Xiaomi 4k Box 2. nesil vs Homatics Box R 4K

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Mantıktan çok uzak bir cümle olmuş. Mesela ne açıdan iyi değil ? Player'dan beklenen kaçak yayın izlemek, illegal programlar kurmak veya tarayıcı kurup pc gibi kullanmak mı 🙂

Yani Media Player'dan beklenti tam olarak nedir önce ona bir bakmak lazım. Ses desteği ile ilgili bir sıkıntısı var, bir de tarayıcı yok ki bu bana göre bir kusur değildir, onun dışında bir eksikliği olduğunu hatırlamıyorum.
Dışarı kapalı bir kutu demek istemiş.

I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
45
A aeronics demiş ki

“Donanımsal olarak oynatmasında sıkıntı yok da onu besleyebilecek misiniz?

4K 10Bit HDR10+ remux bir Bluray film görüntü için yaklaşık 56Mb/s, TruHD ATMOS ses için de 4.5 Mb/s olmak üzere yaklaşık 61Mb/s veri aktarır.

Wireless ağınız böyle bir trafiği kaldırabilecek ise sıkıntı yok.

Bu rakamlar remux için. Sıkıştırılmış olanlar daha az veri aktaracaktır.”

Ve

Olayın USB2 ya da USB3 olması ya da beslemesinin harici veya USB'den verilmesi ile adresleme ile hiç bir ilintisi yok.

USB2 ya da USB3 olması okuma ve yazma sırasında veri akış hızını tanımlar.

USB2'de her port 500mA akım desteklerken USB3'te 2000mA destekler. Ancak burada bir durum vardır. USB3'ün 2000mA'i o porttan sadece güç için kullanıldığında geçerlidir. Eğer data okuma/yazma işi yapılıyorsa o zaman 500mA olur. Daha kararlı bir güç yönetimi olduğundan USB2'ye göre daha iyidir.

USB'de cihazlardan biri Host (sunucu) diğeri client (istemci) olarak çalışır. Sizin durumunuzda Fire Stick Host, harddisk client. Buradaki 2TB sınırı Fire Stick'te kullanılan donanım ile ilgili bir durum.”

Bu durumda USB3.0 olan harici adaptörlü HDD ile port üzerinden bağlasak da TV veya Android box ile yüksek boyuttaki filmleri veri akışı sınırından dolayı izleyemiyormuyuz? Bunu izlemenin tek yolu PC kasası içinde ki harddiskin içine atıp onuda KODİ üzerinden evin ağından mı izleyebiliyoruz. Aslında o zaman PC'ye de USB3.0 üzerinden harici disk bağlarsak veri akışı sorunu yüzünden izlemek mümkün olmayacaktır büyük boyutlarda ve bitrate değeri yüksek olan filmlerde.

Samurai Unforgotten

“Hayır, boşuna zaman kaybı olmaz. Ben daha önce onu denedim, Stream platformları ile arasında belirgin bir kalite farkı göremedim. Ses kalitesi daha çok değişmişti. Sürekli film indirip izlemek bana sürdürülebilir gelmediği için daha çok online platformları tercih ediyorum.”

Bende artık indirmeyi çok istemiyorum ancak indirmeden stream üzerinden izlenilen platformalarda görüntü kalitesi açısından kötü olduğunu paylaşmıştı @albananez usta. O sebeple bende nasıl olur bilemedim. Yoksa tabiki de hiç indirmeyeyim online platformlarda filmi seçeyim izleyeyim en az zaman kaybı olan yol. Ayrıca kılavuzlarınıza da baktım çok faydalı olmuşlar. Başlıkta W Winston hocam da çok güzel bilgiler paylaşmış, emeklerinize sağlık.

Bu arada TC Yıldırım hocam da bazı paylaşımlarda bulunarak ve birde bir dosyadan bahsetmişsin baktım o dosyaya gerçekten büyük boyutlu o dosya nasıl izleniyor bilmiyorum daha önce hiç o kadar büyük boyutlu bir dosyaya sahip olmamıştım J

@@The_SreT hocamında diğer başlıklardaki tavsiyeleri ve kılavuzlara da baktım. Onlardan da faydalanıyorum.

albanez albanez

Ustam çok detaylı yazmışsın her yazdığınıza alıntı yaparak görüntü kalabalığı yapmak istemiyorum ancak yazdıklarınızla ilgili açıklamalara göre aralara sorular soracağım. Ve neler yapmak istediğimi veya yapabileceğimi aktaracağım. Beni yönlendirebilirseniz sevinirim.

“-BD-Remux örneğin zaten anca KODI nin halledeceği bir şey dir!(genel de böyledir)”

“not bunun içinde ayrıca Box ın net speed değeri de GB 1000Lan olmalıdır!

yani Box ın net speed değeri 100Mb ise(genel de 100 oluyor bu meretler) iş yine sakat o zaman!”

Bu açıklamanızın altında epey bir şeyler yazmışsınız onlar ile ilgili olarak,

Öncelikle Debrid kullanıyorum ve indirmeyle ilgili problemim yok. Ancak indirdiğim filmleri sadece KODİ ile ağ üzerinden izlenebiliyorsa ve internet hızımın 200mbit olması gerekliyse çok efektif gelmedi. Evdeki şun hızım 100mbit yeni evdede o olur herhalde, belki 50 bile yaparım diyordum gündüzleri hiç ede yokum diye.

Ethernet üzerinden kablolu bağlasam da anladığım kadarıyla kodi işlemi yine internet üzerinden yapıyor. Böyle olunca da evin internet hızı devreye giriyor. Ben bunu iş yerlerimizde ki gibi kablolu yerel ağ üzerinden bağlarsak internet hızımdan bağımsız olarak veri hızı sorunu olmaz diye düşünmüştüm.

“-"NVidia Shield" en iyi seçenek dir

-"AppleTV" de de en iyi seçenek dir ama bu cihaz sana böyle atraksiyonlu işleri yaptırmaz!”

Nvdia yurt dışından getirtme şansım var eğer gerçekten buna değer diyorsanız getirtebilirim zorlarım bütçemi. Ama bu cihazla ihtiyacım olan tüm APK’ları kurabiliyor muyum? Yoksa sadece markette olan uygulamaları mı kurabiliyorum. Burada lisanslı olması yada olmaması durumları devreye giriyor. Android hakkında çok bilgim yok ama öğrenirim. Yoruldum bilgisayarda program vs işleriyle uğraşmaktan ama gerekirse zaman ayırırım tekrar geri dönerim. Apple TV çok iyi ama Harici disk bağlayıp filmde izlemek isterim birde Apple TV galiba çok dokundurtmuyor kendisine o sebep le elemeli miyim?

Şimdi yazdıklarınıza alıntı yapmadan ben birkaç şey sormak istiyorum, eğer vakit ayırıp bilgilendirebilirseniz mutlu olurum.

Ben eski bir arşivciyim, ama artık eskisi gibi film indirmiyorum. Çünkü tv eski Samsung40c650 odada bu duruyor ve son zamanlarda vakit ayıramadığım için daha kolay olan yolu ( ücretsiz olduğu için değil, haala debrid kullanırım) olan stream üzerinden çıtır çerez şeyleri izlemeyi tercih ediyorum. Fakat evleniyorum ve bir TV almayı düşünüyorum. Burada büyük TV almak herkesin hayalidir ve bende almışken 65”-75” olsun istiyorum. Tabi burada bütçe çok devreye giriyor. 30k derken yok çıkmışken 40k olsun yok şu da olsun buda olsun 50-60 çıkıyor ve akıp gidiyor. Tabi ki mümkünse daha ucuz daha çok performans ama hepsi bir arada maalesef olmuyor. Ben artık standart bir kullanıcıyım diyebilirim. Salonda karasal yayınları uydu veya kablo tv üzerinden yerel kanalları izleriz. Tabi online platformlarda var. Bunun dışında arada maçları izlemek için ip tv kullanırım ama bunu çok az yaparım.

Tabi büyük ekran ve 4K olacaksa eskiden 1080p olsun arşiv güzel olsun dediğimiz filmleri 4K olarak yeniden indiririm veya yeni çıkan 4k filmleri indirip izlerim düşüncesi var. Fakat burada demişsiniz ki hangi filmler 4K adam gibi ve kaç tane film var. Bu noktada çok yüksek özellikli olan bir TV almaya gerek yok mu olarak anlamalıyım bu yorumunuzu. Yoksa şu anda tor***t üzerinden debride attığım 4K filmler var ve genelde 45-70*80 gb arasında . Muhakkak daha yüksek boyutlu dosyalar vardır. Eğer bunlara da ulaşabileceğim siteler varsa ayrıca onlarıda özelden isteyebilirim. Eskiden arşiv yaparken Sharebus, Tehparadox ( yanlış tayazmış olabilirim) vb sitelerimiz vardı oradan indirirdik. Usenet hiç kullanmadım eğer gerekirse kullanırım.

1080p filmlerimin özelliklerini de sormuşsunuz 4K yapmaya gerek yok eğer iyiyse diye. Genelde kaliteli release gruplarının filmlerini indirmeye gayret ederdim. Framestor, Eureka, CtrlHD, Sinners vb hatırlamadığım başka gruplarda vardı. Derseniz ki filmleri hiç 4 k yapmayın 1080 p olan bu filmlerde o tv de işini görür zaman kaybetmenin manası yok, bende indirmem. Tabi ki dediğiniz gibi bir çok film var o zamanlar 4K mı vardı ama yine de verileri doldurarak daha kaliteli hale getiriyorlar o bile daha keyifli olmaz mı? Yoksa yok kardeşim hiç de gerek yok mu dersin. Tecrübeleri dikkate alırım.

Çok uzattım ama özetleyecek olursak (özet bile uzun oldu) ;

Salona TV alacağım 75 “ olsun istiyorum ama 75 “ olup özellikleri kötü olacaksa 65” olup daha özellikli bir TV al mı dersiniz? Tercihim 75” olmasından yana.

Standart kullanıcıyım diyebilirim. Fakat TV’ye uygulama kurup stream üzerinden filmde izlemek isterim. Almışken 4K TV de güzel remux filmleride izleyeyim. Böyle olunca kutu almak gerekir diyorsunuz. O zaman kutu da hangisi olmalı. Root özellikli bir cihaz almalıysam onu da belirtir misiniz ve mümkünse US üzerinden getirtebileceğim bir cihaz olsun oradan getireyim ucuza gelsin. Nvida mı yoksa ismini vermediğiniz başka cihazlar var demiştiniz onu yazar mısınız? Atraksiyon açısından diye belirttiğiniz için soruyorum.

Kesinlikle ağ üzerinden mi izlemeliyim başka yolu yok mu?

Bütçemi de çok aşmak istemiyorum zaten çook aştım aslında ben zengin değilim keşke olsa da alsam. Ama çalışan bir insanım bende ve mümkünse 30k olsun yok ama zorlarım gerçekten değecekse bir kere alıyorsun 40-50 60 ya çık derseniz onu da alırım zaten 80c’yede böyle çıktım. Oda olsun buda olsun şua olsun derken yükseliyor. Belki biraz daha da zorlarım ama bu yapacaklarım için gerçekten değecekse yapayım yoksa kullanmayacağım özelliklere para yatırmanın manası yok gibime geliyor.

Son olarak 40c650 hep bir PC bağlı, eski kasam duruyor acaba bunun içinde çok pahalı olmayan bir stick alsam mı? Arkadaş gelecek demiştim bir tane Roku, Amazon firestick veya benzer bir şey getirteyim mi kenarda köşede dursun. Her zaman PC açmayayım fan sesi olmasın. Bunlarından hangisini almak gerekir. Uygulama kurma açısından sorun çıkartmasın stremio 1080p filmleride açabilecek kadar hafızası olsun. Yoksa zaten PC bağlı hiç gerek yok mudur?

Vakit ayırıp okuyan, cevap yazan veya yazmayan herkese teşekkürler. Zaten foruma da çok fazla paylaşımda bulunmuşsunuz, Emeklerinize sağlık.

NOT: Konu biraz da TV tavsiyesi başlığı altına uygun gibi ama birbirine girmiş durumda. Burada paylaşmış olmak sorun olacaksa moderatör olarak sizler ilgili alana taşırmışınız. Kurallara aykırı davranmış olmak istemem.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Bu işler biraz paraya bakıyor!
Ancak KODI ve geçen bahsettiğim hususlar için çok fazla bayılmana da gerek yoktur

Shield ile resim kalitesi çok iyi+Gaming için süper ama klasik/tipik "BOX kullanımı için bence gerekmez!
Apk den tut da bir çok atraksiyonlara gelmez,haberin olsun
Shield kullanıcısı Stream/Gaming ağırlıklı dır,aynı şekilde Apple de öyle resim kalitesi iyi

sana Root lu BOX gerekiyor ancak Homatics R Plus da sana uyar hem Stream sorunsuz hem de diğer işler de
oldukça iyi kısaca seni bu üzmez,cihaz h/w olarak iyi

++

Remux ve her çeşit 4k v.s dahil d/l edip de rahatça izlemek için bazı şartlar olduğunu yazmıştım
ki buna stream(aslında "Kodi" de ki CACHED türü dosyalar dan bahsediyorum)

1-Premium herhangi bir Debrid şart!(ben yıllardır Alldebrid ve Real-Debrid kullanırım)
2-"çok büyük dosyalar"için(90/95GB üzeri);freeze/buffer v.s free olması için min. 300Mb İnternet şart dır!
ben de 200Mb var şimdilik bu yetmiyor bu dosyalar için! 80/85GB lık dosyalar OK sadece ve daha büyüğüne
net hızım yetmiyor
3-Ancak burada bir önemli ayrıntı daha var(genel de bu atlanıyor)Box ın çıkış hızı 100Mb ile sınılıysa
ki piyasada ki tüm TV/Box hatta Bluray ler v.s hemen hepsi 100Mb çıkışlıdır!
1Gb LAN olması gerekiyor+İnternet de işi sağlama almak için min.300Mb ama 200Mb de bu bu durumda
iş görür,denemek lazım

yani Box da 1Gb LAN+200Mb net hızı sanırım 90/100Gb lık dosyaları açar açmasına da hala emin değilim!
ama 300Mb ile açar

Bir de şu var bazı Box lar da 1Gb LAN(Ethernet) chipseti vardır ama sana 300mb veya 400mb verir hatta bunu bile vermez
yani hesap da 1Gb LAN var WiFi de ise 5GHz şart(2.4GHz ile olmaz!!!) chipseti dandikse bile min.300/500 leri görür
ama 700/800/900 leri zor görür...

bunların hepsi birer kriterdir bazıları ise olmazsa olmaz kriter dir özellikle senin yapacağın işler için!

++

Panelini bilmiyorum,bütün bunlara cevap verebilirmi hem teknik hem de resim kalitesi olarak?

"Stream yayınlar" NFlix/Hulu/Amazon/Disney v.s iyi de bunların çıkışları "internet"!
dolayısıyla teknik olarak bazı kısıtlamalara uğruyorlar! örneğin min. UHD için 40/50mb bit-rate olmalıdır
HDR de bu değer çok daha yüksek 60/80 den 120mb lere kadar gidiyor!

iyi de kim veriyor bunu? hiç kimse

haa bir de bu nalet Box lar ve paneller bunu adam gibi alıp işleyecekmi orası da soru işareti!

Bizim Youtube çular gibi Stream ciler de kaliteyi kırpıp NFlix örneğin UHD de 11/14mb bit-rate
ile bunu net den iletebiliyor! onu da zorlanarak yapabiliyor onun için 13/14 m-bit işi bağlamışlar

720/1080 leri de bana göre yaramaz çünkü bit-rate ler bu sefer ciddi düşmektedir!

UHD için min.40/50m-bit değilse bunu geçin

YT da bazı 4K/60fps-vp9-50/60m-bit içerikler görmeye başladım,bir buna bakın bir de normal
Stream lere filan bakın! ki bunu çeken kişi elinde sokak da ya iyi bir Cam ile çekiyor ya da iyi bir Phone
ile çekiyor yani kısmen amatör!

Stream lere içerik yapanlar ise(film şirketleri v.s) çok daha gelişmiş Camera kullanıyorlar ya da çok daha pahalı
kaliteli çekenler ise özellikle daha da gelişmiş gece görüşlü(sıfır çevre aydınlatmalı)içerikleri çekiyorlar
sonra bütün bunlar NFlix/Amazon/Disney v.s adeta rezil hale getiriyorlar,yani hakkını internet den vermek
adeta imkansız hale geliyor ve bunlar için aboneler den para alıyorlar!

yaw abi Stream UHD için 14mb bit-rate nedir ülen😡

eskiden Uydu Reciever lar vardı olay çok farklı boyut da idi yayın kalitesi de adeta süper idi
ama çoğu da SD ve rezil di

Fransız bazı Alman ve bir iki ülke daha vardır herifler 720 free yayın verirler örneğin Astra da ki ARTE HD
kanalı hep 720 veriyorlar(FTA yayın)bizim 1080i lerden çok daha iyi!
Ama biz de TRT var 4K diye neyi veriyor ben bilmiyorum yaw??

şimdi burada demek istediğim UYDU da aslında kısıtlamak hemen hiç gibi istenirse süper yayınlar
verilebiliyor ama internet böyle değil(geneli itibarıyla) ama Uydu da herif bir Frekans dan
1/2 UHD yerine 5 tane SD+5tane HD verirse resim kalitesi çok ciddi düşer
(bizim malum platformların hepsi böyledir)band sınırını düşürdükçe kalite de düşüyor!

bakınız Alman HD+ paketine(Astra) herifler 2/3 kanala bir frekans vermişler bizim gibi alayını doldurmamışlar!

bu tür yayıncılık ciddi zor iştir teknik olarak ve sınırları vardır bunu aşarsan ve örneğin alın size "UHD"
veriyorum deyip de 14mb bit-rate ile verirsen onun adı UHD yayın filan olmaz:hayir:hayir

++
sonuç olarak bazı şeyleri müşteri olarak paraya kıysanız bile aşamıyorsunuz!

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Bu durumda USB3.0 olan harici adaptörlü HDD ile port üzerinden bağlasak da TV veya Android box ile yüksek boyuttaki filmleri veri akışı sınırından dolayı izleyemiyormuyuz? Bunu izlemenin tek yolu PC kasası içinde ki harddiskin içine atıp onuda KODİ üzerinden evin ağından mı izleyebiliyoruz. Aslında o zaman PC'ye de USB3.0 üzerinden harici disk bağlarsak veri akışı sorunu yüzünden izlemek mümkün olmayacaktır büyük boyutlarda ve bitrate değeri yüksek olan filmlerde.

@
Unforgotten
Unforgotten

“Hayır, boşuna zaman kaybı olmaz. Ben daha önce onu denedim, Stream platformları ile arasında belirgin bir kalite farkı göremedim. Ses kalitesi daha çok değişmişti. Sürekli film indirip izlemek bana sürdürülebilir gelmediği için daha çok online platformları tercih ediyorum.”

Bende artık indirmeyi çok istemiyorum ancak indirmeden stream üzerinden izlenilen platformalarda görüntü kalitesi açısından kötü olduğunu paylaşmıştı @albananez usta. O sebeple bende nasıl olur bilemedim. Yoksa tabiki de hiç indirmeyeyim online platformlarda filmi seçeyim izleyeyim en az zaman kaybı olan yol. Ayrıca kılavuzlarınıza da baktım çok faydalı olmuşlar. Başlıkta @ W Winston hocam da çok güzel bilgiler paylaşmış, emeklerinize sağlık.

Bu arada @
TC Yıldırım
TC Yıldırım hocam da bazı paylaşımlarda bulunarak ve birde bir dosyadan bahsetmişsin baktım o dosyaya gerçekten büyük boyutlu o dosya nasıl izleniyor bilmiyorum daha önce hiç o kadar büyük boyutlu bir dosyaya sahip olmamıştım J

@@The_SreT hocamında diğer başlıklardaki tavsiyeleri ve kılavuzlara da baktım. Onlardan da faydalanıyorum.
USB 3.0, veri akışı yönünden yeterli olur diye düşünüyorum ben.
seagate2.webp

.

Biz ne anlatsak da sizin kendiniz deneyimleyip duruma kendiniz bakmanız daha sağlıklı olur. Harici cihazdan birkaç film izleyin, daha sonra stream platformlarından da izleyin. Arada ciddi fark hissederseniz, hdd'den izlemeye devam edersiniz. Yok buna değmez derseniz de benim gibi stream'den devam edersiniz.

I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
45
Bilgiler için teşekkürler. O zaman özetle TV box için bu başlığın konusu olan Homatics alınmalı Nvidia biraz daha farklı durumlar için gerekli olabilir.
albanez albanez

Dediğiniz gibi deneyimleyip bakmak daha mantıklı görünüyor. Şimdilik öncelik TV seçimimde olmalı anladığım kadarıyla.

Samurai Unforgotten

Diğer sorularım ile ilgili TV tavsiye sayfasında ve ilgili Android Box tavsiye sayfalarına daha kısa net sorularla yazacağım.

Teşekkürler.

I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
45
Teşekkürler,

Bu başlıktaki cihaz ile linkini paylaşacağım cihaz aynı mı? Başında Dune yazıyor ve fiyatına bakınca amerikada olduğu için ucuz olmasını bekliyordum ama çok da fazla fiyat farkı yok gibi geldi.
Türkiye de de 4000tl civarıns satılıyor. Amerikadan getirtmeye gerek var mı acaba almaya karar verilirse.
Dune HD Homatics Box R 4K Plus Android TV

Amazon product ASIN B0BV7FS48D

O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
Teşekkürler,

Bu başlıktaki cihaz ile linkini paylaşacağım cihaz aynı mı? Başında Dune yazıyor ve fiyatına bakınca amerikada olduğu için ucuz olmasını bekliyordum ama çok da fazla fiyat farkı yok gibi geldi.
Türkiye de de 4000tl civarıns satılıyor. Amerikadan getirtmeye gerek var mı acaba almaya karar verilirse.

Güzel cihaz evet.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkürler,

Homatics ve aslında SEI Robotics ana üreticidir. Dune markasını distribütör gibi düşünebilirsiniz. Sanıyorum yazılımda kendilerine göre özelleştirmeler yapmışlar ancak donanım olarak kaynak Homatics (SEI Robotics) tir.

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
45
Peki sizce almaya karar verilince US üzerinden o cihazı mı getirmek daha mantıklı yoksa burda verilen %10 indirim linkleriyle getirtmek mi veya hepsiburada vb sitelerden satın almak mı?

Garanti, muhattap vs açısından sordum. Fiyat çok fark etmiyor gibi me geldi.

slowfood slowfood

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Peki sizce almaya karar verilince US üzerinden o cihazı mı getirmek daha mantıklı yoksa burda verilen %10 indirim linkleriyle getirtmek mi veya hepsiburada vb sitelerden satın almak mı?

slowfood slowfood
Açıkçası bence en sağlıklısı doğrudan homatics sitesinden almak. Hatta forumda bir üyemiz de satıyordu diye hatırlıyorum. Bulabilirsem konu linkini paylaşayım.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
193
54

slowfood slowfood
geçmiş sayfalardan okuduğum kadarıyla remux filan diyordunuz eğer iyi bir 75" tv alacaksanız misal 75q80-75q85-75q90 gibi bu tvler kırpılmış bile olsa mediatek mt serisi işlemci kullanır apple hariç diğerleri bir emrin olur mu abi filan diye kenara çekilir o zaman size android box lazım değil stream bölümünü tvde halledebilirsiniz geriye zidoo z9x pro ve zidoo z9x kalıyor stream ile işi olmaz ama geriye kalan tüm medyaları çatır çatır oynatır hatta dolby vision remuxlarınızı tv hdr diye hdr'a çevirip oynatır yani iyi tvsi olanların alacağı tek media player zidoodur

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
kardeş DUNE/ZIDOO/ZAPPITI v.s bunlar en baba cihazlar dır;daha doğrusu 3/5 veya 10
sene önceydi! ama günümüz de yine iyiler ama eskiden dandik dediğimiz bir kısım BOX lar
bugün ciddi yol kat ettiler!

Ben paraya önem vermem,basar alırım diyen adamlar en kralını diyen tiplere çok fazla
hitap eder bu meretler bir de bu işlerin adeta hastaları veya pir leri v.s vardır ve ciddi adam
audio cu dur v.s işte bunlar alıyor bunları

yani işin bu kısmı prof+para yazıyor fazlaca

Bizim gibiler ise fazla yakmasın idare etsin diyenler ise BOX lara talim ediyor ve ayrıca artık
bunlar gerçek den çok ciddi yol kat ettiler!

ama all-in-one türü işler+cihazlar v.s=hem para hem de yukarıda yazdığım bir kısım düzenler istiyor
her bir şeyi süper açsın v.s dersen o olmuyor işte yine de!

++

USB3.0 dan istediğin büyüklükte dosya izlersin,ben bir ara test ettim sorun yok ancak format dan sorun çıkar/çıkabilir!
daha eskiden TypeC portlu Rockchip 3399 lı bazı Box lar da kullandım(aslında hepsini kullandım!)
TypeC li şu anda bildiğim kadarıyla bir Box kalmadı olanlar da zaten DATA aktarmıyor(Homatics gibi)

Ancak bilmeyenler veya kullanmayanlar için şunu yazayım tecrübe eden birisi olarak;USB3.0 ile TypeC arasında
öyle bir zamanlar dendiği gibi bir fark yoktur! kağıt üstü teorik bilgiler fazla işe yaramıyor zira buna uyarak
aldığımız bazı Stcik/HDD ve Port tipleri öyle teorik ölçümlü değerleri çoğu kere veremiyor!

bakınız "teorik" diyorum,ama gerçek de durumlar biraz farklı dır!
ya Box h/w olarak iş görmez,o zaman teoriyi mi izleyeceğim? ya da kullandğım Player açamıyor
teorimi açacak içeriği? veya hepsi düzgün ama bu sefer format/codec kısmında sınıf da çakarsın
iyi de "teori hala açar" diyor bana!

Net den belli formatları test için indirsen bu sefer de codec sorunu çıkıyor!
yaw illa ki bir şeyler ters gidiyor yemişim ben bu teori listelerinim,çünkü yıllarca bunlar
uğraştım ve illa ki sorun çıkıyor yani bir tek olay bilmem nenin bilme nereden kaç mb ile akması değilki!

Herkes elindeki DATA larının durumuna göre test edecek olmadı soracak olmadı ona göre cihaz alacak
olmadı bilmem neyi yapacak yani bir sürü bilinmeyenler vardır

KODI işte burada devreye giriyor hem de "beleş"! yapmadığı yok gibi

Shield sana yaramaz;"Gamer" isen direk al yoksa unut gitsin 2016/17 den sonra Shield yatırımı bitti gibi(Gamer lar hariç)

Stream için ben direk Apple diyorum(ama sadece Stream)

diğer işler için BOX şart dır

1-Homatics gibi Lisanslı bir cihaz,gerisi biraz palavra bunun muhatabı sağlam yazılım team OK dir
2-ya da direk Root lu BOX; en ucuz yollu bunlar dır! atraksiyonlar en açık cihazlar işte bunlar dır!

"bugün" alacaksn direk SoC "905X4" gerisini salla geç!

yıl sonu gibi veya çok yakında(UGOOS AM8 modeli geliyor) SoC 928 ler çıktı gibi artık
gibisi fazla oldu gari
GPU su da G57(bak ben bir tek bunu bekliyorum gerisi hikaye zaten 905X4 yeterince "hızlı"
928 de bundan biraz daha hızlı olacak ama GPU ne işler yapacak onu merak ediyorum

not;MAGISK Superuser sanırım var! öyle ise bana uyar yoksa Ugoos almam ucuz yollu başka bir
928 illa ki çıkacak onu beklerim

++

"içerikleri" test için bana yolla veya buraya yolla birileri dener sana bildirir
klasik Box lar artık bu konuda ciddi iyi "donanım" olarak(905X4 den bahsediyorum diğerleri pek öyle değildir)

>Panelin nedir bu arada?

Not;TPV yeni model bazı üst serilerinde soc MT 1000Pentonic+GPU G57 li panel çıkardı!!!!

yine de bir BOX gibi olmaz ama "resim kalitesi" ciddi iyi olursa o zaman iş değişir(benim için yine değişmez)
ama çoğu kullanıcı için bu değerler resim de ciddi fark yaratıyorsa ki buna eminim yaratacak dır!
bu bile işi bilenler açısından ciddi fark edecek dir!

sorun şu dur "legal" işler de Codec/Format+ses codecleri v.s sıkıntıları çıkıyor yani BOX ların
her şeyi açtığı yer de bu paneller bir çok formatı açamayacak dır! yani elin kıstlıdır

Bende TPV G52 si var resim kalitesi Box dan bir tık daha iyi ama onu açmıyor bunu açmıyor sesi açıyor resmi açmıyor
gibi ciddi sıkıntı veriyor!üzerinde MT9970/9950 soc var+GPU G52 4Gb/16Gb RAM+ROM

bütün bunlar güzel veya iyi ama codecleri aşamıyorum yaw AVI açmaz VC1 açmaz! bilmem neyi
açmaz Audio dan onu bunu açmaz.....

yani TV ile işi aşamıyorsun

BOX her bir numarayı yapar takıldığı yerde KODI den devam edersin v.s

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
193
54
s905xler hatta s928x anrdoid 12 ile gelmeye çalışıyor android 11 ama AFR iddia ediyor yani yıl olmuş 2023 hala AFR yok Allah müstahakınızı versin

Geri
Üst Alt