TV-Box Severler Kulübü Box'lar Üzere Genel Sohbet

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
şimdi şunu yaptım

-yedek 2Tb diski önce NTFS yaptım ve bazı dosyalar atarak denedim sorun yok BOX da
-sonra exFAT formatladım ve bazı dosyalar içine attım yine sorun yok Box da

demek ki bu durumda Box da sorun görünmüyor!

şimdi sorunlu disk içindeki dosyaları yeni diske taşıyorum ve yeniden formatlayacağım
bakalım ne yapacak:hmm

++

Disklerimin hepsini harici Güç kaynaklı 4x1 USB3.0 Hub ile kullanırım uzun yıllardır!
yani gücü Box dan almıyorum

Ayrıca senelerdir kendi Güç kaynaklarımı kullanırım!
5v/3A veya 5v/4A gibi veya 12v/4A gibi

Box ların adaptörleri çok dandik dir! hiç bir zaman kullanmıyorum

Tavsiyem yerli üretim(Çin parçalı tabiki) "YILDIRIM" marka dır sanırım 4/5 senedir
bunları kullanıyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
şimdi şunu yaptım

-yedek 2Tb diski önce NTFS yaptım ve bazı dosyalar atarak denedim sorun yok BOX da
-sonra exFAT formatladım ve bazı dosyalar içine attım yine sorun yok Box da

demek ki bu durumda Box da sorun görünmüyor!

şimdi sorunlu disk içindeki dosyaları yeni diske taşıyorum ve yeniden formatlayacağım
bakalım ne yapacak:hmm

++

Disklerimin hepsini harici Güç kaynaklı 4x1 USB3.0 Hub ile kullanırım uzun yıllardır!
yani gücü Box dan almıyorum

Ayrıca senelerdir kendi Güç kaynaklarımı kullanırım!
5v/3A veya 5v/4A gibi veya 12v/4A gibi

Box ların adaptörleri çok dandik dir! hiç bir zaman kullanmıyorum

Tavsiyem yerli üretim(Çin parçalı tabiki) "YILDIRIM" marka dır sanırım 4/5 senedir
bunları kullanıyorum

Yok bende 4A adaptöre geçtim alır almaz. Herhangi bir sorun olmadı. O sorunlu diskin sıkıntısı nedir onu anlayamadım. Gücü boxtan almadığınızı tahmin ettim zaten. Bakalım sonuç ne olacak bende merak ettim. Diskin firmware güncellemesi felan mı gerekecek acaba öyle mi çözülür? Çalışan disk neden çalışmaz anlayamadım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
benim X96 Max+ Ultra Box da şöyle bir sorun oldu

ext.HDD var Intenso 1Tb lık her zaman bunu kullanıyorum,dün cihaz diski
tanımamaya başladı!
takıyorum ve ilk anda diski tanıyor ancak menu>>storage dan baktığım zaman ise

"Intenso is safely ejected" yazıyor sadece!

bu arada diğer disk ler USBstickler v.s sorunsuz hepsi çalışıyor

Intensoyu test için önce TV ye taktım sorun yok,sonra Bluray e taktım yine sorun yok
en son Reicever e taktım yine sorun yok hepsinde çalışıyor ama BOX da artık
yukarıda bahsettiğim şekilde disk sankim güvenli çıkarıldı diye görünüyor
ve haliyle açılmıyor

bir diğer sorun normal de USB3.0 da takılıdır,dün USB2.0 ye taktım o port da ise hiç görülmüyor bile!
2.0 porta da diğer taktığım Diskler çalışıyor

3.0 da ise takılı görünüyor ama sürekli safely ejected görünüyor ve haliyle çalışmıyor

Disk de sorun olsa hiç bir yer de çalışmaz ama her taktığım cihaz da çalıştı!
PC de takınca yine sorun yok

anlamadım ne iş yaw
disk demi sorun var yoksa Box damı var? ama neden usb2.0 da hiç görünmüyor?
çıkartıldı olarak kalmış box hafızasında ondan görmüyor önbellek temizliği vs denenmeli
usb hata ayıklama kapat ac box fişini çekip biraz beklemek sorunu çözebilir arada böyle yapar çok nadir

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
çıkartıldı olarak kalmış box hafızasında ondan görmüyor önbellek temizliği vs denenmeli
usb hata ayıklama kapat ac box fişini çekip biraz beklemek sorunu çözebilir arada böyle yapar çok nadir
bak bu aklıma gelmedi açıkçası
ama sürekli "ejected" olarak görmesi ilginç
belli ki diski çıkartıldı görüyor!

++
bugün yeni daha doğru kullanmadığım eski diske geçtim,exFAT yaptım sorun yok

o görmeyen diski sildim içini komple başka yerlere taşıdım şimdi buna exFAT çekeceğim
bakalım ne olacak!
++

"ön-bellek" temizliği nereden nasıl??
"USB debug" gibi bir iki ayar yeri var Developer bölümde onları dün kafama göre on/off
yaptım ama bir daha kontrol etmem gerekiyor!

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
bak bu aklıma gelmedi açıkçası
ama sürekli "ejected" olarak görmesi ilginç
belli ki diski çıkartıldı görüyor!

++
bugün yeni daha doğru kullanmadığım eski diske geçtim,exFAT yaptım sorun yok

o görmeyen diski sildim içini komple başka yerlere taşıdım şimdi buna exFAT çekeceğim
bakalım ne olacak!
++

"ön-bellek" temizliği nereden nasıl??
"USB debug" gibi bir iki ayar yeri var Developer bölümde onları dün kafama göre on/off
yaptım ama bir daha kontrol etmem gerekiyor!
En mantıklısı gücü kesip yarım saat kadar beklemek gibi görünüyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
tam temizlik yaptım:clap2

HDD yi yeniden formatlayıp hem ExFAT hem de NTFS yaparak denedim iki formatı da sorunsuz gördü ve okudu!
şimdi bunu yedeğe çekip diğer 2Tb ile yola devam+

teşekkürler++

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
yani diyorsunuz ki, lisanslı cihazlarda arka plan uyg. ve bellek temizleme için, üretici kendi bir uyg. koymamış ise, markette bir uyg. yok. doğru mudur? ben lisanssız alette ccleaner kullanıyordum ama hako'da, markette çıkmıyor. bu yazılıma izin verilmiyor gibi bir uyarı çıkıyor sadece. tehlikesiz bir metod bilen?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yani diyorsunuz ki, lisanslı cihazlarda arka plan uyg. ve bellek temizleme için, üretici kendi bir uyg. koymamış ise, markette bir uyg. yok. doğru mudur? ben lisanssız alette ccleaner kullanıyordum ama hako'da, markette çıkmıyor. bu yazılıma izin verilmiyor gibi bir uyarı çıkıyor sadece. tehlikesiz bir metod bilen?
O cihazda ön bellek temizliğine gerek yok depolama bölümünden yapabilirsin çalışan birkaç uygulama vardır

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
Tvbox satışlarının önceki aylara göre düştüğüyle haber okumuştum. Piyasada doyğunluk mu oluştu yoksa artık talep mi edilmiyor zaman gösterecek.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tvbox satışlarının önceki aylara göre düştüğüyle haber okumuştum. Piyasada doyğunluk mu oluştu yoksa artık talep mi edilmiyor zaman gösterecek.
Kur kaynaklı alımlarda düşüş de mevcut hemen hemen her eve TVBox yada Android TV girdiği için bu ara fazla talep olmuyor

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Piyasa bu sene Box lara doydu
Yerli montajcılar ve ithalatçılar v.s derken önüne gelen Box tüccarı oldu memleket de!

KUR lar da zıplayınca şak diye kimse Box lara zıplayamıyor yaw
Ayrıca TV lerin Smart v.s olayları da ciddi arttı ve çoğu kimseler için artık Box adeta gereksiz
veya lux oldu!

Bizim gibi hastaları ise artık yeni bir Chİp çıksın istiyor 905X4 son nokta oldu.
ayrıca piyasa Box çöplüğü de oldu laf aramızda!

928 tantanası çıktı ama epeyi oldu(yabancı bazı ilgili Siteler de v.s) valla ben dahil herkes bu mereti
bekliyor artık:hmm

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
193
54
o kadarını fazla bilmiyorum ama sanırım Disk bir şekilde artık çalışmıyor Box da
yani EMUElec işi pratik olmadığı gibi o şekilde zaten kullanmam

yedek 2Tb lık disk vardı(eskiden kullandığım) şimdi onu deneyeceğim,çalışırsa
o zaman sorunun bir şekilde Box kaynaklı olduğunu anlayacağım!!

ExFAT Box destekliyor NTFS de zaten OK
bu sefer eski diski ExFAT ile deneyeceğim

usb2.0 artık pert oldu gibi diskleri tanımıyor!
ama Airmouse aparatını tanıyor! zaten orada duruyor ve Airmouse OK
ama diskleri tanımıyor

sanırım bizim Box ömrünü tamamladı gibi ülen şu 928 lere kadar dayansaydı iyi olurdu:kiskis
yaw ben bir Boxı zaten 6 aydan fazla kullanmadım hiç!
antalyada yazın elektrik mi var abi senin boxlar ondan bozuluyordur bu kadar voltaj dalgalanmasına yürek dayanmaz bırak cihazı

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Maçlar başlasın satış patlar yine tabii düştü ise :) Ben sanmam düştüğüne,bir de bilenler artık uydulusunu alıyor androidin ,insanların çoğu lisansa falan bakmıyorlar,gezerken Çankaya'da gördüğüm bu,bana "amca ne yapacağım lisansı,bana bol bol yetiyor" demişti bir genç :) Haaa, bizim gibi bilenler anlayanlar için bir şey demem ama inanın çok azınlıktayız :ok

Geri
Üst Alt