Klima iç ünite yer değişikliği ve Vakumlama

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ya aslında marka ile çok ilgisi yok.
Tamamen insan faktörü.
İlçeden ilçeye bile değişiyor personel kalitesi.
Bunu da düzeltmenin yolu var da, onu görebilecek insanlar lazım.
markayla çok alakası var kaliteli markalarda vakum yapmadı diye bir şikayet gelse servis elemanını öttürüller ama bazı firmaları şikayet etsen yüzlerine tükürsen yarabbi şükür diyorlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
markayla çok alakası var kaliteli markalarda vakum yapmadı diye bir şikayet gelse servis elemanını öttürüller ama bazı firmaları şikayet etsen yüzlerine tükürsen yarabbi şükür diyorlar.
Organizasyon sorunu aslında.
Yani hiyerarşide bir sorun vardır bence.
Vestel'de de müşteri hizmetleriyle mağduriyetini giderenler oldu.
Kimisi tek seferde giderirken ötekisi çabalayıp gideriyor.

Marka ile kesinlikle ilgisi yok çünkü Türkiye'de öyle bir distribütör olduğunu sanmıyorum.
Sadece Türkiye'de fabrikası olanlar bunu önemser belki.
Ki o konuda da lider sanki Arçelik gibi.
Zaten LG ortaklığıyla bir klima fabrikasına da sahipler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
Ben direk firmayı arar ve söyler, fotolarla da desteklerdim.Onca para vereyim istediğim gibi olmasın birde çene yarışına gireyim.Tv de yaşamıştım bu olayı ,servisi geri yolladım "sana yaptırtmam bunu" dedim ,firmayı aradım ve anlattım ,Buca'dan gelmişlerdi o zaman ,yani farklı ilçedeki servis gelmişti ki haklıydım,ardından ha bire aranmıştım,"memnunmusunuz" diye,zaten bu yüzden vestel tercih ediyoruz ailecek.
Emmi vakumlama konusu çok su götürür çünkü ispat edilmesi gereken bir konu.

Servis ben vakumu yaptım müşteri de forumu imzaladı derse elin kolun baglanır.

Klima taktıracak arkadaşları defaatle uyarıyoruz vakum konusunu mutlaka okuyun diye.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
arka komşu toshıba ve m.e taktırdı geçen hafta iki firmanında servis elemanları çok titiz çalışıyorlardı ve uzun sürdü montajlar.geçenlerde yan komşuda samsung klima taktırdı 5 dakikada beşiktaş yaptılar hemen takıp gittiler yani iş yukardan bitiyor.
Bu durum tamamen günlük yapılacak montaj sayısıyla alakalı.

Fiyatı nedeniyle ME, TOS, MHI, PAN gibi markalar çok tercih edilmez.

Dışarıdayken kafanızı kaldırıp ev, ofislerde ki takılı klima markalarına bakın.!

Samy, LG, VES, Arçelik markalar peynir ekmek gibi satış yapar.
Belirli dönemlerde servis hizmetlerinde yoğunluk kaçınılmaz hale gelir.

Buradaki en önemli nokta eğitim. servis elemanı gerekli eğitim, beceri, Düşünme becerisine sahip olsa vakumlama işinin kendine zaman kaybettirmeyeceğini bilir.

Kafası çalışmayan servis elemanı tüm işi bitirip vakuma öyle başladığı için zaman kaybeder halbuki üniteleri duvara tutturduktan sonra ince işleri yapmadan
vakumu bağlasa kumandayı sabitleme, drenaj çekme işlemi, takımı toplama, atık malzemelerin toplanma işlemi sürecinde vakum işlemi biter.

Ama-fakat-lakin adamda bunu düşünebilecek kapasite olmalı.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
mayıs ayında gaz basılan pederin lg beko kliması gene gazı bitirdi sırf fan çalışıyor hiç soğuk üflemiyor bu parasız zamanda bunu yaptırmak ne kadara mal olur yada ucuz yollu tabiki varsa bir klima almak dahamı mantıklı olur.tavsiye bekliyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
mayıs ayında gaz basılan pederin lg beko kliması gene gazı bitirdi sırf fan çalışıyor hiç soğuk üflemiyor bu parasız zamanda bunu yaptırmak ne kadara mal olur yada ucuz yollu tabiki varsa bir klima almak dahamı mantıklı olur.tavsiye bekliyorum.
Güncel fiyatlara hakim değilim.
R410 10kg gaz 2800tl civarinda.
1.5lt gaz kullansa 420tl yapar + işçilik 800tl altında alacağını sanmıyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Güncel fiyatlara hakim değilim.
R410 10kg gaz 2800tl civarinda.
1.5lt gaz kullansa 420tl yapar + işçilik 800tl altında alacağını sanmıyorum.
gene gaz bassa gene kaçacak önce sorunun kaynağını bulması lazım şimdi telefonla konuştum bakır boruların çok eskimiş olduğunu bu nedenle komple boruyu değiştirip tekrar gaz basacağını söyledi bu adama güvenmiyorum ne yapmam lazım bu sıcakta klimacı bulmak çölde su bulmak gibi ceplerinde para b.. gibi olduğu için gelmiyorlar.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Vakumlama ve diğer çözümler ispatı vs gibi diyelim .
Servis müşteriye geldiği zaman video kaydı alınacağını ve tüm yapılan işlemler video kaydına alınacaktır uyarısı ile .
kesintisiz kayıt işlemi .
Daire sahibininde evinin içinde videosunu çekmeyecek ( güvenlik kısmı )
Sadece klima ile ilğili yerin videosu ve konuşarak müşteriye bilği verecek .
Gibi çözümler olabilir .
Veya diğer müşteri çekecek video .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Vakumlama ve diğer çözümler ispatı vs gibi diyelim .
Servis müşteriye geldiği zaman video kaydı alınacağını ve tüm yapılan işlemler video kaydına alınacaktır uyarısı ile .
kesintisiz kayıt işlemi .
Daire sahibininde evinin içinde videosunu çekmeyecek ( güvenlik kısmı )
Sadece klima ile ilğili yerin videosu ve konuşarak müşteriye bilği verecek .
Gibi çözümler olabilir .
Veya diğer müşteri çekecek video .
+1 :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
gene gaz bassa gene kaçacak önce sorunun kaynağını bulması lazım şimdi telefonla konuştum bakır boruların çok eskimiş olduğunu bu nedenle komple boruyu değiştirip tekrar gaz basacağını söyledi bu adama güvenmiyorum ne yapmam lazım bu sıcakta klimacı bulmak çölde su bulmak gibi ceplerinde para b.. gibi olduğu için gelmiyorlar.
Ben sökülen klimalar takılınca köpük yapıp rekorları kontrol etmiştim,iki klimada da.Bina yalıtım yapıldığında gelen ustayı beğenmemiştim ,hatta sharp klima bağlantısında sorun yaratmaya kalktı da işi alan kişi ve yönetici ile görüşünce doğru dürüst iş yapmıştı,ama köpükle kontrol etmiştim kısacası:ok

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,244
62
Bu vakum olayının önemi hala ülkemizde sade vatandaşlar tarafından yeteri kadar bilinmediğinden,servislerin bir kısmı ya hiç yapmıyor ya da gerektiği kadar yapmıyor.Ondan sonra uğraş dur işin yoksa.

Geri
Üst Alt