Sunny AT-8012 FTA Kumanda sorunu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sunny AT-8012 FTA Kumandasında pil değişikliğinden sonra sürekli komut hatası görünüyor. IR alıcıya tutulduğunda sürekli kanal yukarı komutu çalışıyor. IR vericiyi kamera ile kontrol ettiğimde sürekli komut gönderdiğini görüntülüyorum. Ustalarım, kumandanın isopropanol ile temizliğini yaptım ama bunun dışında, kumanda değişikliği haricinde yapılabilecek birşey var mıdır?

1691599196462-1801278053.jpg

1691599301810-1667442276.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bord üzerine o tuşa denk gelen yere bant yapıştırıp test ettin mi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Board u tamamen buttonlardan ayırdığımda da komut vermeye devam ediyor. :deli1

Yani board çıplakken de komut vermeye devam ediyor.
Küçük kondansatör varsa üzerinde çalışmayan kumandalarda onu değişince çalışırdı bu kumanda da işe yaramaz.
yeni kumanda vakti gelmiş gibi görünüyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
O cihip gitmiş olabilir bende akıllı kumanda var durup dururken bozulmuş damla chip kendi kendine bozuluyr nedendir bilinmez
Kumanda bayağı eski. Eski tip 16 bacaklı chip. Açıkçası başka birşeyin üzerinde durmadım. Alsınlar artık bir kumanda. Bu arada çocukların oyuncaklarını tamir ederken bana da denk geldi damla chip sanırım ses kaydı chipi. Oda gitmiş. Dikkat ettiğim kadarıyla izolasyonuna hayva değdirmişler ama sanırım kendiliğinden de gitmiş olabilir dediğin gibi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çözülmemiş konu nasıl çözüldü birden :) ,şu kumandayı söküp plaketin iyi bir fotosunu atsaydın ya ,her şey var ,foto yok ,dışını ne yapalım kumandanın mübarek :ok
Yarın komşuya geçip çekeyim Sayın Emmi. Kusura bakmayın, kumanda ve cihaz bayağı eski olduğu için yenisini almalarını tavsiye ettim, ondan dolayı çözüldü demiştim. Hemen kaldırıyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aslında aklıma gelmişti. İletken noktalarında gözle görülür bir sıyrılma, hasar göremediğimden, plakette biraz yamuk olduğundan sorun yaratıyordur diye düşünmüştüm. Tekrar kusura bakmayın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Aslında aklıma gelmişti. İletken noktalarında gözle görülür bir sıyrılma, hasar göremediğimden, plakette biraz yamuk olduğundan sorun yaratıyordur diye düşünmüştüm. Tekrar kusura bakmayın.
Baldızın kumanda ha bire ses açıyormuş,bacanağa "kumandayı sök temizle "demiştim ,meğer söküp temizlemiş yine de açıyormuş sesi.Sonra foto istedim yolladı ,büyütüp bakınca ses kısmında yollar birleşmiş nasıl olduysa,kolonya ile temizlemiş ,sonra çizdim ve geri yolladım " burasını ince uçlu çivi ile kazı" dedim ,halen kullanılıyor kumanda ,düzeldi yani :) ,onun için yazdım ,"acaba" diyorum :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Baldızın kumanda ha bire ses açıyormuş,bacanağa "kumandayı sök temizle "demiştim ,meğer söküp temizlemiş yine de açıyormuş sesi.Sonra foto istedim yolladı ,büyütüp bakınca ses kısmında yollar birleşmiş nasıl olduysa,kolonya ile temizlemiş ,sonra çizdim ve geri yolladım " burasını ince uçlu çivi ile kazı" dedim ,halen kullanılıyor kumanda ,düzeldi yani :) ,onun için yazdım ,"acaba" diyorum :)
Tamam. 😍 Takılı olduğunu düşündüğüm tuşu yakından çekip, tüm plaketin de görüntüsünü alayım.

Hatta bir soru daha sorabilir miyim? Cihazı scart bağlantısı ile crt televizyonda kullanıyorlar. Bu cihazda horizontal yayılmayı menüden ayarlayabileceğimiz bir ayar var mı Sayın Emmi?

Geri
Üst Alt