eWeLink Akıllı Sigorta (WattMetre + Wi-Fi)

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
958
29
Klima tüketim verilerinin ölçümünde sıkça kullanılan wattmetreler prizsiz kurulumlarda biraz problemdi. O nedenle bir süredir şu ürünü takipteydim;

Ben ilk gözüme kestirdiğimde döviz kuruyla vesaire 250₺’ye geliyordu.

EAD25619-C022-4BA7-8A86-071434C7DAC9.jpg

Tam 12 gün önce 400₺ karşılığında sipariş geçtim. Tahmini teslim tarihinin ilk gününde de geldi.

0484CCBE-40D5-43B8-AD65-6476D3AFAC2F.jpg

Bu arada ürün 63A olarak geçiyor fakat küçük notlarında kısa süre 63A taşıyabildiği, 40A üzerinde uzun süre kullanılmaması gerektiği yazıyor. Yani biz ona 40A diyelim.

Bu da final hali.

ssfeb8a618ec559306.jpg

Ardından anlık tüketimim (7watt Modem, 5watt Telefon Şarjı, 30watt led lamba, kalan da Laptop)
8EEBEF16-AFD7-4126-8B4A-086CED17831F.png

Bu da genel grafiklerine bir örnek.
52A038D6-FB39-48C5-B9BE-84856153928B.png

Dakikasıyla saatiyle log takibi uygulama üzerinden mümkün değil. Sadece günlük tüketimler gözlemlenebiliyor ayrı ayrı.

Aylık 20₺'ye web üzerinden kontrol sağlıyor ama yine dakikalık/saatlik tüketim kayıtları yok. Pek bir esprisi yok açıkçası. Web arayüzünden de bir görüntü;
Ekran-goruntusu-2022-03-31-164200.png

Belirli aralıklarda elle başlatılıp sonlandırılan tüketim ölçümü, uzaktan aç kapa, zamana veya hava durumuna bağlı işlevler gibi ek özellikleri de var.

Benim hoşuma giden bir özelliği de elektrik kesilip geri geldiğinde sigortayı hemen açmıyor olması. Anlık gel gitlerde elektrik cihazlara ulaşmamış oluyor.

Ek olarak elektrik gidip geldiğinde açılmamaya da ayarlayabiliyorsunuz. Elle açmanız gerekecek şekilde. Bildirim sistemi de mevcut. Tabi uzaktan açabilmek için modeminizin bağlı olduğu hattı ayırmanızda fayda var. Zira eWeLink kapalı konumdayken modeme elektrik gitmediğinden uzaktan erişim çalışmıyor.

Güzel ürün ve fiyatı da normal bir sigortanın 100₺ olduğu piyasada ana sigortalardan biri olmak için “bence” gayet uygun.

Son düzenleme:
Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
merhaba Ömer Çolak Ömer Çolak hocam ewelink wi-fi sigorta ürününü hâlâ kullanıyor musunuz acaba bende alacağım oyuzden sordum voltaj sınırı ayarı elektrik git gelllerde hemen açmama gibi durumlara ayarlayacagim memnun musunuz birde anlık uygulama dan wat amper vede voltajı gösteriyor mu

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
958
29
merhaba Ömer Çolak Ömer Çolak hocam ewelink wi-fi sigorta ürününü hâlâ kullanıyor musunuz acaba bende alacağım oyuzden sordum voltaj sınırı ayarı elektrik git gelllerde hemen açmama gibi durumlara ayarlayacagim memnun musunuz birde anlık uygulama dan wat amper vede voltajı gösteriyor mu
Halen kullanıyorum, anlık çekilen akımı da gösteriyor. Fazlasıyla memnunum, biraz bütçem olursa tüm sigortaları bununla değiştirip tüm tüketimlerimi takip edebilmeyi planlıyorum.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Halen kullanıyorum, anlık çekilen akımı da gösteriyor. Fazlasıyla memnunum, biraz bütçem olursa tüm sigortaları bununla değiştirip tüm tüketimlerimi takip edebilmeyi planlıyorum.
valla hocam benimde dikkatimi çekti hoşuma gitti bende klima tv ve buzdolabı için kullanmayı düşünüyorum termosifon var onu ayrı tutacam yüksek amper oluşmasın.klima tv dolap pc için birde voltaj sınıri koyacam atıyorum 240v olunca kapansin şeklinde 40amper yetermi onu bir hesap etceem sonuç olarak sanırım 63 amper sürekli vermez bende 40 amper baz alacam amazon da buldum sanırım aynı marka

Smart Home 1p 18 mm WiFi Devre Kesici Güç Ölçerli WiFi Enerji Ölçer Kwh Metre Zamanlayıcı Röle Anahtarı Alexa Google Home Akıllı Ev için Enerji İzleme

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
958
29
valla hocam benimde dikkatimi çekti hoşuma gitti bende klima tv ve buzdolabı için kullanmayı düşünüyorum termosifon var onu ayrı tutacam yüksek amper oluşmasın.klima tv dolap pc için 40amper yetermi onu bir hesap etceem sonuç olarak sanırım 63 amper sürekli vermez bende 40 amper baz alacam amazon da buldum sanırım aynı marka

Smart Home 1p 18 mm WiFi Devre Kesici Güç Ölçerli WiFi Enerji Ölçer Kwh Metre Zamanlayıcı Röle Anahtarı Alexa Google Home Akıllı Ev için Enerji İzleme
Aynı marka değil, uygulaması da farklı ama olabilir. Fiyat olarak şu an daha uygun gözüküyor amazondaki. Farklı platformlarda bir kaç yorum da okunursa problem olmaz.

Dediğiniz gibi 63 yazsa da 40 olarak varsayılmalı. Şofbenler bile maksimumda 7kW oluyorlar P/V = I formülünden de 7000/220 = 32A çıkıyor. Klima ile aynı anda maksimumda çalışsa o da 1500/220 = 6A ile aşamayacaktır. Televizyonu ve bozdolabını saymaya bile gerek yok. Bilgisayar da genellikle 100W, maksimumda çok güçlüyse 800W çekecektir. O da hem işlemciniz hem ekran kartınız %100 çalıştığı durumda.

Yani benim fikrimce termosifon da bağlanabilir. En ekstrem yani hepsinin tam güç çektiği durumda bile 40A seviyelerine anca geliyor. Eski evlerin ana sigortaları da 40A oluyor zaten. Kısa süreli de 40A'nın biraz üzerinde çalışabiliyor zaten. Zorlandığında atacaktır klasik sigortalar gibi. Bu ihtimalin gerçekleşmesi zor.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Aynı marka değil, uygulaması da farklı ama olabilir. Fiyat olarak şu an daha uygun gözüküyor amazondaki. Farklı platformlarda bir kaç yorum da okunursa problem olmaz.

Dediğiniz gibi 63 yazsa da 40 olarak varsayılmalı. Şofbenler bile maksimumda 7kW oluyorlar P/V = I formülünden de 7000/220 = 32A çıkıyor. Klima ile aynı anda maksimumda çalışsa o da 1500/220 = 6A ile aşamayacaktır. Televizyonu ve bozdolabını saymaya bile gerek yok. Bilgisayar da genellikle 100W, maksimumda çok güçlüyse 800W çekecektir. O da hem işlemciniz hem ekran kartınız %100 çalıştığı durumda.

Yani benim fikrimce termosifon da bağlanabilir. En ekstrem yani hepsinin tam güç çektiği durumda bile 40A seviyelerine anca geliyor. Eski evlerin ana sigortaları da 40A oluyor zaten. Kısa süreli de 40A'nın biraz üzerinde çalışabiliyor zaten. Zorlandığında atacaktır klasik sigortalar gibi. Bu ihtimalin gerçekleşmesi zor.
ewelink yazdığım zaman sanoff vsvs baya bir ürün çıkıyor hocam kafam öyle karıştı ki eni sonu sizin ilk açtığınız konudaki resim ile arama yaptım amazon da bu ürünü buldum sanırım ewelink bir uygulama her markayı destekliyor sizin kullandığınız ürünün birebir modelini yazabilir misiniz en azından yanlış ürün almayayım 😊

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
958
29
ewelink yazdığım zaman sanoff vsvs baya bir ürün çıkıyor hocam kafam öyle karıştı ki eni sonu sizin ilk açtığınız konudaki resim ile arama yaptım amazon da bu ürünü buldum sanırım ewelink bir uygulama her markayı destekliyor sizin kullandığınız ürünün birebir modelini yazabilir misiniz en azından yanlış ürün almayayım 😊

Bunun fiyatının benim aldığım fiyatla alakası yok artık. O yüzden farklı markadan da aynı işi yapan ürünler alınabilir. Bu marka özel bir marka yada kalitesiyle ünlü bir marka falan değil zaten 😂

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35

Bunun fiyatının benim aldığım fiyatla alakası yok artık. O yüzden farklı markadan da aynı işi yapan ürünler alınabilir. Bu marka özel bir marka yada kalitesiyle ünlü bir marka falan değil zaten 😂
peki hocam ilginiz için teşekkür ederim o vakit uygun amperli ürün bulursam sonoff ürünleri ni bir inceleme yapayım ben oda ewelink uygulaması üzerinden kontrol ediliyor sanırım yada bu ewelink bir abonelik sistemimi nedir ne değildir önce onu bir cozeyim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
peki hocam ilginiz için teşekkür ederim o vakit uygun amperli ürün bulursam sonoff ürünleri ni bir inceleme yapayım ben oda ewelink uygulaması üzerinden kontrol ediliyor sanırım yada bu ewelink bir abonelik sistemimi nedir ne değildir önce onu bir cozeyim

Sonoff ürün markası, EWElink Sonoff dahil birden fazla markaya UI (User Interface-Kullanıcı Arabirimi) Sağlayan ortak bir uygulamadır. Google Home uygulamasının benzeridir diyebiliriz. Bu arada Ewelink ekosistemine dahil ettiğiniz cihazları aynı zamanda Google Home' a ekleyip tamamını oradan da kontrol edebilirsiniz.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Sonoff ürün markası, EWElink Sonoff dahil birden fazla markaya UI (User Interface-Kullanıcı Arabirimi) Sağlayan ortak bir uygulamadır. Google Home uygulamasının benzeridir diyebiliriz. Bu arada Ewelink ekosistemine dahil ettiğiniz cihazları aynı zamanda Google Home' a ekleyip tamamını oradan da kontrol edebilirsiniz.
bilgi için teşekkürler kafama göre wi-fi sigorta şeklinde olan ürün bulamadım sonoff larda daha çok röle var onlarında amper değeri düşük yada voltaj sınırı koyabileceğim ürün yok yada ben göremedim, sigortadan umudu kestim en azından voltaj sınırı koyabileceğim akıllı sağlam priz de gözüme çarpmadı şuan klimada aktif kullandığım tplink tapo p110 var oda watt sınırı ayarlatiyor sadece birde elektrik kesintisinde gücü hemen vermesin istiyorum ama bunda gücü kesme var sadece elektrik git gelde oda güzel ama bu seferde manuel yada uzaktan acmam gerekiyor 😊 aradığım şeyler üst voltaj sınırı koyma anlık tüketim elektrik gidince gücü en azından 4 5dk sonra verebilecek bir ürün araştırmaya devamm:alala

Geri
Üst Alt