Millenicom tavsiye ederim..

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
tarife 100Mb,sanırım uzaklığa göre alabileceğiniz hız da 60Mb(295 metreye göre) ama gelen fiziki hız 45/46Mb!! sizce düşük değilmi?
ayrıca Upload da çok kötü(100 lük tarife veya 60Mb gerçek fizikiye göre)

bence bu işin de boku çıkmış durum da,bir sürü şirket var çoğu onun bunun alt yapısını kullanıyor!
ortada fiziki olarak da yok mesafe yok bilmem ne gerekçeleri ile adam gibi bir hız verilemiyor!

Bence AKN de kalkınca mevcut altyapılar artık kesinlikle yetersiz kaldı!!

Bir de merak ettiğim konu;örneğin bu Millenicum kimin altyapısını kullanıyor??
Kendi altyapısı olan iki şirket var bildiğim kadarıyla... Telekom ve Superonline (Türsel) fiber olarak ikisinin de altyapısı var ama adsl olarak sadece telekomun var. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Kim kimin alt yapısını kullanıyor orası karışık işte... Ayrıca, bu işte hile hurda olduğu açık, 24 mbit hız ile Superonline kullanırken takılma kesilme hız düşüklüğü oluyordu, 10 mbit hızı aynı fiyata teklif ettiklerinde dedim 24 mbit hız ile memnun değilim 10 mbit ile modemi parçalatırsınız bana dedim, görevli size garanti veriyorum daha iyi olacak dedi ve 5 aydır da dediği gibi hız on numara.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Kendi altyapısı olan iki şirket var bildiğim kadarıyla... Telekom ve Superonline (Türsel) fiber olarak ikisinin de altyapısı var ama adsl olarak sadece telekomun var. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Kim kimin alt yapısını kullanıyor orası karışık işte... Ayrıca, bu işte hile hurda olduğu açık, 24 mbit hız ile Superonline kullanırken takılma kesilme hız düşüklüğü oluyordu, 10 mbit hızı aynı fiyata teklif ettiklerinde dedim 24 mbit hız ile memnun değilim 10 mbit ile modemi parçalatırsınız bana dedim, görevli size garanti veriyorum daha iyi olacak dedi ve 5 aydır da dediği gibi hız on numara.

Bölgesel sıkıntı olabilir, ben Superonline fiberde taahhüt edilen hızı tam alıyorum. Sorun yok.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Benim 24 aylık "taahhüt" Mayıs gibi doluyor,Superonline-Fiber 35Mb kullanıyorum
şimdi den başladım araştırmaya ama kafam iyice karıştı,bu işi satan 150 tane firma var!
ama ortada adam gibi alt-yapısı olan bir iki firma var! "sorun" hemen hepsinde var gördüğüm
kadarıyla,niyetim ilk etap da en az 50Mb,ya da tatlı bir teklif olursa 100Mg için de hayır
diyemem ama benim de mesafe sorunum vardır,örneğin 85Mb diye biliyorum,yani 100Mb
alırsam haybeye onun parasını öderim! ülen ne boktan işler var memleket de,bir sürü şirket
cazip fiyatlı tarifeler ile geçirmece işler oluyor!

Bir sorun da şudur;örneğin kullandığımız nete girdiğimiz cihazların performansı!
ister telefon olsun ister TV olsun veya TVBox türü cihazlar v.s,ancak bunların hepsinin
gerek WiFi performansları gerekse de Ethernet performansları da hepsi farklı!

Ethernet en hızlısı deniyor ki gerek teorik olarak gerekse de pratikl de böyle ama bazı
durumlar da cihazın durumuna göre örneğin WiFi(özellikle 5G den bağlantı) Ethernet den
daha hızlı olabiliyor! bende Grundig panel ile durum aynen böyledir! 5G ile olan hız Ethernet
den iki katı hızlıdır!(ancak Modem panelin hemen yanın da dır!! 40cm mesafe de duruyor,uzağa
gidersem hız da ciddi düşüyor) 2.4G ile bağlarsam hız çok kötü düşüyor!

TVBox da durum yine böyle 2.4G ile hız yerler de iken(2/4Mb) 5G ile hızım 20/22Mb oluyor!
Ethernet ile de 9/11Mb oluyor! (bu durum ayrıca cihazın Wifi/Ethernet Chipset kalitesiyle de ilgilidir!

Tavsiyem her üç bağlantı şeklini de deneyiniz(5G her cihaz da olmaz ama varsa mutlaka deneyin
özellikle de MODEM cihaza çok yakınsa(1metre den yakın olmalıdır)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bölgesel sıkıntı olabilir, ben Superonline fiberde taahhüt edilen hızı tam alıyorum. Sorun yok.
Aynı hat aynı modem aynı kullanıcı olarak sadece hız değişimi oldu 24 mbit hızı alıyordum ölçülerde ama donma, kesilme vs çok oluyordu. 10 mbit ile gayet stabil mutlu mesut gidiyoruz şimdilik.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
tarife 100Mb,sanırım uzaklığa göre alabileceğiniz hız da 60Mb(295 metreye göre) ama gelen fiziki hız 45/46Mb!! sizce düşük değilmi?
ayrıca Upload da çok kötü(100 lük tarife veya 60Mb gerçek fizikiye göre)

bence bu işin de boku çıkmış durum da,bir sürü şirket var çoğu onun bunun alt yapısını kullanıyor!
ortada fiziki olarak da yok mesafe yok bilmem ne gerekçeleri ile adam gibi bir hız verilemiyor!

Bence AKN de kalkınca mevcut altyapılar artık kesinlikle yetersiz kaldı!!

Bir de merak ettiğim konu;örneğin bu Millenicum kimin altyapısını kullanıyor??
Superonline ve turktelekom altyapısını birlikte kullaniyor diye biliyorum. Turknette modemde ulasilabilen hiz 130 mb görülüyor. Verdikleri hiz 20 mb en fazla. Şu anda çoğu kişiyi port yok diye bekletiyorlar. Kimi çok iyi hız alıyor kimi aşırı derecede kötü bağlantı. Dengeleme yapamadılar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Benim 24 aylık "taahhüt" Mayıs gibi doluyor,Superonline-Fiber 35Mb kullanıyorum
şimdi den başladım araştırmaya ama kafam iyice karıştı,bu işi satan 150 tane firma var!
ama ortada adam gibi alt-yapısı olan bir iki firma var! "sorun" hemen hepsinde var gördüğüm
kadarıyla,niyetim ilk etap da en az 50Mb,ya da tatlı bir teklif olursa 100Mg için de hayır
diyemem ama benim de mesafe sorunum vardır,örneğin 85Mb diye biliyorum,yani 100Mb
alırsam haybeye onun parasını öderim! ülen ne boktan işler var memleket de,bir sürü şirket
cazip fiyatlı tarifeler ile geçirmece işler oluyor!

Bir sorun da şudur;örneğin kullandığımız nete girdiğimiz cihazların performansı!
ister telefon olsun ister TV olsun veya TVBox türü cihazlar v.s,ancak bunların hepsinin
gerek WiFi performansları gerekse de Ethernet performansları da hepsi farklı!

Ethernet en hızlısı deniyor ki gerek teorik olarak gerekse de pratikl de böyle ama bazı
durumlar da cihazın durumuna göre örneğin WiFi(özellikle 5G den bağlantı) Ethernet den
daha hızlı olabiliyor! bende Grundig panel ile durum aynen böyledir! 5G ile olan hız Ethernet
den iki katı hızlıdır!(ancak Modem panelin hemen yanın da dır!! 40cm mesafe de duruyor,uzağa
gidersem hız da ciddi düşüyor) 2.4G ile bağlarsam hız çok kötü düşüyor!

TVBox da durum yine böyle 2.4G ile hız yerler de iken(2/4Mb) 5G ile hızım 20/22Mb oluyor!
Ethernet ile de 9/11Mb oluyor! (bu durum ayrıca cihazın Wifi/Ethernet Chipset kalitesiyle de ilgilidir!

Tavsiyem her üç bağlantı şeklini de deneyiniz(5G her cihaz da olmaz ama varsa mutlaka deneyin
özellikle de MODEM cihaza çok yakınsa(1metre den yakın olmalıdır)

Benim Şubatta bitiyor Superonline Fiber aboneliğim. 7-8 yıllık aboneleriyim. Şimdi Superonline altyapısı ile Millenicom fiberi deneyeceğim.
Bir düşün istersen;

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Benim Şubatta bitiyor Superonline Fiber aboneliğim. 7-8 yıllık aboneleriyim. Şimdi Superonline altyapısı ile Millenicom fiberi deneyeceğim.
Bir düşün istersen;

valla makul gibi görünüyor,zira ben 35 için 139 kağıt ödüyorum! neden??
eskiden AKN denen zımbırtı vardı ve 3/5 gün de 75Mb doluyordu ve o zaman 89 kağıt
ödüyordum,bunu AKN size çevirdim ve 139 kağıda çıktı ama 3 ay sonra da AKN ler kalkınca
benim tarifede 139 kağıt da kaldı yani herifler çok fena geçirmiş oldular:saskin

neyse Mayıs da bitiyor artık idare edeceğim,bu 100Mb fiyatı ile benim şimdiki fiyat dan ucuza geliyor!
ama mesafeye göre Hız da bir düşme olursa 100Mb o zaman bana uymaz! haybeye yine para vermiş
olurum ama 50Mb her halükarda bana uyar ve destekler,zaten ilk olarak 50Mb düşünüyorum+

Sen geçersen şu Milleniye daha önce vaziyeti de anlarız+

Bir de 500MB diye bir şeyler okudum bu ne iştir?? ayrıca hangi altyapı ile bu olacaktır?? özel hatmı çekecekler aboneye?
örneğin benim alabileceğim hız 80//85Mb iyi de 500MB nasıl olur o zaman?
Yoksa milleti yine "yiyorlarmı" bu çakallar??

Yılbaşın da bana Superonline dan bir msg geldi hızınız 500Mb oldu diye:fiskos
önce şaşırdım sonra bir kaç download lar yaptım ve baktım ki hız ciddi artmış!
benim hesabıma göre 200/250Mb hız gibi geldi bana(Download hızına göre hesapladım)
sanırım bu iş 1 hafta kadar sürdü sonra yine hızım 35Mb oldu,bana siz Platin üyesiniz demişlerdi!

öyle ya,35Mb hıza herifler 139 kağıt aldıkları için Platin ne yaw Elmas üye olmam gerekiyor :hoba1

Geri
Üst Alt