Bim'de satılan Fujiplus marka klima soğutmama sorunu

M Çevrimdışı

mwwo33

Yeni Üye
16 Ağu 2023
6
34
İyi akşamlar bende bugün bimden aldığım FujiPlus 12lik sakura modelini taktırdım . Entersan şekilde çok memnunum şuan için . Evde LG dual ve Seg marka iki inverter klimam daha var fakat FujiPlus şuanlik performans olarak ikisinden de iyi görünüyor .Bence birazda montaja gelen ustaların maharetine kaliyor iş ben servisi ve klimayı çok beğendim . Eğer böyle çalışmaya devam ederse kesinlikle F/P ürünü .

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
İyi akşamlar bende bugün bimden aldığım FujiPlus 12lik sakura modelini taktırdım . Entersan şekilde çok memnunum şuan için . Evde LG dual ve Seg marka iki inverter klimam daha var fakat FujiPlus şuanlik performans olarak ikisinden de iyi görünüyor .Bence birazda montaja gelen ustaların maharetine kaliyor iş ben servisi ve klimayı çok beğendim . Eğer böyle çalışmaya devam ederse kesinlikle F/P ürünü .
IMG_20230816_184851.jpg

Evet hocam haklısınız çünkü soğutma normal değil :) sizlatma derecesine geldi şuan 29 dereceye aldım istenilen kıvama geldi birazdan olcecegim sicakligi .

Konudaki mesajlarınıza yönlendirme yapıyorum. Üyelerimizin yalnızca bu mesajı okuması halinde farklı yönlenmesini engellemek adına. Umarım problem yaşamaz ve sorunsuz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Wilusa Çevrimdışı

Wilusa

Yeni Üye
26 May 2018
17
43
Merhaba. Benimde dün itibarı ile 10 senelik vestel inverter klimam e5 (gaz kaçağı) hatası verdi. Klimayı soğutma modunda kullanamıyorum, kendini kapatıyor. Borulara baktım karlanma yok. Hiç tamir bakım masrafı yapmadan hazır bim de bulmuşken bu klimayı alsam mı? Ne dersiniz?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba. Benimde dün itibarı ile 10 senelik vestel inverter klimam e5 (gaz kaçağı) hatası verdi. Klimayı soğutma modunda kullanamıyorum, kendini kapatıyor. Borulara baktım karlanma yok. Hiç tamir bakım masrafı yapmadan hazır bim de bulmuşken bu klimayı alsam mı? Ne dersiniz?
Kumandayı yönlendirip + ve - tuşlarına 10 sn basılı tutun. Hata mesajı silindiği zaman bir kez kapatıp açın ve tekrar çalıştırmayı deneyin.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Dediğiniz gibi yaptım. Evet hata silindi ama 2-3dk sonra tekrar aynı hata kodu geldi.
ben 3-4 yıldır fujıplus klima kullanıyorum kuran kişi vakum yapmadı güzel montajda yapmadı baştan savma çalıştı bu nedenle klima çok sorunluydu 2-3 kere servis geldi.en son klimanın gazı kaçmış bende dışardan klimacı getirtip bastırdım o günden beri çalışıyor.kısacası ilk montajında vakum yapılır düzgün montaj yapılırsa işinizi görebilir fakat maddi durum yeterlise bunu alacağınıza başka bir ürün alın derim.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,245
62
Benim eski komşularımızdan biri Fujiplus marka klima almış,biri salona biri odaya olmak üzere 2 adet.Fakat pek memnun değiller,alırken araştırmadan almışlar istedikleri gibi çıkmamış.Aldıklarını yeni duydum,daha önce duysaydım vazgeçirirdim.Salondaki habire sigorta attırıyormuş.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Benim eski komşularımızdan biri Fujiplus marka klima almış,biri salona biri odaya olmak üzere 2 adet.Fakat pek memnun değiller,alırken araştırmadan almışlar istedikleri gibi çıkmamış.Aldıklarını yeni duydum,daha önce duysaydım vazgeçirirdim.Salondaki habire sigorta attırıyormuş.
sigorta attırmak elektrik sorunu olabilir. ben ise fujıplus klimanın ne ısıtmasından nede soğutmasından memnunum komşunun lg marka kliması var kışın gittiğimde sanki evde soba yanıyor gibi ısıtıyor yazın ise buz gibi yapıyor benim fujıplus ise idare edecek kadar yani ölmeyecek kadar ısıtıyor veya soğutuyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Nerden alıyorsunuz böyle kaliteli ürünleri. 😂
m.e-daikin.panasonic klima alacak alım gücü 3-4 sene önce bende varken. şimdi fujıplus gibi dandik markalara bile güç yetmiyor burda suçlu ben ekonomiyi süper biilrim ben ekonomi profesörüyüm diyenlerde değilmi bizi ne hallere düşürdüler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,935
m.e-daikin.panasonic klima alacak alım gücü 3-4 sene önce bende varken. şimdi fujıplus gibi dandik markalara bile güç yetmiyor burda suçlu ben ekonomiyi süper biilrim ben ekonomi profesörüyüm diyenlerde değilmi bizi ne hallere düşürdüler.
Hiç unutmuyorum, 2750tl LG Sirius, 3250tl Panasonic Etherea fiyatıydı.

2 adet Ethera sipariş verdim kargodan hasarlı indi.
Bayram ağzı olduğu için gidip arkadaştan Sirius almıştım.

Hadi şimdi Etherea al bakalım alabilirsen.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hiç unutmuyorum, 2750tl LG Sirius, 3250tl Panasonic Etherea fiyatıydı.

2 adet Ethera sipariş verdim kargodan hasarlı indi.
Bayram ağzı olduğu için gidip arkadaştan Sirius almıştım.

Hadi şimdi Etherea al bakalım alabilirsen.
O zaman aradaki fiyat farkı ne büyük gelmişti. Şimdi olsa ethereaları tekrar sipariş verip beklerdiniz.

Geri
Üst Alt