LG BH9530TW 3D BLU-RAY EV SİNEMA SİSTEMİ

S Çevrimdışı

SBayrakdar

Yeni Üye
7 Ocak 2024
2
52
Merhaba,
Bir kaç gündür ses sitemi çalıştıktan kısa bir süre sonra projeksiyona giden sinyalde kesilmeler oluyordu. Bir süre sonrada ses sistemini kapatıp açmadan projeksiyonu kapatmama da izin vermiyordu. Sorunun önce projeksiyonda olduğunu düşünmüştüm. Sonra monitörü bağladım ve aynı sorunları monitörde de yaşayınca HDMI girişlerini kontrol ettim ve lehimlerini tazeledim.

Cihazı çalıştırdığıma önce çalıştı, bir dk sonra kapandı ve yalnızca güç düğmesi yanmaya başladı. Kumanda ile ve cihaz üzerindeki dokunmatik panelde cihazı açmak istediğimdede cihaz açılmıyor.

Yardımcı olabilecek herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ana ünitede sorun olabilir fakat simplink veya HDMI CEC açık olabilir mi?
HDMI kabloyu değiştirmeyi denediniz mi?
Bana sanki topraklama veya şebeke sorunu gibi geldi ama sadece tahmin.

S Çevrimdışı

SBayrakdar

Yeni Üye
7 Ocak 2024
2
52
Bir çok HDMI kablo ile denedim. İlk önce Digitürk 4K kutusunda sorun olduğunu düşünmüştüm. Tv Box ve Dsmart da aynı sorunu yapıyordu. Digitürkde diğerlerine göre daha kısa sürede görüntü kaybolması hatasını veriyordu. Bu nedenle en kolayı olan HDMI lehimlerini yenilemek olarak görmüştüm. Şimdi resimde de görüldüğü gibi power düğmesi kırmızı yanıyor. Açmak için hem cihaz üzerindeki dokunmatik hem de kı-umandadan hiç açılmadığı için kablo değişikliği yapma imkanım bile olmuyor. HDMI CEC veya Simplink kontrolünü de bu durumda yapamıyorum. Kumanda panelindeki flex bağlantı kablosundan on/pf komutu gitmiyor olabilir mi diye kablo uçlarını da kontrol ettim. Bunda da bir sorun yoktu.

Lehimleri yeniledikten sonra 1-2 dk çalıştı, sonra bu durumu yaşadım. Lehimler şase mi yaptı? diye kontrol ettim ama sosunsuz temiz bir lehim mevcut.

WhatsApp-Image-2024-01-07-at-14.18.45.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Bir çok HDMI kablo ile denedim. İlk önce Digitürk 4K kutusunda sorun olduğunu düşünmüştüm. Tv Box ve Dsmart da aynı sorunu yapıyordu. Digitürkde diğerlerine göre daha kısa sürede görüntü kaybolması hatasını veriyordu. Bu nedenle en kolayı olan HDMI lehimlerini yenilemek olarak görmüştüm. Şimdi resimde de görüldüğü gibi power düğmesi kırmızı yanıyor. Açmak için hem cihaz üzerindeki dokunmatik hem de kı-umandadan hiç açılmadığı için kablo değişikliği yapma imkanım bile olmuyor. HDMI CEC veya Simplink kontrolünü de bu durumda yapamıyorum. Kumanda panelindeki flex bağlantı kablosundan on/pf komutu gitmiyor olabilir mi diye kablo uçlarını da kontrol ettim. Bunda da bir sorun yoktu.

Lehimleri yeniledikten sonra 1-2 dk çalıştı, sonra bu durumu yaşadım. Lehimler şase mi yaptı? diye kontrol ettim ama sosunsuz temiz bir lehim mevcut.

WhatsApp-Image-2024-01-07-at-14.18.45.jpg
Besleme devresinde voltaj kontrollerini yap bakalım,sanırım kırmızı içine aldığım yerde kaç volt olması gerekli yazıyor gibi gördüm.

besleme-lg.jpg

Geri
Üst Alt