araç kamerası almak istiyorum aramızda kullanan var mı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Ben 3 harflilerden cama takılandan almıştım uzun zaman önce, hala kullanıyorum ama maalesef pili yok, ve içindeki şarj düzenleyici de yanık, kablo bağlantısı ile kullanıyorum,bir ara android oto teyp (gps'li) ve kamera alacaktım fiyatını görünce almadım, bir de aynaya takılan 10'' (idi sanırım) dokunmatik olan vardı,fiyatları uçunca o da kaldı.Fakat uyduruk da olsa iyi de olsa kamera çok iş görüyor, bunu bizzat canlı yaşadık hanımla,hep anlatırım ,bize yeşil yandığında gaz verdim, birden soldan bir araba,yan yana durduk ,bana laf söylemeye kalkmıştı bağıra bağıra (köye gidiyorduk),camı araladım ve "hasta mı taşıyorsun" dedim,yine laf söyleyip geri git geçeceğim deyince kontağı kapattım ve "bana yeşil yanıyordu,sana kırmızı,kamera var ve kaydediyor,konuşmaları da kaydediyor ,jandarmayı arayacağım onlar izlesin kim hatalı karar versinler iyi ki de bana vurmadın (arabama) yoksa full boyayı yaptırırdım sana " deyince (kahvenin önünde oluyor olay) adam vın geri gitmişti :) ( bir kaç gün sonra eve gelip özür dilemişti bizden :) ) Yani demem o ki ,kamera gerçekten çok iyi oluyor ,arabada mutlaka bulunmalı.Bazı kameralar gündüz güneşte kötü çekim yapıyor,mercek önüne maske takmak lazım, ben bunu da hanımın eski güneş gözlüğü camını keserek halletmiştim,bunu da bilgi olarak yazayım, gerçi şimdikiler daha iyidir mutlaka ama yine de akılda bulunsun :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,653
A500s için konuşuyorum, görüntü kalitesi epey iyi, geniş açısı tüm kaput ve dışını iyi bir şekilde alabiliyor. Park modu kablosunu sipariş geçmedim şu an memlekette değilim, o yüzden aküdeki etkisi hakkında yorum yapamam. Ama kullananlar 2-3 günü garanti ediyor.

Benim en büyük gördüğüm eksiklik kamera iç modülünün ekranının küçük olması ve geri gelmek istediğinizde geri kamera takmış olmanıza rağmen küçük olduğu için tam net anlaşılmamakta. Bunun için araç multimedyasına eklenen kameraları kullanmak gerekmekte.

Her ne alırsanız alın içindeki dahili batarya sadece acil sarsıntı durumunda 1dklık kayıt alabilmek için konuluyor. Bataryalı modelleri boşuna aramayın.

Ek olarak tüm kameralar aşağı yukarı park modunda aynı gücü çekiyor ama farklı olarak bazı kamera markalarının kablolarına ek olarak hangi voltajda kesim yapacağını seçebiliyorsunuz. 70MAİ kablosu standart olarak 11.5v kesim voltajı ile geliyor ve değiştiremiyorsunuz. Araba akülerinin 12V altında kimyasal olarak yıpranmaya başladığını biliyoruz.

Bu yüzden eğer haftada bir aracı çalıştıran birisiyseniz ne olursa olsun şuanda bulunan hiçbir seçenek sizin işinizi görmeyecektir. Kameralar 5v ile çalıştığı için 20000mahlık powerbankler ile kullanılıyor, böyle kullanan insanlar var fakat bu kullanımda da park modu kablosu iptal olacağından kaynaklı kamera hep aktif kalarak güç tüketimi yüksek olur ve dolayısıyla yine aynı sürelerle karşılaşırsınız, powerbank'i park modu kablosuna entegre etseniz bile bu sefer de kamera park modunda düşük güç çekeceği için powerbank kendisini kapatabilir.

Eğer aracı 2-3 günde bir çalıştıran birisi iseniz bu saydığım sorunlarla karşılaşmazsınız.
Benim araba 11.5v marş basmıyor :slap yazın sıcaktaki performansını merak ediyorum. Adana, Antalya, Mersin, Urfa gibi sıcak şehirlerde donma,şişme yapacak mı.?

Geri
Üst Alt