarıda tavana yaklaşık 30 cm mesafede

Screenshot_20231119_112411_Gallery.jpg
bu şekilde duruyor klima
Aydında son birkaç günkü hava sizin klimanızı defrost' a sokar. Vestel klimalarda ve eski Beko klimalarda durum böyle. Sizin mantığınıza göre defrost için 0 derece ve altı gerekir. Ancak klima kondanseri dış ortam ısısı 10 derece olduğunda akışkan ile ısı transferi esnasında 0 dereceye yaklaşır. Şu anki durum bu.

Flap konumu da eğer odanın tavanına üfleyecek şekilde ayarlıysa hem defrost hem de termostat yapar. Çünkü klimanın ısıttığı hava tavanda birikiyor ve iç ünite termostatı o ısıyı algılıyor. Dolayısıyla odanın içini ısıtmadan sadece tavanı ısıtıp termostata geçiyor.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Aydında son birkaç günkü hava sizin klimanızı defrost' a sokar. Vestel klimalarda ve eski Beko klimalarda durum böyle. Sizin mantığınıza göre defrost için 0 derece ve altı gerekir. Ancak klima kondanseri dış ortam ısısı 10 derece olduğunda akışkan ile ısı transferi esnasında 0 dereceye yaklaşır. Şu anki durum bu.
Yani ustam dış ortam sıcaklığı kac derece olduğunda verim alırım klimadan

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yani ustam dış ortam sıcaklığı kac derece olduğunda verim alırım klimadan
Verim almanızla ilgili bu anlattıklarımızın bir etkisi olmaz. Ama verim almaktan kastınız tüm gün soğuyan odayı 1 saat içinde klima ile ısıtmak ise onu yapamazsınız. Eğer klima ile ısınacaksanız klimanın tüm gün çalışması ve flap ayarının yukarıda söylediğim gibi yapılması gerekir. Aydın merkezde misiniz?

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Verim almanızla ilgili bu anlattıklarımızın bir etkisi olmaz. Ama verim almaktan kastınız tüm gün soğuyan odayı 1 saat içinde klima ile ısıtmak ise onu yapamazsınız. Eğer klima ile ısınacaksanız klimanın tüm gün çalışması ve flap ayarının yukarıda söylediğim gibi yapılması gerekir. Aydın merkezde misiniz?
Hayir ilçesindeyim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Hakande9 Hakande9, akşam ilerleyen saatlerde klimanızı ısıtma modunda 30 dereceye alıp fanı orta hıza alın.
Evdeki herhangibir termometreyle iç ünitenin hava çıkış ağzının en yakınına tutarak ısıyı ölçün.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Hakande9 Hakande9, akşam ilerleyen saatlerde klimanızı ısıtma modunda 30 dereceye alıp fanı orta hıza alın.
Evdeki herhangibir termometreyle iç ünitenin hava çıkış ağzının en yakınına tutarak ısıyı ölçün.
Tamam ustam birde şöyle durum var ısıtma modunda cihazın fan hızını kontrol edemiyorum oto modda değil ama canı istediği gibi çalışıyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Ustam ben anlayamadım cihazda sorun olsa soğutma modunda da sorun olur du değil mi
öncelikle cihazın tam performansla çalıştığını anlamamiz lazim.

bu yüzden üstteki mesajda yazdığım ölçümü yapın.
fan hızını kontrol edememeniz cihazı auto modda kullanıyor olmanızdan kaynaklı olabilir.

Son düzenleme:
Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
öncelikle cihazın tam performansla çalıştığını anlamamiz lazim.

bu yüzden üstteki mesajda yazdığım ölçümü yapın.
fan hızını kontrol edememeniz cihazı auto modda kullanıyor olmanızdan kaynaklı olabilir.
Cihaz uzun süre çalışamıyor 5 dakika çalışıyor 10 dakika defrozda kalıyor

Geri
Üst Alt