TV Box Tavsiye

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bilgiler için çok teşekkürler. Aslında televizyonu henüz almadım, yeni alacağım ve hazırıklarımı şimdiden yapıyorum vakit varken. 40c650 haala yaşıyor ama artık seviye atlama zamanı geldi, emektarı diğer odada kullanacağım.

Film indirip izlemek artık benim içinde sürdürülebilirliğini yitirdi ancak forumda yazılanları okuyunca Stremio veya benzeri platformlarda HDR filmleri izlemenin sağlıklı lmadığı, TV lerin cash'lerinin yetmeyeceği veya mediaboxların da stream yaparken aynı sorunu yaşatacağı bilgileri paylaşılmış. Bunları okduktan sonra bu yola tekrar dönme fikri ortaya çıktı. Yoksa yıllarca HDD'ye film indirdim ve sonrasında artık başedilemez hale geldi ve zamanda eskisi gibi olmadığı için online platformlara bende yöneldim.

Tecrübeleriniz benim için çok öznemli. 80c almak yerine android özellikli başka bir tv almak mı daha iyidir yoksa 80c alıp birde mediabox alıp filmleri online platformlardan izlemek mi daha mantıklıdır. Yada dediğiniz gibi sadece 80c yeterli olacakmıdır. Aslında mediabox almak istemiyorum ama mecbur kalacağımı düşündüğüm için alacağım. Tabikide sadece tv bu işi çözecekse harici bir kutuya hiç gerek kalmasın.

Bu arada bu gibi konuların daha çok konuşulduğu bir başlık varsa o sayfayı da okuyabilirim ancak forum biraz karışık geldi direk bu konularla alakalı başlıklara erişemedim.

Samurai Unforgotten
Televizyon tavsiyesi alın siz arkadaşlardan hocam.
HDR'a şıkışıp kalmayın DV+HDR dd+ atmos destekleri olsun malum fiyatlar arttı günü geliyor o özellikler gerekli oluyor önce TV alın testlerini yapın yetersiz gelirse TvBox bakarsınız.

I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
45
Diğer cevabınızada yazdım. Şua nada TV tavsiye ana başlığı okuyorum. Geçmişe doğru okumalarımı bir bitireyim sonra oraya beklentilerimi yazacağım, anladığım kadarıyla bana net cevaplar gelecek. Bu beni heyecanlandırdı. Dediğiniz gibi boşuna fazla para vermeye gerek yok fiyatlar uçmuş gidiyor. Emektar 40c650 den çok memnumum ancak seviye yükseltmek icab edecek. Sağolun bilgiler için.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Diğer cevabınızada yazdım. Şua nada TV tavsiye ana başlığı okuyorum. Geçmişe doğru okumalarımı bir bitireyim sonra oraya beklentilerimi yazacağım, anladığım kadarıyla bana net cevaplar gelecek. Bu beni heyecanlandırdı. Dediğiniz gibi boşuna fazla para vermeye gerek yok fiyatlar uçmuş gidiyor. Emektar 40c650 den çok memnumum ancak seviye yükseltmek icab edecek. Sağolun bilgiler için.
Hocam ona siz bütçeniz ve beklentiletiniz karar verecek TV alırken görme sansınız varsa muhakkak görün öyle alın TV işi VA IPS diye karşılık biraz ondan sonrası duruma göre şekillenir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Bilgiler için çok teşekkürler. Aslında televizyonu henüz almadım, yeni alacağım ve hazırıklarımı şimdiden yapıyorum vakit varken. 40c650 haala yaşıyor ama artık seviye atlama zamanı geldi, emektarı diğer odada kullanacağım.

Film indirip izlemek artık benim içinde sürdürülebilirliğini yitirdi ancak forumda yazılanları okuyunca Stremio veya benzeri platformlarda HDR filmleri izlemenin sağlıklı lmadığı, TV lerin cash'lerinin yetmeyeceği veya mediaboxların da stream yaparken aynı sorunu yaşatacağı bilgileri paylaşılmış. Bunları okduktan sonra bu yola tekrar dönme fikri ortaya çıktı. Yoksa yıllarca HDD'ye film indirdim ve sonrasında artık başedilemez hale geldi ve zamanda eskisi gibi olmadığı için online platformlara bende yöneldim.

Tecrübeleriniz benim için çok öznemli. 80c almak yerine android özellikli başka bir tv almak mı daha iyidir yoksa 80c alıp birde mediabox alıp filmleri online platformlardan izlemek mi daha mantıklıdır. Yada dediğiniz gibi sadece 80c yeterli olacakmıdır. Aslında mediabox almak istemiyorum ama mecbur kalacağımı düşündüğüm için alacağım. Tabikide sadece tv bu işi çözecekse harici bir kutuya hiç gerek kalmasın.

Bu arada bu gibi konuların daha çok konuşulduğu bir başlık varsa o sayfayı da okuyabilirim ancak forum biraz karışık geldi direk bu konularla alakalı başlıklara erişemedim.

Samurai Unforgotten
Sondan başlayalım, konuyu doğru yere açmışsınız, tv ile ilgili konuları da şurada tartışıyoruz;

Ben de sizin gibiyim, eski televizyonumu satmaya kıyamadım, yan odada kullanıyorum. Mediabox olarak ben Apple TV 4K kullanıyorum, sadece stream yaptığım için Apple seçtim. Harici kaynaktan film izleme veya ses sistemi bağlama gibi amacım olsa başka bir ürün seçerdim. Box konusunda diğer uzman arkadaşlar öneri yapsınlar.

Q80C Samsung'un orta-üst sınıf ürünlerinden bir tanesi. Kendi işlemcisinin görüntü işleme ve upscale etme kalitesi, piyasadaki Xiaomi, Homatics, Next, Mecool gibi asortik isme sahip bir çok harici medya kutusundan daha iyidir. Ancak işletim sisteminin Tizen olması hareket kabiliyetinizi bir miktar kısıtlıyor.

55Q80C modeline Android alternatif olarak Sony 55X90L var ancak firma Türkiye'den çekildi. Sony'nin haricinde TCL C745 modeli var. Philips PML 9507 var ama bu modeli ben önermeye korkuyorum. Bence Samsung'da kalın. Televizyonun oynatıcısı sizi memnun etmezse harici kutu alırsınız. Hatta Samsung'tan QN90B veya QN90C modellerine de bakabilirsiniz, bazen indirime gidiyorlar.

Garanti durumunu önemsemezseniz Sony bakabilirsiniz. Yok ben illa Android istiyorum ve TR garantili istiyorum derseniz, şu an itibariyle ek önerebileceğim alternatif TCL C745 olur.

I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
45
PAylaşımlar için çok teşekkürler. Önce Tv tavsiye ana konuyu okumaya devam edeyim bir kaç güne ordan ayrıca sorup bilgi isteyeceğim. Biraz forumda gezineyim zaman ayırıp emek harcayanların yazdıklarını okuyayım sonrasında aradığım cevaplara göre şekillenen yeni sorularımla yardım isteyeceğim. Çok teşekkürler.
Samurai Unforgotten
TC Yıldırım

Geri
Üst Alt