Büyük Çekiliş Başladı | 10 Kişi 5 TB OneDrive Kazanacak!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
386
katılmaya niyetim yok ben düşüncemi yazdım neden alındınız kötü birşey yazmadım tabiki dileyen katılır yalnız çekilişi admin Sota Sota hocam yapar yada onay verebilir herkes kafasına göre çekiliş başlatamaz Sota Sota hocam onaylar duyuru yapar ondan sonra çekilişi kendi yönetim paneli üzerinden Sota Sota hocam yapar senin çekilişin korsan çekiliş bende çekiliş yapmak istiyorum ama Sota Sota hocam tarafından adres bilgisi gelmediği için yapamıyorum yapmıyorum yönetim olabilir dediği için çekiliş konusu açılamaz korsan çekiliş olmaz sahi yönetim nerde açıklama bekliyorum bu çekiliş yasalmı Sota Sota hocam onay verdi mi bu çekilişe nohoş durum falan derkeken amacım forum üyelerini bilgilendirmek sadece kardeş ben sana hakaret etmedim kötü birşey yazmadım anlamadığım yerleri eksik gördüğüm yeri yazdım sen benim ban yememi uyarı almamı istiyorsun art niyetli bir yaklaşımın var bir soralım yazdıklarımda kötü birsey varsa beni adminler banlasın engelesin Sota Sota hocam Adem Helvacı Adem Helvacı hocam Umut Barış Umut Barış hocam ban uyarı alacak birşey mi yazdım ben konu sahibi arkadaş açtığı çekiliş konusunu sorguladığım için ban yememi uyarı almamı istiyor sizce haklımı haklı ise gereğini yapın lütfen
Sota Bey'in mesajının sadece bir kısmını alıntılandığınızı gözlemlemekteyim. Konuşmanın devamında bu çekiliş işin izin verildiği açıkça görülecektir.

Kendisini teyit etmek üzere buraya davet ediyorum. Kararından vazgeçmek isterse de konuyu kapatırım behemehâl.

Söyledikleriniz fazlasıyla kırıcıydı ve gerçeği yansıtmıyordu, vicdanınıza havale ediyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota Bey'in mesajının sadece bir kısmını alıntılandığınızı gözlemlemekteyim. Konuşmanın devamında bu çekiliş işin izin verildiği açıkça görülecektir.

Kendisini teyit etmek üzere buraya davet ediyorum. Kararından vazgeçmek isterse de konuyu kapatırım behemehâl.

Söyledikleriniz fazlasıyla kırıcıydı ve gerçeği yansıtmıyordu, vicdanınıza havale ediyorum.
o mesajı benim açtığım konuya yazdı tamamını alıntıladım buyrun konu burada art niyetli değilim aklıma dahi gelmez sadece yapmaya çalıştığınız çekiliş admin paneliniz üzerinden sizin uzantınız kısmına takıldım soru işaretleri oluştu kafamda onların cevabını almak istedim siz ban yememi konunuzu sabote ettiğimi söylediniz ben sizi vicdanınıza havale ediyorum .. siz beni kırdınız

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,935
Çekiliş iyi niyetli yapılıyor olabilir fakat kişisel bir domain altında açılmış bir bulut hesabı olmasından dolayı ben taraftar değilim

Katılan arkadaslara bol şanslar dilerim
iş hesaplarında mecbur domine bağlamak zorundasın ki bizde öyle yapıyoruz. (forum mail sistemi office365 hesabı üzerinden outlook kanalıyla sizlere ulaştırılıyor)
ama dosya paylaşımı konusuna hakim değil.

onun için microsoftan destek istedim. ( Admin oluşturduğu alt hesaplarda bilgi-belge-dökümanlarına kullanıcının izni olmadan görebilir mi )

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
386
Konu şu şekilde düzenlenmiştir.
Nezaket kuralları ihlal edildiğinden ötürü söz konusu uygulama bila ikmal sonlandırılmıştır.

Selam verip de borçlu çıkmak gibi bir niyetim de ne de israf olunacak zamanım zamanımız var. Söz konusu servis Ahmet Ağa'nın Mehmet Ağa'nın çalakalem kodladığı bir sistem değil Microsoft'un devasa bir servisidir.

Hiçbir bilgisi olmayanın fikir sahibi olup itham edebildiği yer adabı muaşeretten nasiplenmiş değildir ki böyle bir yerde olmak da zül gelir.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
iş hesaplarında mecbur domine bağlamak zorundasın ki bizde öyle yapıyoruz. (forum mail sistemi office365 hesabı üzerinden outlook kanalıyla sizlere ulaştırılıyor)
ama dosya paylaşımı konusuna hakim değil.

onun için microsoftan destek istedim. ( Admin oluşturduğu alt hesaplarda bilgi-belge-dökümanlarına kullanıcının izni olmadan görebilir mi )

İzin olmadan göremez fakat hesap şifresini değiştirerek dosyalara erişebilir

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Kafada oluşan soru işaretlerine cevap istenmiş konu nerelere gelmiş.Çekiliş işini admin dışında yapmak sıkıntı olacak demiştim.Admin dışında çekiliş forum için sorun oluşturacak belli.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Konunu insicamını bozanların ceza almasını/uyarılmasını talep ediyorum.
Ülkemizdeki mevcut popüler genel yaklaşım da bu zaten. Sorgulayanlar, soru soranlar, cevap isteyenler, mantık arayanlar, tereddüt dile getirenler derhal cezalandırılmalı :)

Neyse ki forumumuz ülkenin yönetildiği gibi yönetilmiyor. Vatandaş tereddüttünü dile getirip cevap istemiş nesine uyarı veya ceza verelim ki?

Geç okudum yazışmaları ki zaten çekiliş de yine kendi kararınız doğrultusunda sonlandırılmış, isabet olmuş.

Çekiliş sisteminiz İnsanlara güven vermemiş ise insanları sorgulamak yerine sunduğunuz sistemi sorgulamalısınız. :ok

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
386
Ülkemizdeki mevcut popüler genel yaklaşım da bu zaten. Sorgulayanlar, soru soranlar, cevap isteyenler, mantık arayanlar, tereddüt dile getirenler derhal cezalandırılmalı :)

Neyse ki forumumuz ülkenin yönetildiği gibi yönetilmiyor. Vatandaş tereddüttünü dile getirip cevap istemiş nesine uyarı veya ceza verelim ki?

Geç okudum yazışmaları ki zaten çekiliş de yine kendi kararınız doğrultusunda sonlandırılmış, isabet olmuş.

Çekiliş sisteminiz İnsanlara güven vermemiş ise insanları sorgulamak yerine sunduğunuz sistemi sorgulamalısınız. :ok

Nihayetinde cismani alemde bir araya gelmemiş olsak da birbirimizi az çok tanıyoruz Adem Bey, söyleminiz çok üzücü. Hicivci ve sorgulayan bir insan olduğuma beni tanımayanlar dahi ilk bakışta kanaat getirecektir. Geçmiş forum yazışmalarımızı müşahede ederseniz ne denli büyük bir yanılgı içerisinde olduğunuza siz de kanaat getireceksiniz.

Sorgulamak irdelemek farklıdır, çamur atayım şüphe meydana getireyim kötü niyetliliği başkadır. Bu konun ikinci veya üçüncü yazışmasını okursanız bir başka üyenin gayet medeni bir şekilde bazı endişelerini paylaştığı ve benim de memnuniyetle endişelerine cevap getirdiğim görülecektir.

Sistemde açıkkkkk varrrr, dosyalarımı yad ellere götürecek deyip, aksini ispat ettiğimde ise tek bir özür bile dilemeden nahoş bir üslupla kimsinn necisinn diye mahalle üslubuyla beni sigaya çekmeye çalışan bir insanı "üstad" dediğim size ve diğer yönetici arkadaşlara havale etmem de ne gibi bir sakınca var?

Ülkemizde mevcut popüler yaklaşım güçlüye ağam paşam deyip dişine göre biri denk gelirse de aslan kesilmektir. Benimle konuştuğu üslupla telefondan arayıp Microsoft'a hesap soracak bir kalibresi yoktur Garip Müşteki'yi yakalarsa ne kadar hakareti varsa eder, ne kadar incisi varsa döker. Nihayetinde bilir ki Müşteki karıncayı bile incitemez, kimseye kem söz diyemez. Ama Microsoft'a kem bir söz ederse başına bir iş gelebilir. Onun için "Vurun abalıya!" ne kadar da kolay değil mi? İşte bizim toplumuzun özeti budur.

Sota Sota 'ya tüm detaylarıyla anlattım. Gayem sadece kararınca kararınca bir şeyler hediye etmek güzel hatıra bırakmaktı. Sota Sota izin vermiyorum dese zaten böyle bir konu açılmayacaktı. Eğer her isteyen canının istediği hakareti şahsıma edebilecekse Adem Helvacı Adem Helvacı Bey bunu net bir şekilde söyleyin ki bir daha girmeyeyim. Çünkü ben bir avam ve klavye şecaatçisi değil medeni bir insanım. Nahoş bir durumla karşılaşırsam hakarete hakaretle karşılık vermem durumu medeni bir şekilde asayişten düzenden sorumlu kişilere iletirim. Eğer sizler de "oh olmuş iyi demiş" şeklinde bir tutum alacaksanız bunu bilmek istiyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Nihayetinde cismani alemde bir araya gelmemiş olsak da birbirimizi az çok tanıyoruz Adem Bey, söyleminiz çok üzücü. Hicivci ve sorgulayan bir insan olduğuma beni tanımayanlar dahi ilk bakışta kanaat getirecektir. Geçmiş forum yazışmalarımızı müşahede ederseniz ne denli büyük bir yanılgı içerisinde olduğunuza siz de kanaat getireceksiniz.

Sorgulamak irdelemek farklıdır, çamur atayım şüphe meydana getireyim kötü niyetliliği başkadır. Bu konun ikinci veya üçüncü yazışmasını okursanız bir başka üyenin gayet medeni bir şekilde bazı endişelerini paylaştığı ve benim de memnuniyetle endişelerine cevap getirdiğim görülecektir.

Sistemde açıkkkkk varrrr, dosyalarımı yad ellere götürecek deyip, aksini ispat ettiğimde ise tek bir özür bile dilemeden nahoş bir üslupla kimsinn necisinn diye mahalle üslubuyla beni sigaya çekmeye çalışan bir insanı "üstad" dediğim size ve diğer yönetici arkadaşlara havale etmem de ne gibi bir sakınca var?

Ülkemizde mevcut popüler yaklaşım güçlüye ağam paşam deyip dişine göre biri denk gelirse de aslan kesilmektir. Benimle konuştuğu üslupla telefondan arayıp Microsoft'a hesap soracak bir kalibresi yoktur Garip Müşteki'yi yakalarsa ne kadar hakareti varsa eder, ne kadar incisi varsa döker. Nihayetinde bilir ki Müşteki karıncayı bile incitemez, kimseye kem söz diyemez. Ama Microsoft'a kem bir söz ederse başına bir iş gelebilir. Onun için "Vurun abalıya!" ne kadar da kolay değil mi? İşte bizim toplumuzun özeti budur.

Sota Sota 'ya tüm detaylarıyla anlattım. Gayem sadece kararınca kararınca bir şeyler hediye etmek güzel hatıra bırakmaktı. Sota Sota izin vermiyorum dese zaten böyle bir konu açılmayacaktı. Eğer her isteyen canının istediği hakareti şahsıma edebilecekse Adem Helvacı Adem Helvacı Bey bunu net bir şekilde söyleyin ki bir daha girmeyeyim. Çünkü ben bir avam ve klavye şecaatçisi değil medeni bir insanım. Nahoş bir durumla karşılaşırsam hakarete hakaretle karşılık vermem durumu medeni bir şekilde asayişten düzenden sorumlu kişilere iletirim. Eğer sizler de "oh olmuş iyi demiş" şeklinde bir tutum alacaksanız bunu bilmek istiyorum.
Sosyal mecrada nezaket anlamında aradığını bulamayan ve bulamayacak olanlarız biz, (Siz ve ben) bana göre önce burada anlaşmak lazım.

Klavye delikanlılığı denen o melun cümlenin her bireyin iliklerine kadar işlediği günümüzde youtube da bana yazılanları görseniz kahrolursunuz ki ben çoğu zaman şahsı engelleyip yorumları sildiğim için kimse görmüyor o ayrı konu. Şimdi şu aşağıdaki yoruma bir bakın lütfen, her yerinden CEHALET SEVİYESİZLİK KARAKTERSİZLİK akıyor.

Bu gün veya yarın bir video daha çekip bu TİP ler için bir açıklama yapacağım zaten o ayrı konu.

a1a1.jpg

Bu yine çok masum bir yazı, daha karakter yoksunları olayı farklı boyutlara da taşıyor vs

Neyse, konuyu şuraya getireceğim. Geçenlerde forumumuzda bir konuda Vestelin kurumsal bir satış kanalı konu açıp satış için fiyat vermiş vs, Ben de girdim konuda şunu yazdım '' Bu foruma muhtemelen size ''Sen kimsin?'' diye sorarlar, keşke önce kendinizi tanıtsaydınız''

Yani buradaki ''Sen Kimsin?'' sorusu bana göre saygısızlık etmek adına değil, bir güven eksikliğini tanımlamak adına yöneltilmiş.

İlk mesajımda yazdığım cümlede temel anlam sizi suçlamak değil, eksiğin nerede olduğuna işaret etmektir.

Forumda sevgili Sota Sota ilk çekiliş yaptığında, konuda ilk kurduğum cümle ''Güvenirliği ve şeffaflığı tartışılmalı'' olmuştur.

Forum bizim, aynı amaç doğrultusunda hareket ediyor olsak da kendi ekip arkadaşımın girişimini sorgulamış ve eleştirmiş birisiyim ben. Sora gerekli açıklamaları yaptı, ikna oldum, konu kapandı ve sistem gayet sağlıklı işliyor zira ikinci denemesi de yapıldı. herhangi bir konuda Uygun görmediği noktada o da beni eleştirir, doğru bulmadığını belirtir, oturup üstünde tartışırız vs.

Yani saygı sınırları çerçevesinde sorgulanabiliriz, eleştirilebiliriz, fikirlerimize katılmayabilirler, buna açık olmalıyız. Hemen CEZA silahımızı çekemeyiz..

Eğer size kurulan cümlelerde samimi olarak bir sınır aşımı görseydim şikayetinize dahi gerek kalmazdı ki bu konudaki hassasiyetimi herkes bilir.

Uzun uzun tartışırım ben forumda herkes ile, Forumdan uzaklaştırdığım arkadaşlar da olmuştur ancak verecek cevapları kalmayınca hakaret silahına davranmaları nedeniyle bu yola gittiğim zaten bilinir.

İlk mesajımın son cümlesinde yazdığım gibi sisteme güvenmeyen insanları sorgulamak yerine sistemi sorgulamak gerekir bence. Yani cezasını istemek yerine somut veriler ile bu konuya itiraz eden üyeyi güvenilirliğine ikna etmek gerekirdi zannımca.

Foruma girip girmeme konusunda bana bağlı değilsiniz, herkes özgür iradeye sahip. Bu cümleyi bize kuran çok oluyor lakin yanlış anlamayınız bizler burada 2 tık fazla hit alalım diye kimse için eğilip bükülmeyiz, dileyen girer sohbet eder, faydalanır veya fayda sunar. Dileyen ise ''Bu forum bana göre değil'' der ve bir daha girmez bu kadar basit :ok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt