Next Start 4K Tv Box ( Lisanslı - Dolby Vision-Atmos )

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
Cuvallamaz, sağlam bir server, hızlı bir internet ve iyi bir player ile. Ayrıca bu iptvlerdeki yok 4K, yok şu kadar bitrate felan çoğu kolpa 🙂
Yerli-yabancı Kolpa olmayanlarda oluyor Arada ekliyorlar kanal listelerine.:)
Rtl uhd
Digi 4k
Tnt UK uhd
Yes5 spor

30-40k bitrate de
4k Hdr yayın yapıyorlar.

Bu arada bu konu vasıtasıyla belirtmek isterim ki şunu tecrübe ettim.
İyi bir tv'niz varsa TV, multimedya içerikler için
Tv'nin kendi app ları çoğu Android TV box dan daha verimli çalışıyor.

Multimedya, Player özellikleri gelişmiş bir TV; resim kalitesi ve akıcılık olarakta görüntü işlemesi harici bir HDMI üzerinden iletilen çoğu Android TV box dan daha kararlı ve daha akıcı.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TVBOXER

Yeni Üye
29 Kas 2023
7
32
Arkadaşlar merhaba. Cihazı yeni aldım ve beğendim. Ancak şöyle bir sorunum var. İp tv izlerken yayınlarda akıcılık sıkıntısı var. 50 fps bir maç yayını izliyorum ve ani kamera geçişlerinde takılmalar oluyor. LG televizyonun kendi mağazasındaki ott player ile bu yayını izlediğim de yağ gibi akıyor yayın. Ancak tv box üzerinden izlediğimde bu akıcılık yok. Birçok iptv uygulaması denedim ancak sorun çözülmedi. Tv de farklı hdmi yuvalarına taktım, hdmi kablosunu değiştirdim ama nafile. Çözünürlük ayarlarını kurcaladım biraz. 1080p50 seçeneğinde en sorunsuz yayın akışını elde ediyorum. 1080p60'a aldığım zaman takılmalar daha da artıyor. Televizyon ise budur: Televizyonun desteklediği hz değeri 50.

Acaba tv box kaynaklı bir sorun mu? Yoksa televizyondan mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arkadaşlar merhaba. Cihazı yeni aldım ve beğendim. Ancak şöyle bir sorunum var. İp tv izlerken yayınlarda akıcılık sıkıntısı var. 50 fps bir maç yayını izliyorum ve ani kamera geçişlerinde takılmalar oluyor. LG televizyonun kendi mağazasındaki ott player ile bu yayını izlediğim de yağ gibi akıyor yayın. Ancak tv box üzerinden izlediğimde bu akıcılık yok. Birçok iptv uygulaması denedim ancak sorun çözülmedi. Tv de farklı hdmi yuvalarına taktım, hdmi kablosunu değiştirdim ama nafile. Çözünürlük ayarlarını kurcaladım biraz. 1080p50 seçeneğinde en sorunsuz yayın akışını elde ediyorum. 1080p60'a aldığım zaman takılmalar daha da artıyor. Televizyon ise budur: Televizyonun desteklediği hz değeri 50.

Aynı mesajla yeni konu açarak SPAM yapmayın! Mesajınıza cevap bekleyin!

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64

Farklı iptv programlarıyla da denemelisin,ben bir ara test amaçlı wuffy player kullanmıştım,alt gayet güzeldi,hatta mx player de güzeldi ,vlc titriyordu (belki benim cihaza uyumsuz geldi vlc) ,bu arada bende spybox s11 var ,uydu alıcılı.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,170

Cihaza Play Store dan VLC Playeri yükle, daha sonra hangi uygulamayı kullanıyorsan aç ve ayarlardan harici oynatıcı olarak VLC Playeri seç.

Aşağıdaki Playeride bir dene bakalım

T Çevrimdışı

TVBOXER

Yeni Üye
29 Kas 2023
7
32
Cihaza Play Store dan VLC Playeri yükle, daha sonra hangi uygulamayı kullanıyorsan aç ve ayarlardan harici oynatıcı olarak VLC Playeri seç.

Aşağıdaki Playeride bir dene bakalım

Yanıtlar için teşekkürler. VLC'yi denedim ancak sonuç alamadım. Ardından MX player kullandım ve işe yaradı. MX Player ayarında hardware seçeneğini harware+ olarak değiştirdiğimde kasılmaların ortadan kalktığını gördüm. Tabi bu hardware+ destekleyen bir ip tv uygulaması bulabilseydim daha iyi olurdu. Onun dışında çözünürlük işinin uygulamaya göre sıkıntı çıkardığını farkettim. Televizyon yayınlarında 1080P50 seçeneğinde sorunsuz bir deneyim elde ederken youtube ve amazon prime video'da ise 1080P60 seçeneğiyle daha akıcılık elde ettim. Tabi bunu devamlı ayarlardan değiştirmek gerekiyor ki o biraz yorucu. Araştırmalarım sonucunda bu konunun da otamatik kare hızı yani afr ile ilgisi olduğunu keşfettim. Sanırım televizyonun bunun için bir desteği yok veya google tv ayarlarında ki en iyi çözünürlüğü otamatik seç olayı işe yaramıyor.

E Çevrimdışı

enginsen 

Aktif Üye
1 Eki 2021
85
41
ben de aldım Google arayüzü bu sürümü yükleyen var mı Android TV Home_6.0.16-525964004-f eski Androidtv sürümü

O Çevrimdışı

ozkan-ozturk

Yeni Üye
9 Nis 2021
8
42
Mi box 2. nesil almak için nette gezerken bunu gördüm, görmez olaydım, sabahtan beri mi box 2. nesil yerine depolama fazlası olduğu için next macerasına girmeye değer mi? yi düşünüyorum. :hmm

O Çevrimdışı

ozkan-ozturk

Yeni Üye
9 Nis 2021
8
42
8gb depolamaya sahip cihazları önermiyorum şahsen, çok az kullanılabilir alan kalıyor.
sadece depolama avantajı var görünüyor, depolamadan çok güncelleme yapılır mı? 1-2 sene sonra next ürünün varlığını bile unutur mu? kısacası çöp olur mu ya takıldım. Bu arada usb ve az ısınması için mi box 2. nesillere baktım, normalde mi 4k sticklerim var neredeyse sorunsuz çalışıyorlar.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,170
sadece depolama avantajı var görünüyor, depolamadan çok güncelleme yapılır mı? 1-2 sene sonra next ürünün varlığını bile unutur mu? kısacası çöp olur mu ya takıldım. Bu arada usb ve az ısınması için mi box 2. nesillere baktım, normalde mi 4k sticklerim var neredeyse sorunsuz çalışıyorlar.
Bu kadar memnunsanız Mi Box'tan devam edebilirsiniz.

Geri
Üst Alt