Deneyim 🔥🔥 Next Start 4K Tv Box ( Özel İnceleme ) Tam Lisanslı Dolby VISION-ATMOS 🔥🔥

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Philips 40puk6809/12 4K tv için akıllandırmak maksadıyla satın adım. Cihazı bugün kurdum. Ses problemi yaşıyorum. Normalde tvnin sesi son olmasına rağmen az geliyor. Problemi nasıl çözebilirim?

Hdml cec volume control kapalı imiş. Aslında kumanda otomatik tv ile eşleşti. Onu açtım. Sonra gelişmiş ses özelliklerinden otamatik ses olarak gelen sesi none olarak seçtim. Cihazı yeniden başlattım. Ses düzeldi fakat none alınca sorround ses özelliği kapanıyormuş. Tekrar gelişmiş ses ayarlarından otamatik sese getirdim. Şimdilik Ses düzeldi. Fakat tekrar denemek amaçlı yeniden başlatınca tekrar ses azaldı. Sebebi ne olabilir? Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum.

Şimdide bir şey farkettim. Gelişmiş ses ayarlarından none seçip ardından tekrar otamatik sesi seçersem düzeliyor. Çok ilginç. Fikirlerinizi bekliyorum. Herseferinde none getiririp tekrar otamatik sese getirmek saçma.
aynı cihazı amazondan arkadaşa aldık ses sorunu vardı 2 tvde denedik ses sorununu çözemedik arkadaş uğraşma soğudum cihazdan dedi bende hemen amazona geri iade ettim.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
aynı cihazı amazondan arkadaşa aldık ses sorunu vardı 2 tvde denedik ses sorununu çözemedik arkadaş uğraşma soğudum cihazdan dedi bende hemen amazona geri iade ettim.
Hocam dediğim gibi gelişmiş ses ayarlarından none seçip ardından tekrar otamatik sesi seçersem düzeliyor. Tabi cihazı her açışta yapmanız gerekiyor. Yaparım sorun değil de bu yazılımsal bir sorun gibi geldi bana. Firmaya bunu belirtsem güncelleme ile sorun çözülür mü?

Bunun dışında ben cihazda şimdilik başka bir sorun göremedim. Görürsem de burada paylaşırım. Akıcı bir cihaz.

Bunun dışında ben cihazda şimdilik başka bir sorun göremedim. Görürsem de burada paylaşırım. Akıcı bir cihaz.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Hocam dediğim gibi gelişmiş ses ayarlarından none seçip ardından tekrar otamatik sesi seçersem düzeliyor. Tabi cihazı her açışta yapmanız gerekiyor. Yaparım sorun değil de bu yazılımsal bir sorun gibi geldi bana. Firmaya bunu belirtsem güncelleme ile sorun çözülür mü?

uğraşırken bir ara ses gelmişti demek bundanmış ama sonra tekrar gitmişti ses sondaken bile çok az geliyordu geri gönderdik şimdi yeni cihaz alacak arkadaş ama next benim için box işinde bitti.

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
uğraşırken bir ara ses gelmişti demek bundanmış ama sonra tekrar gitmişti ses sondaken bile çok az geliyordu geri gönderdik şimdi yeni cihaz alacak arkadaş ama next benim için box işinde bitti.
Bu durumu ben Xiaomi mi box 2. nesilde yaşamıştım, Next'e özel bir problem değil yani. Google tv ayarlardan hdmi-cec özelliğini kapatarak çözdüm.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,170
Bu durumu ben Xiaomi mi box 2. nesilde yaşamıştım, Next'e özel bir problem değil yani. Google tv ayarlardan hdmi-cec özelliğini kapatarak çözdüm.
Doğrudur, cec açık kalınca tv kumandasından ses açmak istediğinizde tv nin değil, cihazın sesini açmış olursunuz. Bu yüzden cihazı son sese getirsenizde tv sesi kısık olduğu için az ses alırsınız.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Hdml cec ilk başta yani kurulum sonrası kapalıydı. O zamanda aynı ses problemi vardı. Kapatıp tekrar deneyim. Bence sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor.

L Çevrimdışı

lazosmanoglu 

Yeni Üye
30 May 2018
7
42
bu sorunu bende yaşıyordum uzaktan kumanda kısmına girip alttaki ayarlara gelince
hdmi cec
panasonic tv (tvden dolayı bu seçenek bende )
google
3'lü seçenek vardı ben panasonic tv seçeneğini kullanıyordum tv'den sesi ayarlayınca daha hassas daha güzel oluyordu ama her açma kapamada ses kısılıyordu tekrar gelip ayarı değiştirip sesi yükseltiyordum sonra tekrar panasonic tv seçiyordum ama evdekiler için zor oluyordu hdmi cec seçeneğinde ne tvyi ne boxun sesini ayarlayabiliyorum. Google seçeneğini seçince tv kumandasından sesi son sese getirdim boxun sesinden kısıp açıyorum bu sorun ortadan kalktı.

H Çevrimdışı

Heredot64

Aktif Üye
14 May 2020
75
28
merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2-3 ay olacak ürünün kullanalı bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşamadım bir gün cihaz açılırken görüntü gitti ekran bozuldu bende durumu hdmı kablosunda sorun olduğunu düşündüm sonra araştırınca görüntü ayarlarından dolby atmos seçili idi onu hdr yapınca ekran düzeldi nexte yazdım herhangi bir çözüm bulamadılar bu durumu yaşayaan oldu mu ?

WhatsApp-Image-2023-11-02-at-15.04.17-1.jpg
WhatsApp-Image-2023-11-02-at-15.04.17.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,170
merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2-3 ay olacak ürünün kullanalı bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşamadım bir gün cihaz açılırken görüntü gitti ekran bozuldu bende durumu hdmı kablosunda sorun olduğunu düşündüm sonra araştırınca görüntü ayarlarından dolby atmos seçili idi onu hdr yapınca ekran düzeldi nexte yazdım herhangi bir çözüm bulamadılar bu durumu yaşayaan oldu mu ?

WhatsApp-Image-2023-11-02-at-15.04.17-1.jpg
WhatsApp-Image-2023-11-02-at-15.04.17.jpg
Eğer cihazınız bu şekilde açılırsa bu Next veya her hangi bir marka Dolby Vision destekli cihazda olabilir. Cihaz ekran ayarlarından Dolby Vision ı pasif duruma getirmeniz gerekiyor. Bunun olmasının sebebi TV nizin Dolby Vision desteğinin olmamasıdır. Eğer TV niz Dolby Vision destekli bir tv olursa böyle bir görüntü ile karşılaşılmaz.

H Çevrimdışı

Heredot64

Aktif Üye
14 May 2020
75
28
Eğer cihazınız bu şekilde açılırsa bu Next veya her hangi bir marka Dolby Vision destekli cihazda olabilir. Cihaz ekran ayarlarından Dolby Vision ı pasif duruma getirmeniz gerekiyor. Bunun olmasının sebebi TV nizin Dolby Vision desteğinin olmamasıdır. Eğer TV niz Dolby Vision destekli bir tv olursa böyle bir görüntü ile karşılaşılmaz.
belirtmeyi unutmuşum TV dolb vision destekli çünkü ürün açıldığından beri dolby vision destekli kullanıyordum zaten sonradan böyle oldu TV 55V6863 Toshiba

Geri
Üst Alt