TCL 65P735 - Dikey Çizgilenme Sorunu (Desteğe ihtiyacım var.)

N Çevrimdışı

nixlytr

Aktif Üye
20 Eyl 2023
78
23
OLED paneller ileride yanıyor, arıza veriyor, yeni TV parası çıkar cebinden.
Samsung QLED bak derim.
Daha küçük panel daha iyi seri tavsiyemdir.
Varsa bir öneriniz beklerim. 50-55" bir Samsung QLED alabilirim. Çok fazla pahalı olmazsa sevinirim. Maksimum 30-35 bin lira bandını geçmemesi gerek.
Sorun çıkarmayacak film izlerken zevk alabileceğim. Böyle şuanki TV gibi abuk subuk sorunlarla karşılaşmayacağım. Ortalama 5-6 sene gidecek bir TV olabilir.

N Çevrimdışı

nixlytr

Aktif Üye
20 Eyl 2023
78
23
Tekrardan merhaba, uzun bir aradan sonra güncelleme yapıyorum. Yaklaşık 1 ay önce Vatan Bilgisayar savunma yapmış. Bundan 15 gün öncede hakem heyeti bilirkişi görüşü istemiş. Bugün bilirkişi geldi ve üretim/montaj esnasında panel arızası oluşmuş. Televizyon arızalı buna göre bir rapor düzenleyeceğini söyledi.

N Çevrimdışı

nixlytr

Aktif Üye
20 Eyl 2023
78
23
hadi hayırlısı ne çok ağrıttılar başını ya
Rapora istişaren 1-1.5 ay içinde sonuçlanabileceğini takip etmem gerektiğini söylediler yani hala devam ediyoruz. Sadece raporda neler yazacağı konusunda bilgilendirdi ve televizyonun üretim yaparken veya montajlanırken bir arızaya sahip olduğunu bunu da hakem heyetine rapor ile bildireceğini söyledi. Gerisi hakem heyetine kalmış.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
193
54
tamam da sorununu çözmeyecek ki ücret iadesi dese o paraya telsiz telefon alamazsın artık değişim dese zaten değiştirdin sorunlu geldi bence ne yap et fark vereyim de 845'e geç sorun olmaz olsa minimum olur

N Çevrimdışı

nixlytr

Aktif Üye
20 Eyl 2023
78
23
tamam da sorununu çözmeyecek ki ücret iadesi dese o paraya telsiz telefon alamazsın artık değişim dese zaten değiştirdin sorunlu geldi bence ne yap et fark vereyim de 845'e geç sorun olmaz olsa minimum olur
Şöyle ki ben ayıpsız bir misli ile değişimi seçtim ve yaklaşık bu süreç 2 aya yakın daha sürecek. Bu süreçte eğer ki televizyonun stoğu biterse ve hakem heyeti sürecini kazanırsam icra mahkemesine verip, kıymet takdiri isteyeceğim. Kıymet takdiri ile o anki güncel fiyatının iadesini talep edeceğim. Her şey şans işi ama artık ne TCL marka bir ürün alırım ne de Vatan'dan bir ürün alırım.

Eğer ki zaten süreci kazanırsam 65P735 ile değilde 55C745 ile değişim yapıp yapamayacaklarını soracağım. Sadece şuanda süreci kazanmak istiyorum. 55C745 ile aralarında 1000 lira gibi bir fark var. En azından o farkı rahat öder 55C745 alabilirim.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nixlytr

Aktif Üye
20 Eyl 2023
78
23
Merhaba dostlar, iki üç gündür Hakem Heyetini kontrol ediyordum websitesi üzerinden bugün karar formu eklenmiş ve hakem heyeti beni haklı bulmuş. Televizyonun ayıpsız bir misli ile tekrardan değiştirilmesi uygun bulunmuş. Bilirkişi televizyonda üretim tabanlı bir arıza oluştuğunu ve Tüketicinin haklı olduğunu belirtmiş. Buradan işini düzgün yapan tüm Bilirkişilere de selam olsun.

Elime resmi tebligat ulaştığında Vatan Bilgisayara cihazın sorunsuz bir misli ile değiştirilmesi için tekrar başvuracağım. Umarım sorun çıkarmazlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,900
Merhaba dostlar, iki üç gündür Hakem Heyetini kontrol ediyordum websitesi üzerinden bugün karar formu eklenmiş ve hakem heyeti beni haklı bulmuş. Televizyonun ayıpsız bir misli ile tekrardan değiştirilmesi uygun bulunmuş. Bilirkişi televizyonda üretim tabanlı bir arıza oluştuğunu ve Tüketicinin haklı olduğunu belirtmiş. Buradan işini düzgün yapan tüm Bilirkişilere de selam olsun.

Elime resmi tebligat ulaştığında Vatan Bilgisayara cihazın sorunsuz bir misli ile değiştirilmesi için tekrar başvuracağım. Umarım sorun çıkarmazlar.
Gözünüz aydın, sorun çıkaracaklarını sanmıyorum fakat olurda çıkardılar diyelim.
İcra kartını açarız :ok

N Çevrimdışı

nixlytr

Aktif Üye
20 Eyl 2023
78
23
Gözünüz aydın, sorun çıkaracaklarını sanmıyorum fakat olurda çıkardılar diyelim.
İcra kartını açarız :ok
Hocam yaptıkları savunmayı görünce gülesim geldi.

Kısaca özetlemem gerekirse hakem heyetine hiç bir delil sunmamışım, delil sunmadığım için bu şikayetin reddedilmesi gerektiğini söylemişler.

Geri
Üst Alt