65ua9090 55ua9090 Teknik özellikler, inceleme

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
inceleme;

Teknik özellikler;

Giriş çıkış Portları;

HDMI IN 3
USB 2
SCART Via RCA
OPTIC OUT 1
ETHERNET GİRİŞİ VAR
DAHİLİ UYDU ALICISI
KULAKLIK ÇIKIŞI
1 CI+ Modül GİRİŞİ
USB CLONNING YOK
PVR READY YOK

Bağlantı ve Smart Özellikleri;
WI FI VAR
BLUETOOTH VAR
WIRELESS_DISPLAY(CHROME CAST) VAR
DSMART VAR
TIVIBU VAR
TKGS VAR
PUFFİN BROWSER VAR
NETFLIX VAR
AMAZON PRIME VIDEO VAR
YOUTUBE VAR
VESTEL ANDROİD MENÜ

SES ÖZELLİKLERİ;
SES CIKIS GUCU 2x12W
DTS TruSurround+DTS HD
DOLBY AUDIO PROCESSING DAP
SPEAKER BOX VAR
CEC_ARC VAR
SUBWOOFER YOK

PANEL ÖZELLİKLERİ;
PANEL Markaları detayları

(şu anda panel üretimi bu şekilde)

HDR10 - DOLBY VISION HDR10+
Micro Dimming Var
Quantum Renk Paleti Var
LED TİPİ; Direk LED
PIXELLENCE VAR
MEMC VAR
SMR (YAZILIMSAL) 3000
PANEL GERÇEK HIZI 60 HZ

ANA KART MB185
RAM 2GB
ROM 8GB
İşlemci; 4 çekirdek
Android 11
Sesli Komut Kumandası + küçük kumanda

Son düzenleme:
theozan Çevrimdışı

theozan 

Aktif Üye
13 Ocak 2020
142
36
Ellerine sağlık hocam. Bu perşembe a101 gelicek olan TOSHIBA 58UA2263DT modelindede bu anakart olucak sanırım ? Bu tv hakkında detaylı bilgi vericekmisiniz anakart ve panel ile ilgili ?

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
39
elinize sağlık
hazır elinizdeyken fazla kullanım sonucu görüntü bozulması oluşuyor mu bunun gibi daha çok amazon primeda gözüküyor bende ama yeniden başlatınca televizyonu düzeliyor ve disney plusta görüntü ayarları gelmiyor netflix ve amazonda geliyor.
İnceleme videosu eklendi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
elinize sağlık
hazır elinizdeyken fazla kullanım sonucu görüntü bozulması oluşuyor mu bunun gibi daha çok amazon primeda gözüküyor bende ama yeniden başlatınca televizyonu düzeliyor ve disney plusta görüntü ayarları gelmiyor netflix ve amazonda geliyor.
Açıkçası videonuzu iki defa izledim ama anlayamadım hem telefonun odaklarken ışık kısıp açması hemde ekranın yansıması nedeni ile tam olarak nerede sorun var göremedim.
İzlediğim 6 saatlik süreçte bir sorun görmedim. Eğer rahatsız edici ise servise bı danışın onlar da görsün.

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
39
Açıkçası videonuzu iki defa izledim ama anlayamadım hem telefonun odaklarken ışık kısıp açması hemde ekranın yansıması nedeni ile tam olarak nerede sorun var göremedim.
İzlediğim 6 saatlik süreçte bir sorun görmedim. Eğer rahatsız edici ise servise bı danışın onlar da görsün.
47 48 saniye arasında saniyelik bir durum televizyon yorulduğu zaman yapıyor genelde amazonda yapıyor daha çok yorulduğunda diğer uygulamalarda da yapıyor ama yeniden başlayınca sorun kalmıyor taki yorulana kadar :)

ekran-bozulmasi.png

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
47 48 saniye arasında saniyelik bir durum televizyon yorulduğu zaman yapıyor genelde amazonda yapıyor daha çok yorulduğunda diğer uygulamalarda da yapıyor ama yeniden başlayınca sorun kalmıyor taki yorulana kadar :)

ekran-bozulmasi.png
Çok iyi yakalamişsın, kafa kıyak olunca yakalayamadim 😅
Kapatıp açınca gidiyor dedin, peki ne işlem yaptık
Favtory reset yapıp yeniden kurulum ?
Yazılım denemesi ?
Servis başvurusu vs ?

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
39
televizyon yeni olunca yazılım denemedim factory reset yaptım bir kaç defa yine yapıyor çok uygulama değişince bu sorun ortaya çıkıyor ama televizyonu yeniden başlatınca düzeliyor servis konusunda taşrada kalıyorum servisin gelmesi sıkıntı oluyor yeniden başlayınca düzeldiği için servislik bir durum görmedim sadece benden başka bu sorunu yaşayan var mı diye merak ettim. servise mesaj attım

M Çevrimdışı

Mahir35

Yeni Üye
11 Eki 2022
25
35
televizyon yeni olunca yazılım denemedim factory reset yaptım bir kaç defa yine yapıyor çok uygulama değişince bu sorun ortaya çıkıyor ama televizyonu yeniden başlatınca düzeliyor servis konusunda taşrada kalıyorum servisin gelmesi sıkıntı oluyor yeniden başlayınca düzeldiği için servislik bir durum görmedim sadece benden başka bu sorunu yaşayan var mı diye merak ettim. servise mesaj attım
elinize sağlık
Bu sorun üzerine epey kafa patlattım diyebilirim. Bende de 65UA9090 var. Hatta “MEMC sorunu” diye konu açmışlığım da var forumda. Bazı programların net şekilde görüntü iyileştirmelerini bozduğunu fark ettim. Yani bozmaktan kastım mesela MEMC (menüdeki ismiyle MJC) açık görünmesine rağmen deaktif oluyor. Bunu gerek İptv, gerekse Uydu yayınlarındaki kayar yazılardan net şekilde anlayabiliyorum. Görüntü bozulmaya başladığında Amazon Prime’a girince ekranda yırtılmalar görüyorum. Tıpkı arkadaşın dediği gibi TV’yi yeniden başlatınca sorun düzeliyor.

Daha önce bazı İptv player’ları denedim tivimate vs. Hepsi sorun çıkarınca o tarihte İmplayer kurmuştum. O zamanki sürümünde sorun çıkarmıyordu mesela. Fakat şimdi, en son sürümünde (3.7.1) kesinlikle sorun çıkarıyor. Saatlerce denedim ve mevzunun TV’nin uzun süre kullanılması olmadığını anladım. Çünkü ApkPure sitesinden programın eski versiyonlarından birini yükledim (3.6.5) ve yine saatlerce kullanmama rağmen en ufak bir sorunla karşılaşmadım, her şey olması gerektiği gibi çalışıyor. Kaç saat kullanırsam kullanayım (ki İmplayer, uydu yayını, youtube, usb üzerinden film izleme gibi çeşitli işlemler yapmama rağmen sorun olmadı.) Amazon prime’da video açtım, o dediğim yırtılma problemleri filan da görülmedi, MEMC filan da iyi çalışıyor.

Buradan şu sonuca vardım. Yazılımsal bir problem var. MB185 anakart kullanan diğer Vestel TV’lerde bu problem var mı bilmiyorum ama UA 9090’da var maalesef. Bazı programlara girdiğin anda görüntü stabilitesi bakımından TV direkt sapıtıyor, yeniden başlatana kadar da asla düzelmiyor. Benim kullanım senaryomda sorun İptv oynatıcısı gibi görünüyordu, zaten düzgün çalışan bir tek İmplayer, onun da en yeni sürümü sorun çıkartıyor, eski sürümlerinden birini yükleyerek şimdilik çözüm buldum diyebilirim. Başka programlar sorun çıkarıyor mu emin değilim. Buraya yazayım, belki benzer durumu yaşayanlar için bir fikir olur.

Geri
Üst Alt