Vestel doğa flora multi inverter 18+12 dış ünitesi hk.

U Çevrimdışı

ucanozdemir

Yeni Üye
22 Ağu 2023
18
32
biraz araştırdım 27000 btu vestel dış ünite 56kg gözüküyor hocam. içten saplama vidalar ile dışarıya alırsam sorunlar çözülür gibi geliyor.

U Çevrimdışı

ucanozdemir

Yeni Üye
22 Ağu 2023
18
32
Sota Sota, slowfood slowfood arkadaşlar başka konu açmadan bir sorum daha olacak şimdi dış ünite de iç ünitelere giden bakır boruların olduğu yerde terleme oluyor sıcak havalarda ve su yere dökülüyor az buz da dökülmüyor baya balkonun içine akıyor keza klimanın alt kısmında da bu su oluyor. bu normal sanırım sıcak soğuk farkından dolayı. bu suyu tahliye etmek için elimde bir pompa daha var ancak bu pompa ile suyu tahliye edebilirmiyim? flow ita bu iş için uyar mı çünkü dış ünite yerde suyu nasıl toparlayıp basacak diye düşünmekteyim. altına pompayı koyamam o kadar mesafe yok. ne yapmak lazımdır sizce?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sota Sota, slowfood slowfood arkadaşlar başka konu açmadan bir sorum daha olacak şimdi dış ünite de iç ünitelere giden bakır boruların olduğu yerde terleme oluyor sıcak havalarda ve su yere dökülüyor az buz da dökülmüyor baya balkonun içine akıyor keza klimanın alt kısmında da bu su oluyor. bu normal sanırım sıcak soğuk farkından dolayı. bu suyu tahliye etmek için elimde bir pompa daha var ancak bu pompa ile suyu tahliye edebilirmiyim? flow ita bu iş için uyar mı çünkü dış ünite yerde suyu nasıl toparlayıp basacak diye düşünmekteyim. altına pompayı koyamam o kadar mesafe yok. ne yapmak lazımdır sizce?
İç ünitelerde drenaj hortumundan doğrudan içeriği aldığı için kolay oluyor. Benim düşüncem açık tas gibi bir hazneye sahip drenaj pompası tasarımı varsa o tip bir üniteyi en alttaki üçüncü split bağlantısının bulunduğu yere konumlandırabilirsiniz. Ama en altta biriken suyu otomatik olarak nasıl çekebilirsiniz onu çözemedim. Sadece zaman ayarlı bir basit drenaj pompası düzeneğiyle şamandıra sistemi değilde (şamandıranın çalışabileceği bir alan olmadığı için) zaman ayarıyla oradaki su da tahliye edilebilir;

Bu ve zamanlayıcı.

U Çevrimdışı

ucanozdemir

Yeni Üye
22 Ağu 2023
18
32
zamanlayıcı olarak akıllı switch sigorta kullanıp zaman ayarı yapabilirim tuya vasıtasıyla zamanlama yapabilrim sanırım

U Çevrimdışı

ucanozdemir

Yeni Üye
22 Ağu 2023
18
32
aklıma biraz farklı birşey geldi eski bir adet elimde flow ita modeli var. onun içerisinde bir pompa var 230v ile calısıyor. ben şamandıra sistemini ve üzerindeki tetiği iptal edip zaman ayarlı 20dk da bir devreye girecek bir tetikleme aracı yapmayı düşündüm bu şekilde yatay şekilde de su basabilirim.

WhatsApp-Image-2023-08-25-at-12.32.26.jpg

örnek olması açısından yüklüyorum. flow itanın içi bu. tamir etmiştim bu cihazı. soldaki şamandıralı tetikleme switchini iptal edip. akıllı bir switch bağlayıp (220v ile çalışan) tuya akıllı sistem destekli elmde mevcut. bunun üzerinden 15 dk sonra çalış kapan 15 dk sonra çalış kapan şeklinde talimat girilebiliyor. bu şekilde deneyeceğim. ayrıca bir tasarlamam gerekebilir 3d printer da onun bir kısmına pompa ve akıllı switchi bağlayıp diğer kısmına da rezervuar alanı oluşturabilirim. bi deneyeceğim bu modeli

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt