regal marka tv ye vestel marka çerçeve takılmak istenmesi tüketici mağduriyeti

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
regal marka garantisi biten bir tv ye orjinal parça dış çerçeve olmadığı için önce ücretli değişim kararı verildi sonrasında vestel marka çerçeve muadil olarak bulunduğu bu parça takılmak isteniyor kabul etmediğimde ise muadilde olsa parça olduğu için çerçevede kullanıma engel olmadığı için değişim hak edişi yok deniyor bu doğru mu 10 yıl parça bulundurma zorunlulu kapsamında regal marka takması gerekmiyor mu thh ye gitsem kazanamaz mıyım.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
Garantisi bitmiş cihazları tüketicilerin çoğu servise değil normal tamirci arkadaşlara (Meslektaşlarıma) Götürüyor tamirci arkadaşlar orijinal yedek parçayı bulamayınca kırık tv lerin parçalarını satan kişilerden uygun olsa da olmasa da alıp müşterisinin tv sine takıyorlar parça uygun olmadığı için başta tavsiyeforumu olmak üzere netten buldukları yazılımlarla tv yi uygunmuş gibi çalıştırmak için uğraşıyorlar resim ve ses iyi ise iş bitmiştir. Meslektaşım için tv çalıştı ve iş bitti müşteri tamirci meslektaşıma ücreti taktim eder ve tv sini alır. Müşteri için de tv onarılmıştır fakat tv nin iç donanımı nedir bilmez. Belkide tv içerisinde başka markaya ait parça var.
Şimdi sizin konuya gelince çerçeve dış donanım görebildiğiniz için siz kabul etmiyorsunuz. Bence sorun olmaz tv ye uygun çerçeveyi taksınlar
10 Yıl parça bulundurma konusuna gelince benim daha önce bir çok kez yazdığım bir yazı var okur musunuz.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Arkadaşlar vestel firmasını thh ye vermek istiyorum ama resimdeki yerleri dolduracak bilgi yok
müşteri hizmetlerini aradım bilgi alamadım
bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

a2-thh.jpg

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt