Profilo klimalar ile ilgili yorumlarınızı merak ediyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
Sota Sota oda 45 metrekare bir de güneş alıyor.Ben soğuk havayı pek sevmem.27 derecede çalıştırıyorum bir de silence modda.Buna rağmen fazlasıyla yetiyor 😄

Sota Sota sana bir soru:Sence 2 adet ayrı kompresör mü yoksa multi split mi?
multi iyi hoş ama öyle bir arıza denk gelir ki tüm sistem durur.! en korktuğum senaryo o yüzden evimde 4 adet klima var.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
multi iyi hoş ama öyle bir arıza denk gelir ki tüm sistem durur.! en korktuğum senaryo o yüzden evimde 4 adet klima var.
Aynı şekilde 3 klima ayrı ayrı. Bende ilk kurulumda vrf ya da multi düşünmüştüm. Tek dış ünite arıza yaptığı anda tamamen ortada kalınıyor. Hatta vrf ya da multi düşünülen yerlerde doğrudan havalandırma sistemi uygulaması bence daha efektif.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
Aynı şekilde 3 klima ayrı ayrı. Bende ilk kurulumda vrf ya da multi düşünmüştüm. Tek dış ünite arıza yaptığı anda tamamen ortada kalınıyor. Hatta vrf ya da multi düşünülen yerlerde doğrudan havalandırma sistemi uygulaması bence daha efektif.
sisteme lossnay eklersen o zaman müthiş olur.

images.jpeg-5fb8e8ad661ae672a.jpg

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
649
39
İzolasyonu iyiyse ve sadece soğutma için kullanılıyorsa yeterli. Bulunduğunuz bölgede çok yüksek sıcaklıklar gözlenmiyordu diye hatırlıyorum.
45 metre için 18.000 btu klima al dediler bana.Ben fazla soğuk sevmediğim için 12.000btu tam geliyor,hatta fazla bile auto modda hiç çalıştırmadım mesela.Hep silence modda çalışıyor bazen de sleep modda 😄 Sizlere filtreler konusunda soru soracaktım ama başka bir başlık açayım

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
45 metre için 18.000 btu klima al dediler bana.Ben fazla soğuk sevmediğim için 12.000btu tam geliyor,hatta fazla bile auto modda hiç çalıştırmadım mesela.Hep silence modda çalışıyor bazen de sleep modda 😄 Sizlere filtreler konusunda soru soracaktım ama başka bir başlık açayım
Bizdeki klimalardan biri 24. Ancak onu alma sebebim izolasyonun hiç olmaması ve ısınma içinde kullanıyor olmamız. Onun haricinde söylediğiniz gibi 12000 btu o alanlar için özellikle çok aşırı sıcak olmayan bölgelerde ideal.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
649
39
Bizdeki klimalardan biri 24. Ancak onu alma sebebim izolasyonun hiç olmaması ve ısınma içinde kullanıyor olmamız. Onun haricinde söylediğiniz gibi 12000 btu o alanlar için özellikle çok aşırı sıcak olmayan bölgelerde ideal.
Evet ben ısınma amaçlı kullanmıyorum o yüzden fazlasıyla yeterli geliyor.Bizim burada kombi kullanılır.Isınma amaçlı kullansaydım ben de 18.000btu değil 24.000btu alırdım

Sota Sota 4 klimanın hepsinden memnun musun?Ne zamandır kullanıyorsun?Sürekli çalışıyorlar mı?

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
Normalde klima sistemleri ile alamadığın temiz hava opsiyonunu dört dörtlük sağlamış olursun.
Dışarıdan temiz, içeriden kirli hava alınıyor sistem içerisinde birbirine temas ettirmeden sadece birbirine ısıları transfer ettiriliyor.

örneğin dışarısı 40 derece içerisi 25.
İçerideki havayı direkt olarak dışarı atarsanız dışarıdan yeni gelen taze havayı soğutmanız için ekstradan enerji harcamanız lazım.

bu sistem tam bu noktada enerji verimliliği ve kaybını önlüyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
Evet ben ısınma amaçlı kullanmıyorum o yüzden fazlasıyla yeterli geliyor.Bizim burada kombi kullanılır.Isınma amaçlı kullansaydım ben de 18.000btu değil 24.000btu alırdım

Sota Sota 4 klimanın hepsinden memnun musun?Ne zamandır kullanıyorsun?Sürekli çalışıyorlar mı?
En memnun olduğum makina Samsung Jungfrau
Bu cihaz özel seri Türkiyeye 1defa getirildi sonrasın getirmediler.

Piyasadaki tepe modelleri hariç alayını Alaşağı edecek donanım ve kaliteye sahip.

3 sıra evap hangi marka model klimada var.!

Geri
Üst Alt