Samsung C430W yazıcı Boş sayfa

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
C430W marka yazıcım var, kenarda duruyordu, toner dolumlarını yaptırıp kullanmak istedim, çipsiz yazılımı da mevcuttu. 3-5 sayfa çıktı alıyorum iyi güzel, sonra boş sayfa atmaya başlıyor. Arabada güzel güzel gezince 3-5 sayfa daha çıktı alabiliyorum, sonra yine boş, silik vs değil arkadaşlar boş sayfa. Yani temassızlık mı ne var bilen arkadaşlar varsa memnun olurum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Açıkçası çok bildiğim konu değil fakat geçen sene ben de toner doldurduğumda bana "amca takınca test yazdır mutlaka"denmişti ,ayrıca bizim boş sayfaların sebebi kağıt çeken lastik çıkmıştı (xerox), bazen yazılan kağıdın altından bazen arkasından veriyordu ,tonerci çocuğu aradım ,lastik değişecek dendi,kendim değiştirdim.Tabii senin durum farklı olabilir.

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Açıkçası çok bildiğim konu değil fakat geçen sene ben de toner doldurduğumda bana "amca takınca test yazdır mutlaka"denmişti ,ayrıca bizim boş sayfaların sebebi kağıt çeken lastik çıkmıştı (xerox), bazen yazılan kağıdın altından bazen arkasından veriyordu ,tonerci çocuğu aradım ,lastik değişecek dendi,kendim değiştirdim.Tabii senin durum farklı olabilir.
Benim yazıcı yazdırmak isteyince sıkıntısız, şu an yazdırmıyor mesela, her şeyini söküp temizleyip geri taktım, kartların üstündeki toner tozlarını bile temizledim, yine boş atıyor, arabaya atıp 2 3 tur atsak geçici olarak düzelir eminim, ama temassızlığı ne yapıyor bilmek lazım

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kullanım olmasa bile ara ara çıktı alınmalı toner ağızı vs tıkanıyor kuruyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Benim yazıcı yazdırmak isteyince sıkıntısız, şu an yazdırmıyor mesela, her şeyini söküp temizleyip geri taktım, kartların üstündeki toner tozlarını bile temizledim, yine boş atıyor, arabaya atıp 2 3 tur atsak geçici olarak düzelir eminim, ama temassızlığı ne yapıyor bilmek lazım
Hımm, peki başka usb kablosu ile denedin mi, veya farklı usb girişi ile :alala

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bitmeyen kartuş taktırmak için arkadaşa götürdüm elinde kaldı yazıcı.
Önemli değil demiştim parasını zorla ödeyip hurdaya ayırdı.
Hassas aletler bunlar dokununca yada olmadık zamanda arıza veriyor flex kablo sorunuda olabilir

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Bitmeyen kartuş taktırmak için arkadaşa götürdüm elinde kaldı yazıcı.
Önemli değil demiştim parasını zorla ödeyip hurdaya ayırdı.
O ustayı nerden buldun :)

cihazın içinde lazerin ışığını dahi görüyorum, bi kaç çıktı sonrası toner tozu biriktiriyor içine, internette boş sayfa atan yazıcıyı kartına giren flex kabloları silgiyle temizleyip çözmüştü, ben kartlardan flex sökmedim hiç bi söküp silip takayım bugünde.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Drum da sorun olmadığına emin misiniz?
Bir de yazıcılar boştayken bir süre ısıtma yapar.
Isıtma için bir modu varsa, veya bir süre beklemede tutmayı deneyin.
Belki de çipte sorun vardır?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu videodaki gibi bir sorun var galiba kontrol edin.

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
burada drum ile temas halinde olması gereken aktarım silindiri mi ne varmış onun pini toz işinde kalmıştı ve temas yoktu, tertemiz ettim temas sorunu da çözüldü ama boş sayfa sorunum aynı.
39d5a65da28aff341.jpg

burada drumun temas ettiği pinlerin iç yüzünü açtım bi tık temas sorunlu gibiydi çözdüm sorun aynı.
227d436f01e8b4657.jpg
14b5b58ecbdf9dfcd.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
burada drum ile temas halinde olması gereken aktarım silindiri mi ne varmış onun pini toz işinde kalmıştı ve temas yoktu, tertemiz ettim temas sorunu da çözüldü ama boş sayfa sorunum aynı.

burada drumun temas ettiği pinlerin iç yüzünü açtım bi tık temas sorunlu gibiydi çözdüm sorun aynı.
Pcden yazıcı ayarlarına da baksan :alala

Geri
Üst Alt