Kacak akim rolesi 3 saatte 1 atiyor

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
bina pederin olduğu için bütün daire sorunlarıyla o ilgileniyor geçen gün benim daire hariç diğer 2 dairenin kapısını çaldım durumu anlattım sorunlu bir alet vs varmı dedim yok dediler fakat o günden beri atmadı .

Geçmiş olsun sorunuz çöüzümlendimi ?
Çözümlenmedi ise .
Dİğer dairelerde siğorta kutusundaki 30mA kakr atmımı diye sormanız .
30mA kakr attı ise sayaç panosu 300mA kar beraber atmış olabilir .

Diğer sadece 300mA kar ise ana hatta ve dış ektenler ( şimşek vs gibi . )
300mA kontrol etmeniz . çalışırlık durumu ve vidalar gevşek olabilir
Tüm ürünlerin kontrolu sıkılması .

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Geçmiş olsun sorunuz çöüzümlendimi ?
Çözümlenmedi ise .
Dİğer dairelerde siğorta kutusundaki 30mA kakr atmımı diye sormanız .
30mA kakr attı ise sayaç panosu 300mA kar beraber atmış olabilir .

Diğer sadece 300mA kar ise ana hatta ve dış ektenler ( şimşek vs gibi . )
300mA kontrol etmeniz . çalışırlık durumu ve vidalar gevşek olabilir
Tüm ürünlerin kontrolu sıkılması .
benim daire hariç 2 dairenin kapısını çaldım durumu anlattım o günden beri atmadı.takıldığından beri 3-4 kere atmıştı birinde yeni fırın almışlar o attırıyormuş birinde elektrikli sobayı çocuklar devirmiş rezistansı kırılmış birindede klimayı buata bağlarken kendi bağlamaya çalışmış tabiki becerememiş kısacası kaçak akım rolesi doğru çalışıyor bir sorun olduğunu zannetmiyorum 2 dairenin birinde bir sorun vardı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
benim daire hariç 2 dairenin kapısını çaldım durumu anlattım o günden beri atmadı.takıldığından beri 3-4 kere atmıştı birinde yeni fırın almışlar o attırıyormuş birinde elektrikli sobayı çocuklar devirmiş rezistansı kırılmış birindede klimayı buata bağlarken kendi bağlamaya çalışmış tabiki becerememiş kısacası kaçak akım rolesi doğru çalışıyor bir sorun olduğunu zannetmiyorum 2 dairenin birinde bir sorun vardı.
Üstad bence her dairenin kaç akımını ayırın bu şekilde sizi çok yorar.

J Çevrimdışı

Janavar

Yeni Üye
3 Haz 2021
8
41
periyodik olarak atma sebebi zaman ayarlı bir tesisatın devreye girmesi ile alakalı olabilir, site/apartman bahçe sulama sistemi, hidrofor gibi.

Buna ek olarak çok önerdiğim bir yöntem değil, fakat tecrübe ile sabit olarak pense ile kaçak akım rölesine hafif şiddette vurun, atıyorsa bozulmuştur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
periyodik olarak atma sebebi zaman ayarlı bir tesisatın devreye girmesi ile alakalı olabilir, site/apartman bahçe sulama sistemi, hidrofor gibi.

Buna ek olarak çok önerdiğim bir yöntem değil, fakat tecrübe ile sabit olarak pense ile kaçak akım rölesine hafif şiddette vurun, atıyorsa bozulmuştur.
3 daireli bina öyle dediğiniz hiç bir şey yok eski yerleşim yeri müstakil bina hıdrofor- doğalgaz-bahçe sulama vs gibi hiç bir şey yok.

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
3 daireli bina öyle dediğiniz hiç bir şey yok eski yerleşim yeri müstakil bina hıdrofor- doğalgaz-bahçe sulama vs gibi hiç bir şey yok.

Her olayın bir sebebi vardır .
Ya sebebini bulacaksınız .
Bulamadınız enerjiniz varsa kaçak akım rölenizde görevini görüyorsa .
Bir yere kadar . ( temkinli olmak )
Şimdi sorun yoksa yola devam .

Geçmiş olsun .

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Her olayın bir sebebi vardır .
Ya sebebini bulacaksınız .
Bulamadınız enerjiniz varsa kaçak akım rölenizde görevini görüyorsa .
Bir yere kadar . ( temkinli olmak )
Şimdi sorun yoksa yola devam .

Geçmiş olsun .
2 dairenin kapısını çalıp durumu anlatınca düzeldi bence dairelerden biri sorunlu şeyi anladı salağa yattı fakat evde sorunu çözdü benim aklıma bu geliyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
2 dairenin kapısını çalıp durumu anlatınca düzeldi bence dairelerden biri sorunlu şeyi anladı salağa yattı fakat evde sorunu çözdü benim aklıma bu geliyor.
Şimdilik yapılabilecek başka bir şey yok. İlerleyen zamanda tek KAR devreden çıkartılır. Her daire kendisine KAR taktırır. Şu anda görünen tablo bu.

Geri
Üst Alt