Rüyada Kabus, Sivil de ise yüksek anksiyete sorunu.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cevap çok yerinde ve olgun olmuş teşekkürler. Forum bir ayrıcalıktır. Belki doktora ton para veririm iyileşme olmaz ama buradaki bir aylık veya bir yıllık soru cevap şeklinde işleyiş %30 bile olsa prdikilojik iyileştirme yapabilir. Ama malesef benim gibi bazı aile yapıları tedavi konusunda üşengeçtir. Ortamlarda kızarma utanma vücut ısınması oluşur. Bu biraz baba genlerinden biraz da ortam ve öz güven sorunundan oluşuyor diye biliyorum.
Bir iş yaparken orada kilitlenme donma olması yaşadığınız sorunun ciddi bir sorun olduğunu gösteriyor nöroloji'den randevu alın emar MR çeksinler kontroller yapılsın sizin yaşadığınız sorun konuşarak yada yazarak çözülecek bir sorun değil. çok daha kötü sonuçları olabilir..
İhmal etmeyin sağlık ihmale gelmez..

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
196
39
Bir iş yaparken orada kilitlenme donma olması yaşadığınız sorunun ciddi bir sorun olduğunu gösteriyor nöroloji'den randevu alın emar MR çeksinler kontroller yapılsın sizin yaşadığınız sorun konuşarak yada yazarak çözülecek bir sorun değil. çok daha kötü sonuçları olabilir..
İhmal etmeyin sağlık ihmale gelmez..
Evet haklısınız. Migren de var hemde kusma yapacak kadar şiddetli oluyor. Yüksek baş ağrıları sanırım olaylara karşı trans yani donma sabit kalma travmasıni yükseltme yapmış olabilir.

Son düzenleme:
Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Demek istediğim şey aslında buydu. Bazı şeyler adım adım netleşiyor yazıştıkça.

MHRS üzerinden yaşadığınız şehirdeki size yakın bir devlet hastanesinden randevu alın zamanınız olursa. MHRS uygulamasını indirebilirsiniz çok kolay kullanımı. Giriş e-devlet üzerinden. Ben adana'da baktım bizim burda ruh ve sinir hastalıkları hastanesi var. Orada nöroloji'de uzman doktora bu gün bile uygun randevu görünüyor. Siz de bir kontrol edin isterseniz size yakın hangi hastaneler var. En azından migren ataklarınız, bu tarz donmalarınızla ilgili size uzman bir hekim yol gösterebilir.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
196
39
Demek istediğim şey aslında buydu. Bazı şeyler adım adım netleşiyor yazıştıkça.

MHRS üzerinden yaşadığınız şehirdeki size yakın bir devlet hastanesinden randevu alın zamanınız olursa. MHRS uygulamasını indirebilirsiniz çok kolay kullanımı. Giriş e-devlet üzerinden. Ben adana'da baktım bizim burda ruh ve sinir hastalıkları hastanesi var. Orada nöroloji'de uzman doktora bu gün bile uygun randevu görünüyor. Siz de bir kontrol edin isterseniz size yakın hangi hastaneler var. En azından migren ataklarınız, bu tarz donmalarınızla ilgili size uzman bir hekim yol gösterebilir.
Şefim istanbul başlı başına travma bir şehir. Randevu çok zor çıkıyor ve hastanede sırada beklemek zaten stresten beyin yanıyor.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
forumda çözüm bulunması değil mesele. Bu tarz durumlarda "reach out and ask for help" yani "elini uzat ve yardım iste" diye çevirebileceğimiz çok faydalı bir adımı atmış arkadaşımız.

Komşu komşunun külüne muhtaç diye boşa dememiş atalar. Birbirimize ihtiyacımız var. Özellikle de bu tarz durumlarda.

Bırakın hacıyı hocayı, eş dost akrabalarınızdan yardım isteyin. Birlik olma, bir olma zamanıdır böyle zamanlar. Kiminden dua isteyin, kiminden destek isteyin. Yalnız bırakmasınlar sizi. Gelsinler gitsinler, arasınlar sohbet etsinler sizinle. Ama bu meseleye odaklanarak değil mümkünse.

Gelin bu foruma yazın elimizden geldiğince yalnız bırakmayalım sizi.

Lütfen unutmayın: "Sözde modern dünyanın yalnız insanlarıyız. Bunun için tasarlanmadık."

sevgiler, ?
Biri hastadır tedavi için para gerekir, araç gerekir yada buna benzer durumlar da el uzatılır ama hastalığa çare bulma forumlarda olmaz. Bu konuda eğitim almamış insanların yapacağı şeyler değil. Forumda bir nöroloji, psikiyatrist varsa anca yönlendirir. Etraflıca araştırma yapmadan onlar bile birsey diyemez. Hollanda'da yakın arkadaşım 2 sene sonra buldular sorunu. 1 psikolog özür diledi ben sizin sorununuza çözüm bulamadım ve bir üst kliniğe taşıdı ve 2 sene sonunda beyninde bazı yerlerin farklı çalıştığı ona göre yaşamayı öğretecekleri söylendi. Onunki bambaşka bir konuydu. Şimdi biri bu arkadaşa olumsuz, yanlış birsey söylese yardım etmek adına, dahada bozulan psikolojisi ne olacak. O yüzden bilmediğimiz konularda susmayı bilmek çok faydalı olur, şahsen dua ile düzeleceğine inanan biri değilim. Hastalaninca ambulans hastahaneye gidiyor klise, cami vb yerlere değil. Bu benim kendi görüşüm. Arkadaş da umarım en kısa zamanda düzelir, tek dileğim bu?

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
196
39
Biri hastadır tedavi için para gerekir, araç gerekir yada buna benzer durumlar da el uzatılır ama hastalığa çare bulma forumlarda olmaz. Bu konuda eğitim almamış insanların yapacağı şeyler değil. Forumda bir nöroloji, psikiyatrist varsa anca yönlendirir. Etraflıca araştırma yapmadan onlar bile birsey diyemez. Hollanda'da yakın arkadaşım 2 sene sonra buldular sorunu. 1 psikolog özür diledi ben sizin sorununuza çözüm bulamadım ve bir üst kliniğe taşıdı ve 2 sene sonunda beyninde bazı yerlerin farklı çalıştığı ona göre yaşamayı öğretecekleri söylendi. Onunki bambaşka bir konuydu. Şimdi biri bu arkadaşa olumsuz, yanlış birsey söylese yardım etmek adına, dahada bozulan psikolojisi ne olacak. O yüzden bilmediğimiz konularda susmayı bilmek çok faydalı olur, şahsen dua ile düzeleceğine inanan biri değilim. Hastalaninca ambulans hastahaneye gidiyor klise, cami vb yerlere değil. Bu benim kendi görüşüm. Arkadaş da umarım en kısa zamanda düzelir, tek dileğim bu?
Şefim haklı yanlarında var ama forum tam çözüm gözüyle değil zaten yönlendirme aracı olarak görüyoruz. Ve bir kişinin değil ortak sonuca bakarak yola çıkmalıyız. O niyetle yazıyorum. Teşekkürler

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Anladım demek istediğinizi. Ben de ondan farklı bir şey söylemiyorum zaten. Hastalığınıza şunu yapın çare olur bunu yapın deva olur demek değil, "paylaşmak destek olmak, varsa deneyim paylaşmak, işin uzmanına yönlendirmek vs" demek istediğim. Yoksa "Isırgan otunu kaynat suyunu iç bişeyciğin kalmaz" denmiyor denmesin de zaten.

Ben mhrs'den yakın hastane bakın dedim, arkadaş istanbuldaymış o yüzden daha zor. Ama anlattıklarına göre mutlaka bir hastaneye uzman hekime gitmesinde fayda var. Nörolojik olabilecek bir duruma benziyor.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
196
39
İnsanın bedenim pert olmuş.
Migren
Eller/kulakta egzama
Mide yaraları
Göğüs ağrısı
Olaylara karşı trans(donma)
Kalsiyum böbrek taşları küçüklük yaşından beri

Hastaneye gitsem aylarca çıkmam belki ki istanbul gibi yerde yerde sürünmezsen acil saymazlar şu an sadece acil hastaya bakılır pandemi sebebiyle. Özel desen altından çıkılmaz asgari ücretli olarak

F Çevrimiçi

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
151
24
İnsanın bedenim pert olmuş.
Migren
Eller/kulakta egzama
Mide yaraları
Göğüs ağrısı
Olaylara karşı trans(donma)
Kalsiyum böbrek taşları küçüklük yaşından beri

Hastaneye gitsem aylarca çıkmam belki ki istanbul gibi yerde yerde sürünmezsen acil saymazlar şu an sadece acil hastaya bakılır pandemi sebebiyle. Özel desen altından çıkılmaz asgari ücretli olarak
Demir eksikliği mide rahatsızlığından kaynaklanan ve çocukluktan gizli bir eksiklik (Konstrasyon ve okuldaki başarıyı engeller ) ,size söylediğim bilinçli bir söylem..Mide onarımı(Mağnezyum kendisi düzelecektir) gece uyuyama ve korku ile uyanma, üzerine gelen kabusları ve özellikle ani kızmalar ve sinirlilik ,buna bağlı yorgunluk merak etmeyin düzeltecektir.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
196
39
Demir eksikliği mide rahatsızlığından kaynaklanan ve çocukluktan gizli bir eksiklik (Konstrasyon ve okuldaki başarıyı engeller ) ,size söylediğim bilinçli bir söylem..Mide onarımı(Mağnezyum kendisi düzelecektir) gece uyuyama ve korku ile uyanma, üzerine gelen kabusları ve özellikle ani kızmalar ve sinirlilik ,buna bağlı yorgunluk merak etmeyin düzeltecektir.
Teşekkürler. Demîr eksikliği için psîkiyatrîk bir tedavi gereği yok sanırım. İlaç için Dr ye gitsem yeterli gibi. Uyku sorunu malesef devam edecek çünkü 12 saat gece nöbeti tutuyorum. Güvenlik işi gereği.

F Çevrimiçi

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
151
24
Teşekkürler. Demîr eksikliği için psîkiyatrîk bir tedavi gereği yokh sanırım. İlaç için Dr ye gitsem yeterli gibi. Uyku sorunu malesef devam edecek çünkü 12 saat gece nöbeti tutuyorum. Güvenlik işi gereği.
Öncelikle doktora gidip Tam Kan sayımı yaptırın.Özellikle dahiliyeden isteyin.Şimdilik geçmiş olsun .

Geri
Üst Alt