Ugoos AM8 Plus 8K ( S928X-J )

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Ugoos eskiden beri daha iyi veya çoğuna göre mukayese edersem donanım kalitesi
en iyisidir+

soğutucu zaten böyle olmalıdır! örneğin Khadas ve bazı SBC lar da ve özellikle bunların eskiden RK lı
chiplerin de böyle büyük kaliteli olanları vardır+

bu ne yeni ne de olmaması gereken bir şey değildir adamlar doğru soğutucu takmışlar
ve belki de test aşamasında bunları denemişler dir örneğin ISI faktörü fazla ise böyle olması
normal dir+

$ 190 Ugoos için normal dir ama 230 rakamını yabancı piyasa yermi orasını bilemem gari:hmm
$ 200/220 günümüz de yine normal dir

bazı yabancı tester ları beklemek gerekiyor örneğin "TV Box Stop" gibi
sanırım buna test için Box gönderirler!

rakamı dolar bazın da gözümüzde büyütmememiz gerekiyor!
gözümüze batan onun TL karşılığı yaw neredey nereye zıpladı meret
++

DV+DA olmamasını özellikle yabancı kullanıcılar bence kesinlikle kabul etmeyecektir
rakama itirazları olmaz ama bu ikisi olmazsa iş biraz yaş ve o zaman devreye "fiyat faktörü"
girer!

Performans 922 de çok iyiydi(2xUgoos+1xBeelink) kullandım geçmişte chip olarak hızlı
ve gaming v.s de sorun yoktur,928 de bence ortalama %20 daha performanslı çıkarsa(922 ye göre)
bu fazlasıyla yeterli dir ama şimdi kimi siteler yok %0 fark var yok 50 filan derlerse inanmayın buna!
922=+%20/25 mantıklı ve kabul edilebilir üstü sallama olur!

GPU yu çok merak ediyorum doğrusu G51/52 kullandım ve bana göre hiç iyi değil yada G31 kadar anca
geçen gün TV yi test ettim(Player olarak) ilk defa ve G31 panel deki G52 den biraz daha iyi!

Aynı testi Samsung J7500 Bluray ile yaptığım da;bu da hepsinden daha iyi çıktı yaw!

Hala eski mali860 dan iyi GPU çıkmadı gitti bu G serisi zaten "orta" seviye,Box çılar maliyet odaklı gittikleri
için daha üst segment GPU takmıyorlar!

++

Ancak şu bir gerçek AML s905X4 artık geberdi
bundan sonra Box diye bu alınmaz,ancak işe yeni başlayanlar alabilerler
2 seneyi geçti AML nin Box çılar için yeni bir chipi çıkmadı

sanırım 928 olarak piyasa da bugün için en iyisi denen 905X4 lerin yerine geçmeye hazırlanıyor!

>rakama fazla takılmayın
>yabancı bazı test leri kontrol edin,bakalım ne çıkıyor?

ve Lisans cart curt olmayan bizim için düz root lu cihazlar da bu chip gelecekmi,ben ona
bakıyorum,Lisans beni bozar yaw,kaldıki zaten panelim de Lisans var istersem malum platformları
izlerim+

Not;dikkatimi bir şey çekti "Superuser" var Box da bu sefer "MAGISK" on/off yapılabiliyor!
bu işe yarar bizler için!
Freaktab dan takip etmek lazım yakında,oraya düşer Superuser bir süre sonra:hihi
kokusu çok yakında çıkar meretin

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
yaw bir tane Ukraynalı vardı uzun zamandır herifi takip etmiyorum,şayet cebhe de değilse
veya burada Antalya da değilse kesin bu cihazı iyice bir inceler açıp:haha1

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,167
Dolby vision-atmos olsaydı çoktan bir tane sipariş vermiştim, ancak cihaz bilgilerinde kağıt üzerinde olmadığı görülüyor. Olsaydı da büyük ihtimalle bu kadar detaylı bir özellik paylaşımında illaki belirtirlerdi, yani vision-atmos desteği varda yazmayı unutmuşlardır gibi birşey olacağına pek ihtimal vermiyorum. Bu bence bu cihaz için çook çook büyük bir eksi olacak, belki başkaları için olmayabilir ancak, benim için kesinlikle öyle.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
hadi ATMOS u da geçtim ülen DV de yoksa kaldır at o cihazı o zaman!
herkes bunu soruyor,sene olmuş 2023 alooooo

siteleri düzgün açıklamalı oluyor bunların her zaman ama belli ki yok ve zaten olsaydı
bunu en başta belirtirlerdi

J Çevrimdışı

jettthasan

Yeni Üye
4 Ocak 2023
28
63
birkaç kaynak verilerde hdr10+ ve dv var olarak bilgi var görüntü formatında ses için ise orada yazdıkları ile aynı isteğe bağlı dts truehd gibi vs. DA yazısı yok.
kaynaklar; kutusuz satış yapan ; ,
DV Opsiyonel yazan da var. gözüken o ki sadece homatics gerek stream medya gerek DV DA HDR10+ DTS Sunacak ve DTSX yok gibi

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
yaw bir tane Ukraynalı vardı uzun zamandır herifi takip etmiyorum,şayet cebhe de değilse
veya burada Antalya da değilse kesin bu cihazı iyice bir inceler açıp:haha1
Ucuz olduğundan alıp kurcalarlar tabii, burada da fiyatı uygun olsa ben de alır kurcalardım,nikimi de teraspoya yaptım mı tamamdır ,kimse kim olduğumu anlamazdı ,herkes ecnebi sanırdı ,bol bol da benden bahsederlerdi :haha1

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Ugoos bana geçmişte "beleş" Box göndermişti!
ama yorumlarımı ve bazı hatalar v.s bulunca,"sevmediler"bunu
o zamanlar Freaktab da yazardım,bir baktım incelemeyi oradan da
sildirmişler di!
bende küfür ettim 1 ay BAN yemiştim:kiskis
sonra Yöneticiye de girdim 1 ay daha BAN yedim

beni destekleyen bir Amerikalı vardı ona da 1 ay verdiler:haha1

Beelink Box işini bıraktı ama bu herifler daha insaflı ve Ukrayna team
daha uyumlu idi şimdi miniPC ler ile güzel iş yapıyorlar
ama Ugoos çoğu konuda tabiri caizse bana göre biraz hikaye ama bunların
bazı yabancı yalakaları var(beleşe cihaz alanlar!)yok Ugoos şöyle yok böyle
şişirip duruyorlar

Bu arada bu yeni BOX kasasına bakın yaw ayıptır be ülen şunu biraz değiştirin
eldekilere bunu takmak öncelikle ayıptır! zaten bunu son bir kaç yıldır hep
yapıyorlar!

En önemlisi bu bazı adamları cihazı inceleyip bakalım ne bulacaklar
veya neden bu meret de DV/DA yok diyeceklermi acep?

"TV Box Stop" da bakalım ne diyecek,bu adam bana oldukça düzgün görüyor!
bir de Ukraynalı var Technozon gibi bunları duymak istiyorum öncelikle

Geri
Üst Alt