Vestel Tv de Sadece TRT kanalları çekiyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Sorunu çözdüm.
1,5 metrelik kablo ile tüm kanalları buldum.
15 metrelik kablo ile bulamamıştı.
Yarın kabloyu değiştirip daha kısa kablo alacağım ya da iade edip paramı alırım.
Ooo, güle güle kullan ama çok ilginç bir olay :)
Sana kaç metre kablo lazımsa ona göre al kabloyu, fazla alma madem.1.5 m yetiyorsa 2mlik al en iyisi :ok

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Ooo, güle güle kullan ama çok ilginç bir olay :)
Sana kaç metre kablo lazımsa ona göre al kabloyu, fazla alma madem.1.5 m yetiyorsa 2mlik al en iyisi :ok
Evde eski anten kablosu varmış. Uçlarını açıp takıp denedim. İlk denememde 12380 v 27500 frekansındaki 300 küsür kanalı buldu.
2 metrelik yetmiyor. Müteahhit denen şahıs anten girişini öyle bir yere koymuş ki TV izlemeyin demiş resmen. Tüm komşularım bundan muzdarip. Mecburen salon boyunca kablo çekmem gerekiyor. 10 metrelik işimi görür herhalde. Olmazsa salonu komple değiştireceğim. Bu da olmazsa evde yokken sıva altından anten kablosu yürütüp yeni giriş yaptıracağım.
Desteğiniz için teşekkür ederim. :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Evde eski anten kablosu varmış. Uçlarını açıp takıp denedim. İlk denememde 12380 v 27500 frekansındaki 300 küsür kanalı buldu.
2 metrelik yetmiyor. Müteahhit denen şahıs anten girişini öyle bir yere koymuş ki TV izlemeyin demiş resmen. Tüm komşularım bundan muzdarip. Mecburen salon boyunca kablo çekmem gerekiyor. 10 metrelik işimi görür herhalde. Olmazsa salonu komple değiştireceğim. Bu da olmazsa evde yokken sıva altından anten kablosu yürütüp yeni giriş yaptıracağım.
Desteğiniz için teşekkür ederim. :)
Rica ederim ,:ok
Kablo olarak rgu6 kablo tazsiye ederim,tabii ona göre de F konnektör,hatta gerekirse satıcıya taktır f konnektörleri.Bir arkadaş balkona tv koymak istemişti,hanımı kablo geçmesine izin vermiyormuş(kadınlar öyledir :) )gittim baktım tam da tv anten soketinin karşısına denk geliyordu balkonda tv koyacağı yer,matkap ile delip,kabloyu geçirdim oraya da sıva üstü anten prizi taktım,ortada kablo olmadı ,acaba diyorum bu örnek senin işine yarar mı :alala

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
Yeni konu açmaya gerek var mı bilemedim. 55qa9700 bugün kuruldu servis kanal kurulumunu yapamadı daha doğrusu uğraşmadı sorun kabloda dedi gitti. Ben baştan en az 3 kere kurulum yapıp denedim kanalları buluyor fakat izlemeye gelince sinyal yok uyarısı veriyor. Sinyal kalitesi ve sinyal seviyesi kısmında sinyal var görünüyor vestelin tkgs kurulumu izleyerek de denedim fikoloji ustamın kurulum videosunu izleyerek de yaptım sonuç aynı. Sorun kabloda olabilir mi? Eski televizyonumda sıkıntı yoktu ama.

IMG_1729.jpg
IMG_1730.jpg

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
556
55
Yeni konu açmaya gerek var mı bilemedim. 55qa9700 bugün kuruldu servis kanal kurulumunu yapamadı daha doğrusu uğraşmadı sorun kabloda dedi gitti. Ben baştan en az 3 kere kurulum yapıp denedim kanalları buluyor fakat izlemeye gelince sinyal yok uyarısı veriyor. Sinyal kalitesi ve sinyal seviyesi kısmında sinyal var görünüyor vestelin tkgs kurulumu izleyerek de denedim fikoloji ustamın kurulum videosunu izleyerek de yaptım sonuç aynı. Sorun kabloda olabilir mi? Eski televizyonumda sıkıntı yoktu ama.

IMG_1729.jpg
IMG_1730.jpg
Evinizde merkezi sistem var mı? Varsa büyük ihtimal Televizyonun DiseqC ayarlarını yapmamış olabilirsiniz. DiseqC ayarları genelde Türksat 1. giriş olur. Bir kontrol edin bence.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694

IMG_1729.jpg
IMG_1730.jpg
Bu açıklamayı defalarca yazdım dün de yazmıştım üye sonuca ulaştı sizin içine yazıyorum çatıda tek çanak anten olsa bile (Merkezi sistem dahil) Televizyonda diseqc ayarı mutlaka yapılmalıdır. Televizyonu ilk kuruluma gönderin tekrar kurulum ayarlarını yapın diseqc birinci porta Türksat ikinci porta herhangi bir uydu ismi kaydedip kanalları taratın kanalların tamamı gelecektir.

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
Bu açıklamayı defalarca yazdım dün de yazmıştım üye sonuca ulaştı sizin içine yazıyorum çatıda tek çanak anten olsa bile (Merkezi sistem dahil) Televizyonda diseqc ayarı mutlaka yapılmalıdır. Televizyonu ilk kuruluma gönderin tekrar kurulum ayarlarını yapın diseqc birinci porta Türksat ikinci porta herhangi bir uydu ismi kaydedip kanalları taratın kanalların tamamı gelecektir.
Gelmiyor maalesef. Diseqc ayarlarını tekrar yaptım. Kontrol edebilir misiniz? İkinci porta başka uydu ekleyemiyorum kapalı konumundan açığa geçmiyor hiç bir türlü uydu ekleme kısmında. O şekilde devam edince de kanal bulmuyor. (TKGS)
Bir de standart kurulum denedim onda da diseqc ayarlarını girdim sinyal seviyeleri geldi. Sonra ilk porta türksat ikinci sıraya her hangi bir uyduyu ekleyip okey dedim kendi hafızasından galiba bir kanal listesi yüklendi fakat sinyal yok uyarısı veriyor aynı şekilde.

IMG_17478cfbcee7e5a49e26.jpg
IMG_1748.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
Gelmiyor maalesef. Diseqc ayarlarını tekrar yaptım. Kontrol edebilir misiniz? İkinci porta başka uydu ekleyemiyorum kapalı konumundan açığa geçmiyor hiç bir türlü uydu ekleme kısmında. O şekilde devam edince de kanal bulmuyor. (TKGS)
Bir de standart kurulum denedim onda da diseqc ayarlarını girdim sinyal seviyeleri geldi. Sonra ilk porta türksat ikinci sıraya her hangi bir uyduyu ekleyip okey dedim kendi hafızasından galiba bir kanal listesi yüklendi fakat sinyal yok uyarısı veriyor aynı şekilde.

IMG_17478cfbcee7e5a49e26.jpg
IMG_1748.jpg
2. Port Boş kalsın Türksat 42 Seçili olan satıra OK toşuna basın alt satırlarda diseqc C ayarlama seçeneklerine gelip seçeneği A yapın geri tuşu ile çıkış yapın Türksat üzerindeyken sağ yön tuşu ile devam edip aramayı başlatın.

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
2. Port Boş kalsın Türksat 42 Seçili olan satıra OK toşuna basın alt satırlarda diseqc C ayarlama seçeneklerine gelip seçeneği A yapın geri tuşu ile çıkış yapın Türksat üzerindeyken sağ yön tuşu ile devam edip aramayı başlatın.
Hep o şekilde yapıyorum sonuç aynı. Dün manuel uydu ekleme kısmında Türksat 42e 12423v27500 değerlerini girince 1700 civarı kanal buldu ve yayını verdi fakat bundaki sıkıntı da aynı kanaldan en az 5 tane var art arda sıralanmış şekilde ayriyeten bein sport vs gibi digiturk ve dsmart kanallarını da şifreli şekilde koyuyor yani çok fazla kanal kalabalığı var fox mesela 400. Kanalda. Sadece o şekilde yayın alabildim diğer türlü olmuyor. Şimdi tekrar denedim A seçip kanal bulmadı.

IMG_1749.jpg

Son çare siteye ilk taşındığımda kullandığımız lnb kablosunu taktım kablolu tarama yapıyorum 210 kanal buldu şu anda olmazsa onu kullanacağım.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
ismai.l ismai.l,
Sorun servisin dediği gibi kabloda sinyal seviyesi var. Kablonun TV ye giren bolumunde sorun olabilir. Başı sökün telleri birbirinden ayırın ana UCLA teması olmasın kablonun uçlarını kontrol edin. Büyük olasılıkla sorun kablo yada baslarinda

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
ismai.l ismai.l,
Sorun servisin dediği gibi kabloda sinyal seviyesi var. Kablonun TV ye giren bolumunde sorun olabilir. Başı sökün telleri birbirinden ayırın ana UCLA teması olmasın kablonun uçlarını kontrol edin. Büyük olasılıkla sorun kablo yada baslarinda
Kabloyu değiştireceğim teşekkürler. Lnb den yayın alıyorum şu an.

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
Duvardaki anten prizi ile tv arası kablodan mı bahsediyorsunuz.

anp.png

Evet ise bu kablodan kullanacaksınız.

kablo.webp
Evet zaten en başta bu kabloyu kullanıyordum kurulumu bununla yapamayınca benim attığım kabloya geçtim şu an siyah olanla yayın alıyorum. Yeşil ile kanal bulamıyorum.

IMG_1842cb774d1f2dc4ee7c.jpg
IMG_184408b4f4da5819d0b0.jpg

Geri
Üst Alt