Lenovo b560 ram değiştirme

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Arkadaşlar ustalar bende Lenovo b560 i3 laptop var ve oyun oynatmıyor artık rami 3 gb .Fakat ben Rami degistirerek oyun oynamayı düşünüyorum hizlansin istiyorum 8 GB rama kadar yükseltebiliyorum DDR3 ram oluyor tavsiye edebileceğiniz uyumlu ram varmı laptop için yada bu uyar mi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
CPU-Z indirin, belleğin CAS Latency (CL) değerine bakın;

Ekran-goruntusu-2020-12-17-130013.png

Aynı CL değerine sahip bellek almalısınız. Sırf sıfır diye DDR3 RAM'e 300 TL vermeyin.
İkinci elini rahat yarı fiyatına bulursunuz.
Ayrıca 2 slot varsa 2 bellek kullanın, bu daha fazla performansa etki eder.
4+4 şeklinde takmaya çalışın derim.

Letgo, Sahibinden'e bakın. İkinci el bulabilirsiniz.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Varmı acaba bildiginiz 2.el ram SSD 1200 -1600 MHz arası galiba hızı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Varmı acaba bildiginiz 2.el ram SSD 1200 -1600 MHz arası galiba hızı
Siz dediğim programla ekran görüntüsü alıp atın buraya, ona göre yardımcı olalım.

Örnek olarak şunlar var;

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Siz dediğim programla ekran görüntüsü alıp atın buraya, ona göre yardımcı olalım.

Örnek olarak şunlar var;

Tamam usta öyle yapalım ekran kartı 512mb imiş benim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
16082040228278666937915332478144.jpg
buymuş usta özellikleri leptopumun
Elinizdekilerle kullanacaksanız CL9 RAM bakmanız lazım. Diğer 2 GB'lık modül CL9 çünkü. Yani ya bu 1 GB olanı söküp yerine CL9 4 GB DDR3 alacaksın, ya da 2 slota da aynı CL değerine sahip DDR3 veya DDR3L RAM alacaksın. Mevcut ramin DDR3. DDR3 ile DDR3L arasındaki fark çalışma voltajıdır. Sendekiler DDR3 ve 1.5 Volt ile çalışıyor. DDR3L ise genelde 1.35 Volt ile çalışır.

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Ekran kartıyla bir ilgisi yok konunun.
4+4, 4+2 gibi takın RAM'i.
İki ram de aynı CL değerine sahip olmalı.
Farklı kişilerden RAM'ler alırsanız buna dikkat edin.
Aynı olmazsa sistemi açamazsınız.
umut bey oyun oynamak istiyorum diyor gpu ile nasıl alakası yok?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

onnboard ekran kartı ram artırsada oyun oynatmoyacak aynı şekilde günğmüzden eski olan ekran lartı yine oyın oynatmıyacaktır. ram upgrsde sadece saniye başı veri miktarını genişlrtir işlemciye geçen ouun performansı ile ilgili değildir

hakan bey sizin günümüz oyınlarını oynaya bilmeniz için ilk olarak normal masa üstü ekran ekran kartı almanız gerekiyor düzgünce ayrıca usb ile pci-ex çeciren aparattan bunı besleyen güç adaptörünü, daha sonra ram uğgrade etmeniz gerekiyor. bemdede z570 modeli var nvido gt520m ekran ksrtı 8gb ram 250gb ssd olduğu jalde yeni nesil oyunları oynatmadığı için size tavsiye ettiğim yönetmle oynuyorum şuan

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623

onnboard ekran kartı ram artırsada oyun oynatmoyacak aynı şekilde günğmüzden eski olan ekran lartı yine oyın oynatmıyacaktır. ram upgrsde sadece saniye başı veri miktarını genişlrtir işlemciye geçen ouun performansı ile ilgili değildir

hakan bey sizin günümüz oyınlarını oynaya bilmeniz için ilk olarak normal masa üstü ekran ekran kartı almanız gerekiyor düzgünce ayrıca usb ile pci-ex çeciren aparattan bunı besleyen güç adaptörünü, daha sonra ram uğgrade etmeniz gerekiyor. bemdede z570 modeli var nvido gt520m ekran ksrtı 8gb ram 250gb ssd olduğu jalde yeni nesil oyunları oynatmadığı için size tavsiye ettiğim yönetmle oynuyorum şuan
Önce sakin olun.

Ben işin performans kısmına değindim.
RAM değiştirerek oyun oynayabilirsin demedim.
Çift kanal bellekle tarayıcıdan, Excel'e kadar performansı artırırsın. Diyeceğim bu.

Bilgisayar yaklaşık 10 senelik belki de daha eski.
Onunla oyun oynama şansı yok ne yazık ki.

RAM ve SSD yükseltmesi ile gündelik işlerde hızlandırılabilir sadece.
Belki bir ihtimal de işlemci değişebilir. Soketli ve BIOS destekliyor ise.
O da yine gündelik işlerde daha iyi olmasına yarar.

Harici ekran kartı da Nvidia Geforce GT 310M imiş.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ekran kartı kutusu veya harici ekran kartı takmak saçmalıktan başka bir şey değil.

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Önce sakin olun.

Ben işin performans kısmına değindim.
RAM değiştirerek oyun oynayabilirsin demedim.
Çift kanal bellekle tarayıcıdan, Excel'e kadar performansı artırırsın. Diyeceğim bu.

Bilgisayar yaklaşık 10 senelik belki de daha eski.
Onunla oyun oynama şansı yok ne yazık ki.

RAM ve SSD yükseltmesi ile gündelik işlerde hızlandırılabilir sadece.
Belki bir ihtimal de işlemci değişebilir. Soketli ve BIOS destekliyor ise.
O da yine gündelik işlerde daha iyi olmasına yarar.

Harici ekran kartı da Nvidia Geforce GT 310M imiş.
ypk estafurışlah sakinim :) mibildeyiö yazaöıyprum düzgün

Ekran kartı kutusu veya harici ekran kartı takmak saçmalıktan başka bir şey değil.
işte oyın oymak istiyorsa arkadaş masraf yspmasın hiç ydni bir pc alsın mantığına gelecektim bende

Geri
Üst Alt