Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Arkadaşlar merhaba.
Arkadaşım Opel Astra 2011 H kasa araç satın alacak.
Ses sistemi kurmak istiyoruz.
Bildiğiniz üzere bir sürü firma var, Çin işi olanları az çok biliyorum, bize kaliteli firmalar lazım.
Özellikle hoparlöre dair.
Yurtdışı sipariş verir miyiz bilmiyorum.
Bütçe belirsiz. :sirit
Hoparlör olarak Focal, Sony, Pioneer, JBL aklımdan geçti.
Başka tavsiyeleriniz var mıdır?
Teyp, amfi bunları da kaliteli firmalardan önerilerinizi almak isterim.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
konuya benide dahil ettigin icin tesekkürler bu konuda pratik deneyimim fazla yok o yüzden genellikle teorik bilgilerden yola cikarak fikrimi söylemem gerekiyor
arabada müzik dinlerken ki önceligin ne yapman gerektigini belirlemede daha önemli bir etken
istedigim gibi müzik dinliyim seside kaliteli versin yeter yada ver coskuyu ver bass i mi diyorsun

arabaya internetten baktim ve gördügüm kadariyla modern bir müzik oynatici radyosu yok o yüzden bir android cihaz takman faydali olur
böylece flac gibi formatlardaki kaliteli ses dosyalarini arabada dinleyebilirsin sesin kaynagida önemli 128 kbps mp3 le en iyi ses siteminde bile cok kaliteli ses almak mümkün olmaz
kaliteli ses icin genellikle DSP Amfileri öneriyorlar ama mesajin basinda dedigim gibi sadece dup tis dup tis bana yeter diyorsan normal bir amfi de isini görür ki ozaman markanin cok da önemli olmadigini düsünüyorum fakat dsp lerde fiyatlar pahali
hoparlör konusunda sony genellikle düsük ses verir ama temiiz ses verir focal benim eski arabaya almistim.

Focal IS BMW 100L​

A stunlarinda uygun parca olmadigi icin tizleri olmadan sadece midleri kullanmistim amfi almaya ozaman para yoktu ve sonrasinda arabayi hurdaya cikarinca öyle kaldi
ses kalitesi iyiydi ama dedigim gibi amfi olmadigi icin cok iyi performans alamadim orjinal hoparlöre göre daha iyi ama diger markalarla kiyaslama yapacak bilgiye sahip degilim

bütceye göre android cihaz+ 2 veya 4 kanal amfi + dahili yada bagajda box hoparlörler yüksek sesle müzik dinlemeni saglar
kaliteli müzik icin andorid cihaz+ dsp amfi+ iyi hoprlörler isini görür
tabiki bütce ve fiyatlari da bilmek gerekir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Alpine, Hertz öncelikli düşünülebilir. Özellikle F/P konusunda hertz setler incelenmeli.
Hocam markalar tamam, peki hangi modeller?
Amfi, hoparlör, teyp, kablo, ileride woofer da ekleyebilir.
Tam takım set kuracağız yani.
Bu işlerin içinde olmadığım için şu güzeldir diyemiyorum.
Sony gibi markalar merdivenaltı kadar kalitesiz olmaz ama onun da bir tık üstü olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Hoparlörü o yüzden iyi modelden tercih edelim.
Her bir parçanın ayrı önemi var ama hoparlör dandik olduktan sonra çok bir şey değişmiyor.
Teybi de piyasa işi Android'lerden düşünmüyorum.
Onun kalitelisi olabilir. Maksat kaliteli ses çıkışı alabilmek.
Ön kapılar 16 cm arka kapılar 13 cm.
Pantizot ile belki arka kapılar veya bagaj kısmına 2 hoparlör daha atılabilir.
Woofer ile şimdilik gereksiz maliyete girmektense, komponent takım ile iyi ses alınması önceliğim.
Woofer çıkışı olan veya köprü çıkış yapılabilen bir amfi ile halledilir diye düşünüyorum.
Bana kalsa Woofer isteniyorsa ona ayrı bir monoblok bas amfisi almak lazım ama hepsi para.
B Bratan

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
bütceye göre android cihaz+ 2 veya 4 kanal amfi + dahili yada bagajda box hoparlörler yüksek sesle müzik dinlemeni saglar
kaliteli müzik icin andorid cihaz+ dsp amfi+ iyi hoprlörler isini görür
tabiki bütce ve fiyatlari da bilmek gerekir
Bütçe belirsiz, benim de vereceğim tavsiye kaliteli ses alabilmek üzerine olacak.
Yani cıstak işi değil. Komponent takımlarla bile fazlasıyla tatmin edici temiz ses alabilmek.
Focal'ı gözüme kestirdim ama dinlemeden karar verebilmiş değilim.
Kullanıp kesinlikle tavsiye edilen bir ürün varsa olabilir.

Hertz'i ben Çin işi birşey zannediyordum.
İtalyan firma sanırım, arge yaptığı belli.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bütçe belirsiz, benim de vereceğim tavsiye kaliteli ses alabilmek üzerine olacak.
Yani cıstak işi değil. Komponent takımlarla bile fazlasıyla tatmin edici temiz ses alabilmek.
Focal'ı gözüme kestirdim ama dinlemeden karar verebilmiş değilim.
Kullanıp kesinlikle tavsiye edilen bir ürün varsa olabilir.

Hertz'i ben Çin işi birşey zannediyordum.
İtalyan firma sanırım, arge yaptığı belli.
Hertz ve focal orta üst, alpine üst seviye olarak tanımlayabilirim. Yarın tam set olarak bir ya da iki sistem tavsiyesi paylaşabilirim. Hertz' in özellikle set halindeki ürünleri gerçekten ek bileşen gerektirmeyecek derecede yeterli.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Hocam markalar tamam, peki hangi modeller?
Amfi, hoparlör, teyp, kablo, ileride woofer da ekleyebilir.
Tam takım set kuracağız yani.
Bu işlerin içinde olmadığım için şu güzeldir diyemiyorum.
Sony gibi markalar merdivenaltı kadar kalitesiz olmaz ama onun da bir tık üstü olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Hoparlörü o yüzden iyi modelden tercih edelim.
Her bir parçanın ayrı önemi var ama hoparlör dandik olduktan sonra çok bir şey değişmiyor.
Teybi de piyasa işi Android'lerden düşünmüyorum.
Onun kalitelisi olabilir. Maksat kaliteli ses çıkışı alabilmek.
Ön kapılar 16 cm arka kapılar 13 cm.
Pantizot ile belki arka kapılar veya bagaj kısmına 2 hoparlör daha atılabilir.
Woofer ile şimdilik gereksiz maliyete girmektense, komponent takım ile iyi ses alınması önceliğim.
Woofer çıkışı olan veya köprü çıkış yapılabilen bir amfi ile halledilir diye düşünüyorum.
Bana kalsa Woofer isteniyorsa ona ayrı bir monoblok bas amfisi almak lazım ama hepsi para.
B Bratan
son dönemde kendi arabama taktigim android cihaz yüzünden uzun süre arastiram yapmistim ve simdi deneyimedigim kadariyla söyleyebilirimki üreticiler robot süpürgelerde oldugu gibi sadece bir kactane ve cogu ayni sadece sekli ve kaptasiteleri genellikle farkli oluyor
orta karar bir anrodi din 2 denilen biraz büyükce radyo 200 euro civari, bana gerekli degil dersen geriye alternatif sony pionner, jvc, blaupunkt gibi markalarin flac calabilen din 1 radyolari var onlarda 90-100 euro civari fiyatlardan basliyor
ortalama olarak 150 euro bir mediaplayer
400-500 euro civari en az 4 kanl bir dsp amfi
sistemin temeli icin bunlar bence gerekli ve kaliteli ses icin de yeterli daha sonra sony, focal ,jvc, jbl, gibi markalarin yeterli olaur muhtemelen ve cok hassas bir kulaginiz yoksa farki ayirt edebileceginizi de cok sanmiyorum
ön tarafa kapi iclerine orta karar midler arkaya stepne nin yerine bir sub atarsaniz 4 tekerli diskoya döner arac

@ slowfood slowfood un dedigi gibi alpine de kalitelidir yanlis olmasin ama eski bir markadir ve alman malidir.

bu konuda nokta atisi tavsiye vermek bence cok zor olur cünkü en az bir kac farkli marka ve bunlarin sistemlerini test etmeyen birisi tam olarak farklarina göre tavsiyede bulunamaz

benim bildigim bu kadar ben kenardan izliyim konuyu en iyisi :kas

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
hoparlor konumlandırması nasıl olacak ? sadece kapılardakı hoparlorler degısecekse onler 16cm arka kapılar 13cm capında bırde on kapılarda ustte tweeter var alacagınız hoparlorler bu olculerde olmalı ,ana unıte ne kullanacaksınız ? orjınal uzerınde gelen cd30mp3 ıle bır cacık olmaz yerıne baska bır unıte dusunun derım ,ıscılıgı duzgun bır yere yaptırın hoparlor degısımınden sonra ıcerı su alma problemı cıkabılır h kasalarda kronık bır durum ,benım aracımda soyle bır sıstem var

ana unıte cd30mp3 +custom androıd tabanlı 6,5 ınch panel

xetec 172,5
jbl gto 6508c component 2 takım
sony 30cm sub

IMG_20200526_145706.jpg
IMG_20200526_202442.jpg
IMG_20201211_214809.jpg
IMG_20201212_133543.jpg
IMG_20201212_133619.jpg

son dönemde kendi arabama taktigim android cihaz yüzünden uzun süre arastiram yapmistim ve simdi deneyimedigim kadariyla söyleyebilirimki üreticiler robot süpürgelerde oldugu gibi sadece bir kactane ve cogu ayni sadece sekli ve kaptasiteleri genellikle farkli oluyor
orta karar bir anrodi din 2 denilen biraz büyükce radyo 200 euro civari, bana gerekli degil dersen geriye alternatif sony pionner, jvc, blaupunkt gibi markalarin flac calabilen din 1 radyolari var onlarda 90-100 euro civari fiyatlardan basliyor
ortalama olarak 150 euro bir mediaplayer
400-500 euro civari en az 4 kanl bir dsp amfi
sistemin temeli icin bunlar bence gerekli ve kaliteli ses icin de yeterli daha sonra sony, focal ,jvc, jbl, gibi markalarin yeterli olaur muhtemelen ve cok hassas bir kulaginiz yoksa farki ayirt edebileceginizi de cok sanmiyorum
ön tarafa kapi iclerine orta karar midler arkaya stepne nin yerine bir sub atarsaniz 4 tekerli diskoya döner arac

@ slowfood slowfood un dedigi gibi alpine de kalitelidir yanlis olmasin ama eski bir markadir ve alman malidir.

bu konuda nokta atisi tavsiye vermek bence cok zor olur cünkü en az bir kac farkli marka ve bunlarin sistemlerini test etmeyen birisi tam olarak farklarina göre tavsiyede bulunamaz

benim bildigim bu kadar ben kenardan izliyim konuyu en iyisi :kas
Alpıne Japon markası.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
hoparlor konumlandırması nasıl olacak ? sadece kapılardakı hoparlorler degısecekse onler 16cm arka kapılar 13cm capında bırde on kapılarda ustte tweeter var alacagınız hoparlorler bu olculerde olmalı ,ana unıte ne kullanacaksınız ? orjınal uzerınde gelen cd30mp3 ıle bır cacık olmaz yerıne baska bır unıte dusunun derım ,ıscılıgı duzgun bır yere yaptırın hoparlor degısımınden sonra ıcerı su alma problemı cıkabılır h kasalarda kronık bır durum ,benım aracımda soyle bır sıstem var

ana unıte cd30mp3 +custom androıd tabanlı 6,5 ınch panel

xetec 172,5
jbl gto 6508c component 2 takım
sony 30cm sub

IMG_20200526_145706.jpg
IMG_20200526_202442.jpg
IMG_20201211_214809.jpg
IMG_20201212_133543.jpg
IMG_20201212_133619.jpg

Alpıne Japon markası.
Orijinal ekran yerine çok güzel uymuş, çok ta yakışmış. Güle güle kullanın.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
Orijinal ekran yerine çok güzel uymuş, çok ta yakışmış. Güle güle kullanın.
h kasanın cosmo donanımlarında bulunan 6,5 ınch cıd ekran cercevesını servısten temın etmıstım ,orjınal cerceveye uygun 6,5ınch panel ve androıd tabanlı sıstem custom olarak uygulandı cerceve orjınal oldugu ıcın fabrıka cıkısı boyle zannedıyorlar :mutlu

Geri
Üst Alt