B Çevrimdışı

bakirci1453

Aktif Üye
19 Ağu 2018
75
1 Yıllık QN90C 6 adet ölü piksel için Panel değişimi sağlandı. Yeni takılan panelde de 3 adet ölü piksel mevcut. 5 adetin altında işlem yapılmıyor dendi. Ne yapmalı?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
Bakın daha televizyonun kutusu açılmadan diyorum ki, alın size "televizyon tavsiyesi". MA Elektronik çatısı altında satılan hiç bir şeyi almayın (Onvo, Senna, Saba, Nordmende vs.). Sattıkları ürünü bilmiyorlar, bilseler bile bilgi vermiyorlar. Sanki "gizli bilgi" istiyoruz. "Google'a yazın çıkar" aldığım cevap oldu. Şimdi bu cihaz kutudan isterse en kral televizyon olarak çıksın, benim artık umrumda değil. Tek dileğim garantisi bitene kadar arıza yapmaması. Çünkü bi daha firmayla muhatab olmak istemiyorum. Neden Onvo değil de Senna diye satıldığını da işte böylelikle anlamış olduk. Onvo ismi artık nasıl bir acı tat bırakmışsa ağızlarda, millet almıyor demekki.
Bişey bilmezler bundan emin olabilirsiniz. Şirketin yerli üretim filan dediginede bakmayın bunların. Çin de yapılır yerli diye pazarlarlar. Artı her türlü vergi kaçırırlar.
Aldıkları yer satsa tr de. Hiç yoktan vergisinide verir daha ucuza gelir. Bu tip şirketleri konuşmaya bile değmez.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
1 Yıllık QN90C 6 adet ölü piksel için Panel değişimi sağlandı. Yeni takılan panelde de 3 adet ölü piksel mevcut. 5 adetin altında işlem yapılmıyor dendi. Ne yapmalı?
Servis e değilde genel merkezi ara Samsung un. Buraya yazdığın gibi ölü piksel çıktı. Değişim çıktı. Panel değişim yapıldı. Gene ölü piksel var. Diye merkezi arayın yada mail çekin. Sorunu cozmenizi aksi takdirde tüketici hakem heyetine gidecem. Dersiniz

B Çevrimdışı

bakirci1453

Aktif Üye
19 Ağu 2018
75
Servis e değilde genel merkezi ara Samsung un. Buraya yazdığın gibi ölü piksel çıktı. Değişim çıktı. Panel değişim yapıldı. Gene ölü piksel var. Diye merkezi arayın yada mail çekin. Sorunu cozmenizi aksi takdirde tüketici hakem heyetine gidecem. Dersiniz
Değişim hakkım oluyor mu şuan ki durumumda

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
Değişim hakkım oluyor mu şuan ki durumumda
Neden olmasın. Müşteri memnuniyetinin koşulu olmaz. Değişim yapmayan bir şirket piksel sayısını 1 der 10 der. Yok darbe almış der. Sıvı teması der vb. Değişim yapmamak için herşey derler. Zaten her markanın ölü piksel sayısı bu yüzden farklılık gösterir. Önemli olan niyet. Sen bir mail at ne olursa olsun piksel sayısı

I Çevrimdışı

imrulkays

Yeni Üye
21 Nis 2024
16
42
Akşam ortam ışığını kapatın. TV yi film moduna alın. Öyle bakın. Bu modda kontrast geliştirici vb. ve diğer yazılımları kapatır. Sonra eski moduna getirirsiniz. Hoşlandığıniz resim moduna
Uyguladım sorun yok gibi

IMG_20240429_202127.jpg

S Çevrimdışı

SEVEM

Yeni Üye
29 Nis 2024
3
37
Merhaba Samsung 65Q70C ve Philips PUS8848 arasında kaldım ?
Samsung 55.775 TL ve Philips 41.480 TL fiyatlar hepsiburada verilerine göre buraya bırakıyorum.

Merhaba Samsung 65Q70C ve Philips PUS8848 arasında kaldım ?
Acıkcası ölü piksel ve diğer görüntü sorunları ile karşılaşmak istemiyorum tabi ki bazı şeyler nasip kısmet ama :) fazlaca şikayet duyuyorum kafamı çok karıştırdı bu durum

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
Samsung 55.775 TL ve Philips 41.480 TL fiyatlar hepsiburada verilerine göre buraya bırakıyorum.

Acıkcası ölü piksel ve diğer görüntü sorunları ile karşılaşmak istemiyorum tabi ki bazı şeyler nasip kısmet ama :) fazlaca şikayet duyuyorum kafamı çok karıştırdı bu durum
Q70C fiyatı çok fazla pus88 benzer donanıma sahip yani onu ozel kılacak ne yazılım nede donanıma sahip.
Bu fiyatlara çekiyorsanız oled neden düşünmüyorsunuz.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
50 bin bir TV verilecekse ebati bir kenara koyuyorum. Kesinlikle
LG 55C3 yada Samsung 55S90C mantıklı bir seçim olur.

Geri
Üst Alt