Siz hiç kargo görevlisinden ölüm tehditi aldınız mı

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Konu aslında baya uzun ama başlığa konu olan duruma gelene kadar bayaa kısa anltacağım
Dün elime öğle saatlerinde ulaşması gereken paketim kargo görevlisinin aracında yaptığımız incelemede araçta çıkmadı
akşam üstü bir parti daha mal gelecek onların içinde vardır ben sana ulaştırırım cevabından sonra ben ok diyerek ayrıldım
iftara 15-20 dk kala kargo görevlisi beni aradı
evime araç ile 2-3 dakika olan bir mesafede beklediğini gelip kargomu almamı bana iletti
bende iftar yemeği hazırladığımı çıkamayacağımı evime getirmesini söyledim ki zaten alışverişimde adres olarak ev adresim var
illgili şahsın beklediği alan ile evime gelen 2 farklı yolda ne bir trafik ne bir yol tıkanıklığı yanii gelmesine engel hiç bir durum yok
ilgili şahsın bana verdiği cevap
GELMİYORSAN İKİ GÜN SONRA GELDİĞİMDE ALIRSIN
dün bütün gece bu sorunla uğraştım gerek hepsijet müşteri hizmetleri gerek hepsiburada müşteri hizmetleri ile anlıık çözüm almaya çalıştım
ama hepinizin tahmin edeceği gibi kayıtları oluşturdum incelemeler yapıalacak size geri dönüş yapılacak muhabbetleri

Bu arada kargomun birini de yanlış bir adrese vermiş
verdiği kişi beni tanıdığı için kendisi kapalı olan işyerimin yanındaki komşumuza bırakmış

Gelelim asıl mevzuya
ukala ukala tavırlar sergileyen kargo görevlimizi bu gün arayıp kargomu adresime istiyorum dediğimde
yok sen benle böyle konuşamazsın
yok sen kimsin
en sonunda da (bu görüşmeler sırasında asla kendisine hakaret küfür içerikli bir kelime kullanmadım)
sen görürsün şimdi ben çıkıyorum yoldayım geliyorum SENİ ÖLDÜRECEM diyerek telefonu kapattı

ben bu durumu anında hepsiburadaya bildirdim
ilgili şahsın telefon numarası da bu
Dedim
herzamanki umursamazlıkla şikayet kaydınızı oluşturdum incelemelerden sonra size geri dönüş yapılacak
helvam dökülürken dönerler herhalde

anında emniyete gittim durumu anlattım orda bir daha şahsı aradım
orada gerçekten işleri tatlıya bağlama çalışan güleryüzlü emniyet görevlisinin
telefondaki ilk sorusu olan kiminle görüşüyorum sorusuna
ben xxxx ilçesi xxxx partisi gençlik koları başkanı
tamam da biz problemimizi xxx partisinin mensubu ile mi yaşadık
bizim için hangi partiye üye olduğunun önemi olmayan hepsijet çalışanı ile mi yaşadık
bunu belirtmek sana ne kattı
ben mi korkup adımlarımı geri atacaktım
yoksa emniyet mensubu bu sözü duyduktan sonra direkt sana ayrıcalıklı mı davranacaktı
yani işin özü
vasıfsız saygısız bazı mevkileri güç edindiğini sanan bu şahıslarda var bu alemde
Buna benzer ağır ithamla tehditle karşılaşan oldu mu bilmiyorum ama
apaçık birden fazla kez seni öldürecem diye tehdit eden bu şahıs hakkında hukuki olarak ben elimden ne geliyorsa yapacağım

İçinizden iyide bundan bize ne diyenler olacaktır
sonuçta teknoloji teknolojik ürün ve bu ürünler hakkındaki sorunların ağırlıklı tartışıldığı bir platform
ama online alışverişte böyle bir problem yaşayan biri olarak bende birşeyler yazmak istedim

uzun uzun ve devrik cümleler ile canını sıktıklarım oldu ise affola

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
958
29
Hangi parti olduğu belli de kimseyi kırmamak için söylemeyeceğim.

Ben de benzin istasyonunda buğu önleyici almıştım ama arabaya henüz koymamıştım. Sonra kayboldu. Stok kontrol edip fazlaysa vermelerini rica ettim ama kasadaki ters yaptı. Müdürünü çağırdım ve gelen müdür de bir süre tartışmadan sonra bana "Ben xxxx partisinin bilmem nesiyim. Elim silah olarak sayılıyor." falan filan. Neyse dedim "Polisi çağıralım o zaman güvenlik kamerasında çıkar ne olacağı. Vergimizi xxxx partisinin köpekleri bize havlasın diye vermiyoruz sonuçta." diyerek kanıtlayamayacağı bir kışkırtmaya başvurdum ama tehditkâr beyefendi silah sayılan elini kullanmak istemedi. Sonuçta benim sabıkam yok ama öyle köpeklerin sabıkası oluyor.

Neticesinde eşim "buldum torpidodaymış" dedi ve ben "stok tam deseniz olay uzamayacaktı" zaten dedim ve gittik. Neticenin neticesinde de buğu önleyici nasıl olduysa tekrar kayboldu. Muhtemelen torpidoda falan değildi.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Hangi parti olduğu belli de kimseyi kırmamak için söylemeyeceğim.

Ben de benzin istasyonunda buğu önleyici almıştım ama arabaya henüz koymamıştım. Sonra kayboldu. Stok kontrol edip fazlaysa vermelerini rica ettim ama kasadaki ters yaptı. Müdürünü çağırdım ve gelen müdür de bir süre tartışmadan sonra bana "Ben xxxx partisinin bilmem nesiyim. Elim silah olarak sayılıyor." falan filan. Neyse dedim "Polisi çağıralım o zaman güvenlik kamerasında çıkar ne olacağı. Vergimizi xxxx partisinin köpekleri bize havlasın diye vermiyoruz sonuçta." diyerek kanıtlayamayacağı bir kışkırtmaya başvurdum ama tehditkâr beyefendi silah sayılan elini kullanmak istemedi. Sonuçta benim sabıkam yok ama öyle köpeklerin sabıkası oluyor.

Neticesinde eşim "buldum torpidodaymış" dedi ve ben "stok tam deseniz olay uzamayacaktı" zaten dedim ve gittik. Neticenin neticesinde de buğu önleyici nasıl olduysa tekrar kayboldu. Muhtemelen torpidoda falan değildi.
her dönem her partinin içerisinde bulunan bazı şahıslar bulunduğu mevkileri güç olarak görerek mevkilerini söyleyerek algı oluşturmak isyiyorlar
özellikle parti adını vermedim çünkü olaya dahil olan partiden başka bir parti de olabilirdi bu
burada önemli olan parti isminden öte bakın ben buralardayım siyasi bir kimliğim var algısı oluşturulduğu için ve
eğer parti ismi de söylersem yorumlarda iş başka yerlere giderek yoruma katılanlar birbirlerini siyasi tartışmalar sonucunda kırabilir diyerek paylaşmıyorum

Bu arada bir kaç saat önce hepsijet müşteri hizmetlerinden yetkili bir hanımefendi ile görüştüm
normalde personel şikayetleri ile ilgili geri dönüşlerde
ilgili aksiyonlar alındı ilgili şahıs uyarıldı gibi genel geçer bildirimler yapılırdı
bu sefer gayet keskin ifadeler ile ve sinirli bir tavır ile (şahsıma değil kendilerini böyle bir durumla karşı karşıya getirdiği için ilgili dağıtıcııya)
ilgili bütün aksiyonlar şu an için alındı
bir daha bırakıın size kargo bırakmayı sizin bölgenize asla giremeyecek
konu burada kısa süreli çözüme kavuşturulsa da kendisi hakkında yaptırımlar devam edecek gibisinden
gayet içten ve özür dolu bildirim yayınlandı

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
her dönem her partinin içerisinde bulunan bazı şahıslar bulunduğu mevkileri güç olarak görerek mevkilerini söyleyerek algı oluşturmak isyiyorlar
özellikle parti adını vermedim çünkü olaya dahil olan partiden başka bir parti de olabilirdi bu
burada önemli olan parti isminden öte bakın ben buralardayım siyasi bir kimliğim var algısı oluşturulduğu için ve
eğer parti ismi de söylersem yorumlarda iş başka yerlere giderek yoruma katılanlar birbirlerini siyasi tartışmalar sonucunda kırabilir diyerek paylaşmıyorum

Bu arada bir kaç saat önce hepsijet müşteri hizmetlerinden yetkili bir hanımefendi ile görüştüm
ilgili aksiyonlar alındı ilgili şahıs uyarıldı gibi genel geçer bildirimler yapılırdı
bu sefer gayet keskin ifadeler ile ve sinirli bir tavır ile (şahsıma değil kendilerini böyle bir durumla karşı karşıya getirdiği için ilgili dağıtıcııya)
konu burada kısa süreli çözüme kavuşturulsa da kendisi hakkında yaptırımlar devam edecek gibisinden
Öncelikle geçmiş olsun sizin sorununuz satış sitesi ile değildi bölgesel kargo firmasının çalışanı kurye ile ilgiliydi. Patronu ile görüşebilseydiniz belki daha erken olumlu sonuç alabilirdiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
Öncelikle geçmiş olsun. Bu sorunların temelinde ücret düşüklüğü ve uzun süren çalışma saatler yatmakta.
Ücret düşük olunca işe karşı bağlılıkta kalmıyor aman ne olursa olsun kafası yaşanıyor. Buradan çıkar aynı maaşla başka yerde iş bulurum mantığı yer ediyor.

Seni gazlamak adına söylemiyorum o saat beni o şekilde zora koşup tehdit edecek adamın birkaç kemiği kırar evine öyle yollarım.!
Bizim kargocularda Ahmet abimm zili çaldım evde kimse yoktu nereye bırakmamı istersin diyor. Korktuğundan dolayı mı yapıyor. tabiki hayır saygı görünce, saygı gösteriyor.

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,244
62
Öncelikle geçmiş olsun.Bu kargo işleri maalesef genelde hep sorunlu oluyor.Yetersiz eğitim,düşük maaş,fazla çalışma saatleri gibi sorunlar yüzünden kargo çalışanları çoğunlukla gergin,stresli,sinirli olabiliyor.İşini layıkıyla yapanları tenzih ediyorum.Ayrıca ülkemizin genel durumu da bunu etkiliyor. :ok

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Öncelikle geçmiş olsun sizin sorununuz satış sitesi ile değildi bölgesel kargo firmasının çalışanı kurye ile ilgiliydi. Patronu ile görüşebilseydiniz belki daha erken olumlu sonuç alabilirdiniz.
teşekkür ediyorum ama ilgili kargo firmasının malesef şube depo iletişim bilgisini edinemiyoruz hepsiburada ve hepsijet müşteri temsilcilerinden edinmek istedim alamadım

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37

Bunların içten özürlerine falan kanmamak lazım. Benzer bir sorun yaşadığım kargo görevlisi için onu işten atacağız merak etmeyin her türlü aksiyonu alacağız dediler. Bi cacık olmadı. Üstelik adamın önceden sabıkası var hem de 3-5 ayrı suçtan.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Bunların içten özürlerine falan kanmamak lazım. Benzer bir sorun yaşadığım kargo görevlisi için onu işten atacağız merak etmeyin her türlü aksiyonu alacağız dediler. Bi cacık olmadı. Üstelik adamın önceden sabıkası var hem de 3-5 ayrı suçtan.
bölgesini değiştiriyorlarmış sanırsam da
bana telefondaki bildirim yapan şahsın tavrı içten geldi
ama tabiki de kararı alan birimin insiyatifinde işten çıkarılmamış bölgesi değiştirilmiş şahsın

Ölüm tehdidine anında aksiyon alamayan firma mı olur? :rant1
ilk görüştüğüm müşteri temsilcisi helvam dağıtıldıktan sonra çözecekti sanırsam işi

Geri
Üst Alt