Çanak anten,lnb tavsiye

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
internetten aldığım tv gelmeden önce çanak anten kurdurmak istiyorum arkadaşlar.nelere dikkat etmek lazım. kaç cm almalı.
çanak antende marka çok önemli değilmiş galiba lnb daha önemliymiş hangi marka almalı. tv geldiğinde yayın kalitesinden dolayı görüntüde bir sorun yaşamak istemiyorum.

bir de internetten mi almalı yoksa herhangi bir uyducudan mı. bazıları kabloyu da kalitesiz kullanıyormuş.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
sadecene TÜRKSAT içinse next çanak (90)lık. next gold serisi lnb . Reçber rg6u6 kablo yeterli olur.fakat başka uydularda seyredeceğim dersen ona göre daha kaliteli ürünler tavsiyesi verelim.
Yok başka uyduyla işim olmaz. Bu ürünlere bir bakayım. Teşekkür ederim

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Çanak anten sab marka tavsiye ederim. Sağlam ve kısa zamanda çürümemeli... Lnb, gürültü oranı düşük 0.3 ten aşağı olmalı. Marka aslında çok önemli değil ama next olabilir.

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba, yeni konu açmadan hazır olan konu altına yazayım istedim... Yıllardır kablo tv kullanıyorum, sene sonunda taahhütüm bitince Çanak anten alayım, tv ye bağlar öyle izlerim diye düşündüm... 70 cmlik çanak normal kullanım için yeterli diye okumuştum,eşimin izlediği 2 kanal var zaten, fox ile halk tv, bunları hd verebilecek bir çanak ve (lnb sanırım) alacağız, bunlar set halinde mi satılıyor, yoksa, çanak ayrı, lnb ayrı mı satılıyor ? Bir de harici kutum falan yok, tv de normal yuvarlak anten girişi ve conax modül girişi var, direkt tv ye takılabilir zannedersem, (uydu alıcısı var tvnin)
Sorum şu, kablo TV ile kıyaslarsak, kanal geçişlerde yavaşlama ya da görüntü kalitesinde bozulma olur mu ? Next ofset çanaklar uygun fiyatlı olarak gördüm, kullanılan lnb ye göre fiyat artıp azalıyor anladığım kadarıyla, işçilik dahil yaklaşık 500 civarına mal edilebilir mi güncel fiyatlarla, yoksa bütçeyi arttırmak gerekir mi ?
Biraz uzun oldu, teşekkürler

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
türksat için 70 lik çanak yeterli olur.(iyi bir ayarla sorunsuz bütün kanallar çıkar).next çanak ve next lnb alabilirsin.kablo ise rg6u6 veya rg6u4 alabilirsin marka olarakta reçber tavsiye ederim.fiyatlar değişiyor en uygun nerden bulursan ordan al.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
garantici adam çanağı 90 lık alır. hadi olmadı 85. :bye

kısa zamanda paslanıp çürümeyen, çanak alınmalı, lnb piyasada "iyi" diye geçenlerden seçilmeli, keza kabloyu yazmış arkadaşlar. f konnektörler bile iyisinden olmalı. çapağı üstünde uydur kaydır olmamalı.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
garantici adam çanağı 90 lık alır. hadi olmadı 85. :bye

kısa zamanda paslanıp çürümeyen, çanak alınmalı, lnb piyasada "iyi" diye geçenlerden seçilmeli, keza kabloyu yazmış arkadaşlar. f konnektörler bile iyisinden olmalı. çapağı üstünde uydur kaydır olmamalı.
hiç gerek yok iyi bir ayarla türksat için 70-80 sorunsuz oluyor.eski next çanaklardan çok taktım 10-15 yıllık bile var hiç paslanmadı fakat son yıllarda kalitesiz mal çoğaldı 3-4 yılda çok paslanan çürüyen çanaklar gördüm.eğer para varsa sab gibi mega gibi çanaklar alınabilir fakat türsat için bence gerek yok next çanak next lnb gayet iş görür.

çanağı takan ustada önemli gerçekten usta olup iyi bir ayar yapması lazım.yoksa kimi kanal çekerken kimi çekmez.piyasada eline uydu bulucuyu alıp ustayım diye geçinen bir sürü insan var.mesela bende uyducu değilim hobim.

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,244
62
Bende Türksat için 60 lık digitürk çanağı var,bazı frekanslarda zaman zaman sorun oluyor.O yüzden imkan varsa orta kalite 80-90 lık çanak,lnb ve kablo,f konnektörler yeter,zaten fazla kanal seyredilmeyecekmiş.Kablolar,lnb,konnektörler ne kadar kaliteli olursa olsun, sıcak,soğuk hava şartlarından dolayı zamanla deforme oluyor.

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Cevaplar için çok teşekkürler, 70 yada 80 lik next fiyatları uygun görünüyordu, onlardan bakacağım... Dikkat etmem gereken nokta lnb nin db seviyesi en fazla 0.3 olanına bakıyorum, kaliteli kablo olacak, reçber rg6u6 yada rg6u4 olacak, f konnektörler de heralde bu kadar bilgi verdikten sonra düzgününü kullanır yapacak usta :)
Internetten almayı düşünmüyorum, sadece fiyat araştırması için bakmıştım, direkt iyi bir uyducudan uygun fiyata alıp, taktırmayı düşünüyorum... Yani malzeme ve işçilik beraber uyguna gelir diye düşündüm...

Tekrardan sağolun...

Geri
Üst Alt